09.12.2017 | Автор: Понзель Марина Генадіївна
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Навіщо уряд хоче віддати українські ліси в приватні руки?

Що треба знати про незаконну вирубку лісів у Карпатах? Розповідає еколог Володимир Борейко.

Володимир Борейко: Перш за все, треба розуміти, що цінності в Карпатах – різні. Лісники вважають, що Карпати – це склад вертикально стоячих дров. Всі інші вважають, що це рекреаційна естетична місцевість, або країна різних казок, диких тварин, річок, птахів та інше. Площа гірських лісів українських Карпат десь 1,5мільйона, а кожен рік рубається десь 8,5 тисяч га. За офіційними даними. Заготовлюється ліквідної деревини десь 3 мільйона кубів. Але в на є ще браконьєрські рубання, які ніхто не знає, скільки їх. І є офіційне браконьєрське рубання. Лісники завжди практично рубають більше. Аніж їм дають ліміти.

Вспомните новость: Кабмин решил уволить главу Гослесагентства из-за массовых вырубок

Наталя Соколенко: Чому так відбувається?

Володимир Борейко: Безконтрольність.

Дмитро Тузов: Хто має контролювати?

Володимир Борейко: Держава, але вона цим не займається. Держлісагенство.

Україна мабуть єдина країна Європи — використовує суцільне рубання: 5 га, 10 га, 20 га. І тому це викликає повені. Якщо ми вирубимо всі ліси в Карпатах – Карпати втратять свою туристичну привабливість.

50% гірських лісів рубається в Закарпатській області. Ну добре, вирубили. А далі що? Далі вони поїдуть зароблять в Європу. Ми говоримо: ви ж можете потім мати постійні гроші на туризмі.

Вспомните новость: Аваков сообщил о задержании всех директоров лесхозов в Ровенской области

Дмитро Тузов: Але чи відбувається насадження нових масивів на місце ци масових вирубок, коли вирубують цілими площами?

Володимир Борейко: Для нас, екологів, це взагалі не зрозуміле питання. Не можна ліс природьно вирублений замінити насадженням смереки, смерека через 30 років засихає. Рубають ялицю, букові ліси. Це природній ліси, вони змішані.

Лісова галузь в країні дуже консервативна. Що уряд вважає за необхідне? Вони передають всі ліси приватним підприємцям. Це взагалі буде знищення, бо приватний підприємець ніколи не думатиме, як виростити ліс, що росте 100 років. Він буде думати про те, як зараз зрубати якомога більше лісів. Це зроблено в Грузії, яка зараз залишилась без лісів, це практично зробили в Прибалтиці, але зупинили це, і це зараз роблять в Росії. Це такий план дій в Кабінеті міністрів. Є постанова, яка затвердила цей план дій. 

Вспомните новость: Луценко требует от подчиненных не допустить массовую вырубку лесов 1-ой категории

Автор новини: Міла Мороз

Джерело: hromadskeradio.org

2
Нравится
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення