21.08.2014    Просмотров:  306
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Національний банк України ввів обов'язкову 100% продажу валютної виручки

Національний банк України ввів обов'язкову 100% продажу валютної виручки - natsionalniy_bank_ukraini_vviv_obov_yazkovu_100_prodagu_valyutnoi_viruchki_53f5ab9dafabb.jpg

Відповідно до статті 99 Конституції України грошовою одиницею України є гривня. Забезпечення стабільності грошової одиниці є основною функцією центрального банку держави – Національного банку України. Нацбанк України дуже цікава інституція  - вона юридично ніким не контролюється і повністю непрозора для громадянського суспільства.

Що таке стабільність гривні і який повинен бути курс гривні по відношенню до резервних валют для розвитку економіки України пересіченому українцю невідомо і ніколи не було відомо. Відповідальні чиновники – фінансисти ніколи не звітували перед громадою за зниження валютного (обмінного) курсу гривні і в нашому суспільстві це чомусь вважається допустимим.

Проте ми всі знаємо, що відбувалось з валютним курсом гривні за роки незалежності. Гривня «пережила» три катастрофічні девальвації. У серпні 1998 року курс гривні до долару США впав з 1,8 грн. до 5,00 грн. за 1 долар США. Наприкінці 2008 року курс гривні до долару США вдруге впав з 5,00 грн. до 8,00 грн. за 1 один долар США. У лютому 2014 року курс втретє впав з 8,00 грн. до 12,00 грн. по відношенню до 1 долару США.   

Четверта хвиля девальвації гривні відбувається сьогодні і офіційно мотивується війною на сході України. Обмінний курс гривні до долару США приблизно складає 13, 5 до 1 і  межи падіння ніхто не бачить. Хоча війна на сході трохи і послаблює національну валюту, основна причина девальвації гривні традиційно інша: безконтрольний спекулятивно – корупційний капітал на валютному ринку.   

Висновок може бути наступний: теперішнє покоління громадян України вже ніколи не повірить будь-якому урядовцю - дурнику, який розповість про стабільність гривні навіть  у короткостроковій перспективі. Звичайно відсутність довіри у громадян в стабільність валютного курсу національної валюти буде постійно вбивати економіку України. Громадяни завжди будуть зберігати свої заощадження в резервних валютах. Тому єдиним  вирішенням цієї базової економічної проблеми є вступ України до Європейського Союзу і введення євро у безготівкових та готівкових розрахунках.  

А поки що Національний банк України на чолі з новим головою Валерією Гонтаревою імітує боротьбу за стабільність грошової одиниці України. Черговим етапом в імітації цієї завзятої боротьби є прийняття постанови від 20 серпня 2014р. № 515, яка діє з 21 серпня 2014р. по 21 листопада 2014р. і  передбачає обов’язковий  100% продаж валютної виручки суб’єктами господарювання – експортерами. Тобто вся виручка експортерів в іноземній валюті, яка поступає на їх валютні рахунки у банках примусово продається експортерами на валютному ринку. Нагадаємо, що раніше діяло правило, яке передбачало 50% обов’язковий продаж валютної виручки експортерами.

Допоможе це стабільності курсу гривні? Поверне цей захід курс гривні до долара США на  рівень співвідношення 10/1 або хоча 12/1? Звичайно ні. Хоча як переконують самі чиновники такий курс гривні до долару США є економічно обґрунтованим. І доки Національний банк України не почне реально боротись зі спекулятивно-корупційним капіталом на валютному ринку, валютний курс гривні буде неухильно знижуватись, а економічна ситуація неухильно погіршуватись. Шкода…

Згадайте новину: Головним банкіром України вперше в історії стала жінка

1
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярные судебные решения
Название события
Загрузка основного изображения
Выбрать изображение
Текст описание события: