Головна Блог ... Відеоконсультація Перерахунок військової пенсії та пенсії МВС в умовах воєнного стану Перерахунок військової пенсії та пенсії МВС в умов...

Перерахунок військової пенсії та пенсії МВС в умовах воєнного стану

Відключити рекламу

У 2018 році всім військовим пенсіонерам та пенсіонерам МВС пенсійний фонд провів перерахунок пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб».

Проте в грошове забезпечення, з якого обчислюється розмір пенсії, були включені лише: посадовий оклад; оклад за військове (спеціальне) звання; надбавка за вислугу років. Крім того, було зменшено основний розмір пенсії до 70 % суми вищезгаданих складових грошового забезпечення.

Підвищення до пенсії виплачувалось поетапно, а саме у 2018 році до виплати підлягало 50 % від суми підвищення, у 2019 році – 75%, і лише з першого січня 2020 року пенсійний фонд почав виплачувати всі 100 % підвищення до пенсії. 05.03.2019 1 та 2 пункти Постанови №103 суд визнав протиправними та скасував. З того часу виникли підстави для перерахунку військових пенсій з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, починаючи з 01.04.2019.

Спочатку ми судились із військкоматами та іншими уповноваженими органами за видачу оновлених довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, а потім, після видачі таких довідок, судилися з пенсійним фондом за перерахунок пенсій. З червня 2020 року такі довідки почали видавати добровільно.

З того часу й до сьогодні перерахувати військову пенсію можна за один судовий процес. Суть перерахунку полягає в тому, що пенсія обчислюється з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення.

Наприклад, якщо ви пенсіонер Збройних сил України й основний розмір вашої пенсії становить сьогодні 8500 грн, то з урахуванням таких надбавок як: — надбавка за особливості проходження служби в розмірі 65 %, — надбавка за службу в умовах режимних обмежень 10 %, — премії 35 % розмір вашої ПІДВИЩЕНОЇ ПЕНСІЇ має становити 16830 грн.

Тобто збільшення становить 8330 грн або 98 % від теперішнього розміру пенсії. До того ж такий розмір пенсії Ви мали отримувати з 01.04.2019. Сума недоотриманої пенсії за період із 01.04.2019 до 01.06.2022 становитиме: 16830 грн – 8500 грн = 8330 грн * 38 мсяців = 316 540 грн.

Те саме стосується й перерахунку пенсіонерів МВС та інших осіб, які отримують пенсію відповідно до Закону № 2262-ХІІ. Станом на сьогодні майже всі адміністративні суди відновили свою роботу, за деяким винятком. Але це питання незабаром має бути вирішено за допомогою зміни підсудності і стосується судів, які знаходяться на території, де ведуться активні бойові дії. Водночас варто зазначити, що загалом суди почали розглядати справи навіть швидше, ніж це було до війни.

Це пов’язано з об’єктивними обставинами. Зокрема, зменшилася кількість адміністративних позовів, які подають до суду, тобто зменшилась завантаженість суддів. А також оскільки справи, які були призначені до розгляду в загальному порядку, знімаються з розгляду у зв’язку з воєнним станом та неможливістю проведення судових засідань із метою забезпечення безпеки учасників справи, це дає можливість суддям розглядати справи в порядку письмового провадження без виклику сторін, до яких належать і пенсійні справи.

Зокрема, за період із двадцять четвертого лютого до першого червня 2022 року ми в адвокатському бюро Івана Хомича отримали 225 позитивних судових рішень у справах наших клієнтів. Т

Територіальні органи Пенсійного фонду України здійснюють перерахунок та виплату підвищених пенсій на підставі рішень судів, а також проводять нарахування індексації на оновлений розмір пенсії, попри введений воєнний стан. За період із 24 лютого до 01.06.2022 245 наших клієнтів почали отримувати підвищені пенсії на виконання рішень судів. З них 85 по м. Києву, 34 в Київській області, 32 - Одеська обл., 30 - Львівська обл., 25 - Дніпропетровська, 39 в інших областях України.

На сьогодні існує судова практика в цих справах, з урахуванням якої судді ухвалюють рішення про перерахунок пенсії не за весь період, з якого Ви б мали отримувати підвищену пенсію.

Ми, звісно, з такими рішеннями не погоджуємось та оскаржуємо їх в апеляційному порядку. Але така тенденція свідчить про те, що не варто відкладати питання перерахунку Вашої пенсії на потім, доки не змінилася судова практика. Якщо у Вас виникли додаткові запитання, пишіть їх у коментарях або телефонуйте в Адвокатське бюро Івана Хомича за номером телефону, який вказаний вище і Вас запишуть на безкоштовну консультацію.

Більше інформації про послуги нашого Адвокатського бюро можна знайти за посиланням: https://vijskova-pensiya.khomychivan.com.ua/

Безкоштовні консультації по тел. 068-368-25-25

Електронна пошта - office@jurprotect.com.ua

 • 2915

  Переглядів

 • 1

  Коментарі

 • 2915

  Переглядів

 • 1

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Як отримати недоотриману частину пенсії? Вона понад 140000 грн.

  15.07.2022 17:55

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Дивитись відео консультації

  Дивитись всі відео консультації
  Дивитись всі відео консультації
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст