Главная Блог ... Консультации от юристов Переваги та недоліки трьох форм управління багатоквартирним будинком. Яку з форм обрати? Переваги та недоліки трьох форм управління багаток...

Переваги та недоліки трьох форм управління багатоквартирним будинком. Яку з форм обрати?

  • Автор: 

    Автор не указан

  • 5

  • 0

  • 15720

Отключить рекламу
 - tn1_0_50594000_1478209617_581bb0517b90f.jpg

ст.2 (1) Якщо у житловому будинку розташовано 3 чи більше квартир, він вважається багатоквартирним. Власники окремих квартир у багатоквартирних будинках є одночасно співвласниками спільного майна цих багатоквартирних будинків. Так визначено законодавством.

Згідно ч. 2 ст. 382 Цивільного кодексу України усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку.

За спільне майно кожен з власників квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку відповідає нарівні з іншими власниками квартир та нежитлових приміщень цього будинку.
Отже, кожен співвласник багатоквартирного будинку несе зобов’язання щодо належного утримання, експлуатації, реконструкції, реставрації, поточного й капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку.

Користуйтесь консультацією: Надання роз’яснення щодо експлуатації та належності підвальних приміщень у багатоквартирних житлових будинках
ст 2. Як мешканцям забезпечити експлуатацію свого багатоквартирного будинку, утримання і використання спільного майна?
Для цього законодавством передбачено 3 форми управління багатоквартирним будинком.

Лист Мінрегіону від 21.08.2015 р. конкретизує ці форми:
– управління багатоквартирним будинком співвласниками;
– управління багатоквартирним будинком управителем;
– управління багатоквартирним будинком об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку (асоціацією співвласників багатоквартирних будинків).

Важливо! Серед форм управління багатоквартирним будинком згідно нового законодавства немає ЖБК. Отже, мешканцям кооперативних будинків так само необхідно до 1 липня 2016 року визначитися з новою формою управління.
Кожна з форм має свої переваги та недоліки.

  1. Управління багатоквартирним будинком співвласниками шляхом зборів.

Мало хто говорить про те, що мешканці багатоквартирних будинків взагалі-то не зобов’язані створювати ОСББ (чи обирати собі управителя). Законодавством передбачена також можливість управління будинком без створення юридичної особи.
Збори співвласників – це менш формалізована форма управління, ніж ОСББ. До повноважень зборів співвласників належить прийняття рішень з усіх питань управління багатоквартирним будинком. Але даний спосіб управління може бути прийнятним, скоріш, для невеликих будинків, де власники самостійно можуть утримувати свій будинок, власними силами забезпечуючи його та прибудинкову територію в належному стані.

Результат пошуку зображень за запитом "Переваги та недоліки трьох форм управління багатоквартирним будинком"

Користуйтесь консультацією: «Як з квартири зробити магазин? З житлового фонду в нежитлове приміщення!»

  1. Управління багатоквартирним будинком управителем.

За рішенням співвласників управління багатоквартирним будинком може бути передано управителю (управляючій компанії-юрособі або ФОП). Тут необхідно відрізняти добровільне передання управлінських функцій управителю та, по суті, примусове. Останнє застосовуватиметься у випадку, якщо до 1 липня 2016 року співвласники будинку не визначаться самі з однією з 3-х форм управління. Тоді управителя обиратиме орган місцевого самоврядування.
Управління багатоквартирним будинком управителем здійснюється на підставі договору, який укладається строком на 1 рік.
Вибір управителя самими власниками та призначення його кимось «згори», звичайно, що дуже відрізняються за своєю суттю. Тому в порівняльній таблиці виокремлені їх відмінності.

  1. Управління багатоквартирним будинком об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку (асоціацією співвласників багатоквартирних будинків).

Власники житлових та нежитлових приміщень для більш ефективного управління своїм багатоквартирним будинком та прибудинковою територією, а також для юридичного оформлення їхніх майнових прав на будинок та прибудинкову територію можуть створювати ОСББ – неприбуткову юридичну особу.
Важливо! ОСББ ні в якому разі не позбавляє Вас права на Вашу приватну власність (квартиру) та не стає власником будинку!

Яку форму управління багатоквартирним будинком обрати?

Шляхом проведення зборів та голосуванням співвласники будинку можуть визначитися з прийнятною для них формою управління. Як добре видно з таблиці, у кожної з форм є певні переваги та недоліки, але найкращою вбачається саме ОСББ.
Якщо до 1 липня 2016 року в багатоквартирному будинку не буде прийнято рішення про створення ОСББ, управління самими співвласниками чи обраним ними самостійно управителем, управління будинком здійснюватиме призначений органом місцевого самоврядування управитель. А корупцію, нажаль, в нашій країні не те що не перемогли, а навіть не почали перемагати.

Вспомните новость: Как проверить застройщика при покупке квартиры в новостройке

Якщо мешканці будинку не готові ще відмовитися від тих, що раніше, комунальних підприємств, вони можуть створити ОСББ, але на певний час передати управлінські функції управителю. Звичайно, можливість створити ОСББ існуватиме і після 1 липня 2016 року, але мінімум рік доведеться жити з нав’язаним міською владою управителем. І не факт, що пізніше так легко буде його «позбутися», враховуючи постійні зміни в законодавстві.
Але яку все ж таки форму управління багатоквартирним будинком обрати – визначитися можете лише Ви самі та мешканці Вашого будинку, враховуючи всі індивідуальні нюанси.

3 (8)

Автор консультації: Вікторія Родічева, Нова Полтава

  • 15720

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 15720

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные консультации

    Смотреть все консультации
    Смотреть все консультации
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст