16.05.2016 | Автор: Гусев Костянтин
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Оскарження обсягу перерахунків та донарахувань при користуванні електричною енергією

Відповідно до п. 6.40 Правил користування електричною енергією (скорочено – ПКЕЕ), затверджених постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 31 липня 1996 року № 28, у разі виявлення представниками електропередавальної організації або представниками постачальника електричної енергії пошкоджень чи зриву пломб, установлених у місцях, указаних в акті про пломбування, здійснюється перерахунок обсягу електричної енергії, який підлягає оплаті.

Такий перерахунок здійснюється за Методикою визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженої Постановою НКРЕ від 04.05.2006 р. № 562 (Методика).

Формула, за якою визначається кількість обсяг електроенергії, який підлягає оплаті у випадку виявлення пошкодження чи зриву пломб, зазначена в п. 2.5 Методики.

Відповідно до п. 2.5 Методики величина розрахункового добового обсягу електричної енергії протягом робочого часу визначається за формулою:

Wдоб = P х tдоб х Кв

1. Щодо порядку визначення перемінної Р формули та проблемних питаннь визначення такої перемінної.

Відповідно до п. 2.5 Методики, перемінна Р, як правило, визначається як сумарна максимальна потужність наявних у споживача на час складання акта про порушення ПКЕЕ струмоприймачів відповідно до їх паспортних даних.

При цьому, відповідно до п. 2.5 Методики, при розрахунку добового обсягу електричної енергії, потужність струмоприймачів має бути визначена в кВт (кіловатах).

Відповідно до п. 4 Додатку 4 міждержавного стандарту «Трансформатори силові. Загальні технічні умови» ГОСТ 11677-85, затвердженого та введеного в дію Постановою Державного комітету СРСР зі стандартів від 24.09.85 №. 3005, паспортна потужність такого струмоприймача, як силовий трансформатор, встановлюється не в кВт (кіловатах), а в кіловольтамперах (кВа). Також в кВа, а не в кВт зазначається паспортна потужність трансформаторів на прикріплених на них в порядку, встановленому п. 8.1.2 ГОСТ 11677-85, табличках.

При прийнятті рішень про донарахування представники постачальника електричної енергії, як правило, зазначають у розрахунках, які додаються до протоколів комісій з розгляду актів про порушення ПКЕЕ, величину перемінної Р за паспортними даними струмоприймачів у кВа, не здійснюючи переведення паспортної потужності трансформаторів, вираженої в кВа у кВт відповідно до наукових правил фізики та електротехніки.

Оскільки, відповідно до наукових правил фізики та електротехніки в кВт виражається тільки активна потужність, а в кВа визначається загальна (сумарна) активна та реактивна потужність, невірно визначена потужність істотно впливає на обсяг донарахувань та розмір збитків, які підлягають до стягнення зі споживачів в судовому порядку.

2. Щодо порядку визначення перемінної tдоб формули та проблемних питаннь визначення такої перемінної.

Методикою № 562 передбачено залежність величини (t доб) від кількості змін роботи споживача (однозмінна робота - tдоб = 8; двозмінна - tдоб = 16; тризмінна - tдоб = 24).

Як правило, при прийнятті рішень про донарахування, представники постачальника електричної енергії зазначають у розрахунках, які додаються до протоколів комісій з розгляду актів про порушення ПКЕЕ, величину перемінної tдоб виходячи із тризмінної роботи промислових споживачів.

При цьому, не враховується те, що по різних об’єктах промислових споживачів застосовуються різні змінні режими роботи.

Викладене свідчить про те, що розмір величини tдоб необхідно коригувати на розмір коефіцієнту заповнення добового графіку з урахуванням даних вимірів режимного дня, відображених в зведеній відомості результатів вимірів електричного навантаження.

Величина коефіцієнту заповнення добового графіку (Кз) встановлюється в порядку, визначеному п. п. 3.10, 3.11 Порядку організації вимірів електричного навантаження в режимний день, затвердженого Наказом Міністерства палива та енергетики України від 15.01.2008 року № 7.

Загалом, при визначенні три змінності роботи основної кількості обладнання промислового споживача з урахуванням коефіцієнту заповнення добового графіку, величина тривалості роботи обладнання має бути обчислена за наступною формулою:

tдоб = 24 х Кз

Оскільки величина Кз завжди є меншою за 1, перерахування величини tдоб має істотне значення для зменшення розміру збитків, які підлягають до стягнення зі споживачів в судовому порядку.

Користуйтесь консультацією: Оскарження законності встановлення факту порушення Правил користування електричною енергією

 

 
4
Нравится
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення