07.09.2015    Просмотров:  295
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Одеський припортовий завод: за яку ціну продадуть майно держави?

Одеський припортовий завод: за яку ціну продадуть майно держави? - odeskiy_priportoviy_zavod_za_yaku_tsinu_prodadut_mayno_dergavi_55ed81763538d.jpg

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк оцінив Одеський припортовий завод в мільярд доларів.

Про це він заявив на засіданні ради фінансової стабільності.

“Для додаткових джерел доходів потрібно нарешті запустити приватизацію. Парламент протягом року блокує приватизацію. Я сподіваюся, що буде знайдено політична воля, щоб провести публічну і прозору приватизацію і нарешті знищити ще один анклав корупції – в державних компаніях. Тому ми прийняли рішення залишити стратегічні підприємства у державній власності, все інше – повинно бути продано “, – заявив прем’єр.

При цьому він підкреслив, що покупцями цих компаній не повинні бути олігархи, як це відбувалося раніше. У зв’язку з цим, додав Яценюк, Кабмін і прийняв рішення відкласти продаж Одеського припортового заводу.

“За попередньою оцінкою, 5 відсотків акцій Одеського припортового заводу оцінили аж у 38 мільйонів гривень. Це при тому, що вони мінімум коштують 50 мільйонів доларів, тому що 10 відсотків, ми вважаємо, повинні коштувати до 100 мільйонів доларів”, – сказав Яценюк.

Читайте інтерв'ю: Игорь Коломойский: явка с повинной или Чечетова и Семенюк-Самсоненко уже нет… 

Нагадаємо, продаж ОПЗ було заплановано ще на грудень 2014 року, але була припинено. Влітку підготовка до приватизації відновилася, і в серпні ФДМ виставив на продаж на фондовій біржі пробний пакет акцій заводу в розмірі 5%, щоб визначити вартість заводу. Однак через два тижні уряд вирішив, що в такій спосіб дізнатися реальну ціну підприємства не вдасться і знову відклав приватизацію.

У 2009 році, коли була зроблена перша спроба приватизувати Одеський припортовий завод, його продали “приватівською” фірмі “Нортіма” за 5 млрд гривень (близько 625 млн доларів за курсом 8 грн/дол.). Згодом результати конкурсу, як відомо, були скасовані.

У липні 2015 року голова Фонду держмайна Ігор Білоус заявив, що ОПЗ коштує 500 млн доларів.

ОПЗ розпорядженні найбільший в СНД виробництвом аміаку і просто великим виробництвом карбаміду, а також унікальним – єдиним у країні – терміналом з перевалки аміаку на морські судна. Крім того, одеський завод є кінцевою ланкою аміакопроводу Тольятті-Горлівка-Одеса.

Джерело: finance.ua

Згадайте новину: Майно держави планують приватизувати через "голландські аукціони"

Земельні аукціони у Києві

0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярные судебные решения
Название события
Загрузка основного изображения
Выбрать изображение
Текст описание события: