Главная Блог ... Видеоконсультация Перерахунок військової пенсії та пенсії МВС в умовах воєнного стану Перерахунок військової пенсії та пенсії МВС в умов...

Перерахунок військової пенсії та пенсії МВС в умовах воєнного стану

Отключить рекламу

У 2018 році всім військовим пенсіонерам та пенсіонерам МВС пенсійний фонд провів перерахунок пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб».

Проте в грошове забезпечення, з якого обчислюється розмір пенсії, були включені лише: посадовий оклад; оклад за військове (спеціальне) звання; надбавка за вислугу років. Крім того, було зменшено основний розмір пенсії до 70 % суми вищезгаданих складових грошового забезпечення.

Підвищення до пенсії виплачувалось поетапно, а саме у 2018 році до виплати підлягало 50 % від суми підвищення, у 2019 році – 75%, і лише з першого січня 2020 року пенсійний фонд почав виплачувати всі 100 % підвищення до пенсії. 05.03.2019 1 та 2 пункти Постанови №103 суд визнав протиправними та скасував. З того часу виникли підстави для перерахунку військових пенсій з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, починаючи з 01.04.2019.

Спочатку ми судились із військкоматами та іншими уповноваженими органами за видачу оновлених довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, а потім, після видачі таких довідок, судилися з пенсійним фондом за перерахунок пенсій. З червня 2020 року такі довідки почали видавати добровільно.

З того часу й до сьогодні перерахувати військову пенсію можна за один судовий процес. Суть перерахунку полягає в тому, що пенсія обчислюється з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення.

Наприклад, якщо ви пенсіонер Збройних сил України й основний розмір вашої пенсії становить сьогодні 8500 грн, то з урахуванням таких надбавок як: — надбавка за особливості проходження служби в розмірі 65 %, — надбавка за службу в умовах режимних обмежень 10 %, — премії 35 % розмір вашої ПІДВИЩЕНОЇ ПЕНСІЇ має становити 16830 грн.

Тобто збільшення становить 8330 грн або 98 % від теперішнього розміру пенсії. До того ж такий розмір пенсії Ви мали отримувати з 01.04.2019. Сума недоотриманої пенсії за період із 01.04.2019 до 01.06.2022 становитиме: 16830 грн – 8500 грн = 8330 грн * 38 мсяців = 316 540 грн.

Те саме стосується й перерахунку пенсіонерів МВС та інших осіб, які отримують пенсію відповідно до Закону № 2262-ХІІ. Станом на сьогодні майже всі адміністративні суди відновили свою роботу, за деяким винятком. Але це питання незабаром має бути вирішено за допомогою зміни підсудності і стосується судів, які знаходяться на території, де ведуться активні бойові дії. Водночас варто зазначити, що загалом суди почали розглядати справи навіть швидше, ніж це було до війни.

Це пов’язано з об’єктивними обставинами. Зокрема, зменшилася кількість адміністративних позовів, які подають до суду, тобто зменшилась завантаженість суддів. А також оскільки справи, які були призначені до розгляду в загальному порядку, знімаються з розгляду у зв’язку з воєнним станом та неможливістю проведення судових засідань із метою забезпечення безпеки учасників справи, це дає можливість суддям розглядати справи в порядку письмового провадження без виклику сторін, до яких належать і пенсійні справи.

Зокрема, за період із двадцять четвертого лютого до першого червня 2022 року ми в адвокатському бюро Івана Хомича отримали 225 позитивних судових рішень у справах наших клієнтів. Т

Територіальні органи Пенсійного фонду України здійснюють перерахунок та виплату підвищених пенсій на підставі рішень судів, а також проводять нарахування індексації на оновлений розмір пенсії, попри введений воєнний стан. За період із 24 лютого до 01.06.2022 245 наших клієнтів почали отримувати підвищені пенсії на виконання рішень судів. З них 85 по м. Києву, 34 в Київській області, 32 - Одеська обл., 30 - Львівська обл., 25 - Дніпропетровська, 39 в інших областях України.

На сьогодні існує судова практика в цих справах, з урахуванням якої судді ухвалюють рішення про перерахунок пенсії не за весь період, з якого Ви б мали отримувати підвищену пенсію.

Ми, звісно, з такими рішеннями не погоджуємось та оскаржуємо їх в апеляційному порядку. Але така тенденція свідчить про те, що не варто відкладати питання перерахунку Вашої пенсії на потім, доки не змінилася судова практика. Якщо у Вас виникли додаткові запитання, пишіть їх у коментарях або телефонуйте в Адвокатське бюро Івана Хомича за номером телефону, який вказаний вище і Вас запишуть на безкоштовну консультацію.

Більше інформації про послуги нашого Адвокатського бюро можна знайти за посиланням: https://vijskova-pensiya.khomychivan.com.ua/

Безкоштовні консультації по тел. 068-368-25-25

Електронна пошта - office@jurprotect.com.ua

 • 2797

  Просмотров

 • 1

  Коментарии

 • 2797

  Просмотров

 • 1

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Як отримати недоотриману частину пенсії? Вона понад 140000 грн.

  15.07.2022 17:55

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные видео консультации

  Смотреть все видео консультации
  Смотреть все видео консультации
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст