Oформлення активів на дитину не допоможе зберегти кошти, відмиті батьком

19.11.2019 | Автор: Дроздов Олександр Михайлович    Просмотров:  1062
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Виправдання через молодий вік жінки, раніше засудженої за відмивання коштів, не виключає законності рішення суду про конфіскацію з її рахунку грошей, здобутих незаконним шляхом.

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі «Балсамо проти Сан-Марино» (№ 20319/17 та 21414/17), передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Суддя, який проводив розслідування з відмивання грошей, ухвалив рішення про замороження активів на суму 1,9 млн. євро на поточному рахунку Валентини Балсамо.

Пізніше підозрювані (Валентина та Анжела Балсамо, а також їхній батько) були визнані винними та уся сума була конфіскована. Серед іншого суд послався на те, що батько притягався до відповідальності і був засуджений в Італії за розкрадання на загальну суму 750 тис. євро. Тож суд Сан-Марино дійшов висновку, що з урахуванням попередньої судимості батька було неможливо виключати, що вся вилучена цього разу сума мала кримінальне походження. Пояснення, що кошти надійшли від законної діяльності, такої як нерухомість або сімейний бізнес, не були прийняті до відома.

Пізніше апеляція виправдала дочок через їх молодий вік та можливе нерозуміння злочинного походження коштів. Разом із тим рішення про конфіскацію коштів залишився в силі. Оскарження такого рішення успіху не мало.

Тоді вони звернулися до ЄСПЛ. Посилаючись на ст. 1 Протоколу №1 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, Балсамо стверджували, що конфіскація порушила їх права власності.

Водночас, суд у Страсбурзі не побачив тут порушення конвенційних гарантій.

Згадайте новину: Адвокат порушує порядок чи суддя має упереджене до нього ставлення? ЄСПЛ нагадав, на чию користь сумніви

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 336 (2019)
10.10.2019

Balsamo проти Сан-Марино (№ 20319/17 та 21414/17)

Заявники, Valentina Balsamo та Angela Balsamo, є громадянами Італії, які народилися в 1986 та 1985 роках, відповідно і мешкають в м. Брешія (Італія).

Справа стосувалася конфіскації активів у рамках провадження про відмивання грошей.

У липні 2011 року суддя, який проводить розслідування, в Сан-Марино, вилучив активи на суму 1,9 мільйонів євро з поточного рахунку і облігаційний рахунок, відкритий першим заявником. Підставою для прийняття рішення було розслідування проти заявників та їх батька у зв’язку з тривалим відмиванням грошей.

У листопаді 2014 року заявники були визнані винними у відмиванні грошей та вся заморожена сума була конфіскована. Суд посилався на докази, що батько був притягнутий до відповідальності і засуджений в Італії за крадіжки та отримання вкрадених товарів, що створило прибуток в розмірі 750 000 євро.

Суд Сан-Марино також дійшов висновку, що з урахуванням попередньої судимості батька було неможливо виключати, що вся сума, вилучена у заявників, мала кримінальне походження. Він не прийняв їх пояснення, що кошти надійшли від законної діяльності, такої як нерухомість або сімейний бізнес.

По апеляції в жовтні 2016 року заявники були виправдані в відмиванні грошей через їх молодий вік та можливе незнання злочинного походження коштів. Проте наказ про конфіскацію був підтриманий через явно кримінальне походження коштів. Заявники подали заяву до судді для надзвичайного засобу правого захисту для перегляду апеляційного рішення посилаючись на положення Конвенції.

Їх запит про перегляд був відхилений в травні 2017 року.

Заявники стверджували, зокрема, що конфіскація порушила їх права, передбачені статтею 1 Протоколу №1 (захист власності).

Згадайте новину: ЄСПЛ назвав випадок, коли апеляція обов’язково має заслухати обвинуваченого та свідків («Камачо Камачо проти Іспанії»)

Відсутність порушення статті 1 Протоколу №1

Бесплатная консультация быстрый ответ на Ваш юридический вопрос поможет сориентироваться в дальнейших действиях.

Объявите собственный тендер и получите выгодное предложение от более чем 5000 юристов со всей Украины.

Видео-консультация юриста это современное и эффективное решение для получения необходимой информации

Каталог юристов Украины это эффективный способ найти надежного и профессионального исполнителя для Вашей юридической цели
1062
Просмотров
0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярные судебные решения
ЕСПЧ
0