31.01.2017 | Автор: Гайдар Василь Миколайович
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Особливості сплати податку на нерухоме майно у 2017 році

Як виявляється, місцеві органи ДФС досить вільно тлумачать зміни до законодавства в  частині, щодо ставки податку на нерухоме майно. А саме: деякі органи ДФС пропонують платникам податку декларувати свої зобов’язання  по ставках, встановлених органами місцевого самоврядування в минулому році, а деякі згідні, що необхідно застосовувати коефіцієнт 0,5. В чому ж проблема?

Користуйтесь консультацією: Налогообложение доходов полученных от сдачи в аренду жилья

 Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» N 1791-VIII від  20.12.2016 в  Податковий кодекс України внесено зміни, відповідно до яких змінено граничний розмір ставки податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, яка  встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об'єктів нерухомості у розмірі до 1,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування. Раніше це було 3%.

Вказані зміни були обумовлені збільшенням мінімальної заробітної плати майже в 2 рази до 3200 грн. та, відповідно, з метою запобігання необґрунтованого збільшення податкового навантаження на платників податків.

З цією метою законодавець прописав пункт 3 розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення, відповідно до якого встановлено, що з 1 січня 2017 року до прийняття відповідним органом місцевого самоврядування рішення про встановлення ставок місцевих податків і зборів на 2017 рік відповідно до цього Закону, встановлені таким органом місцевого самоврядування ставки єдиного податку для платників першої групи, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та збору за місця для паркування транспортних засобів застосовуються з коефіцієнтом 0,5.

Разом з цим, деякі органи ДФС на місцях трактують дану норму таким чином, що якщо ставка податку була встановлена, наприклад, 1,2% від мінімальної зарплати, тобто в межах нового граничного розміру, то податок необхідно сплачувати без застосування коефіцієнту 0,5. Але це не так, адже норма пункту 3 розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України  N 1791-VIII від  20.12.2016 застосування коефіцієнту 0,5 не ставить в залежність від розміру ставки податку та його співвідношення до граничного розміру.

Тобто, до прийняття відповідним органом місцевого самоврядування рішення про встановлення ставок місцевих податків і зборів на 2017 рік застосування коефіцієнту 0,5 до ставок, встановлених раніше, є обґрунтованим і правомірним.

Автор консультації: Гайдар Василь Миколайович

Користуйтесь консультацією: Налог на недвижимость: не так страшен чёрт как его рисуют

ОСОБЛИВОСТІ ОПОДАТКУВАННЯ ОБ'ЄКТІВ НЕРУХОМОГО МАЙНА В ЦЬОМУ РОЦІ

14
Нравится
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення