Главная Блог ... Новости НАТО готується до війни з Росією: у WSJ назвали розбіжності та проблеми Альянсу НАТО готується до війни з Росією: у WSJ назвали ро...

НАТО готується до війни з Росією: у WSJ назвали розбіжності та проблеми Альянсу

  • 0

  • 0

  • 42

Отключить рекламу

Війська НАТО з 14 країн-членів зібралися в Латвії, щоб взяти участь у найбільших військових навчаннях Альянсу з часів Холодної війни. Одна з головних цілей - послати сигнал Москві про те, що Альянс готовий захищати своїх членів, особливо тих, хто перебуває поблизу кордону з Росією, включно з Латвією, пише The Wall Street Journal.

Вказується, що після Холодної війни відмінності в мовах, системах зв'язку та озброєнні всередині НАТО не мали великого значення, оскільки його війська рідко билися пліч-о-пліч. Тепер підготовка до коаліційної війни знову є пріоритетом НАТО, і війська повинні знати, як працювати разом на полі бою.

НАТО - основні розбіжності в Альянсі

Крім того, як зазначає видання, Альянс "страждає" і від інших суперечок: лідери розходяться в думках щодо того, чи слід дозволити вступ України та інших претендентів на членство; майбутній конкурс на зміну генсека Столтенберга вже викликав розбрат; багато країн НАТО, як і раніше, далекі від досягнення рівня обіцяного військового бюджету. Зазначається. Що у 2014 році країни НАТО домовилися, що до цього року кожна з них витрачатиме щонайменше 2% валового внутрішнього продукту на оборону.

"Однією з найбільш фундаментальних розбіжностей в Альянсі є невідповідність у поглядах країн-членів на загрози. НАТО називає тероризм і Росію своїми основними загрозами. Багато офіційних осіб у Туреччині та інших країнах-членах Середземномор'я більше занепокоєні регіональними конфліктами, нелегальною міграцією і тероризмом, ніж Росією", - йдеться в публікації.

Планувальники НАТО вважають, що пряме російське вторгнення в сусідню країну-члена в найближчому майбутньому малоймовірне, хоча нещодавно деякі військові чиновники в країнах НАТО заявили, що Москва може бути достатньо сильною, щоб атакувати через кілька років. У короткостроковій перспективі вони побоюються, що Москва може спровокувати конфлікт у сусідніх країнах, збуджуючи місцевих росіян і використовуючи напруженість як привід для втручання, як це зробив Кремль на сході України десять років тому, пише газета.

Найбільші навчання НАТО - які проблеми "розкрилися"

Але, попри всі розбіжності, НАТО взялося проводити навчання, найбільші з 1988 року. Триватимуть вони протягом чотирьох місяців, задіяні при цьому будуть близько 90 тисяч військовослужбовців, 1100 бойових машин, 80 літаків і 50 військових кораблів. Мета НАТО - підготувати союзників до боротьби пліч-о-пліч.

"Партнерські відносини переплелися між союзниками тісніше, ніж будь-коли з часів Холодної війни, коли США, Велика Британія і Франція тримали війська, постійно дислоковані в Західній Німеччині. Латвійські навчання, що пройшли недалеко від столиці Риги, стали одними з найбільших міжнародних навчань НАТО цього року. До 11 країн-членів, які вже розмістили війська в Латвії, включно з Канадою, приєдналися сили зі США, Ісландії та сусіда Латвії, Естонії", - пише WSJ.

Читайте також: Допомога Україні від США все одно під загрозою: у WP попередили про серйозні ризики В ООН підтвердили, що Росія вдарила по Харкову ракетою КНДР Україні не варто чекати запрошення до НАТО на липневому саміті, - Столтенберг

Як зазначається, навчання показали, що солдатам, які розмовляють різними мовами, було важко спілкуватися. Також спостерігалися проблеми зі зв'язком. І складним завданням для військ НАТО залишається стандартизація військового обладнання.

"Після Холодної війни технічні відмінності не мали великого значення, оскільки війська НАТО з різних країн рідко билися пліч-о-пліч. Тепер їм потрібно мати можливість спільно використовувати обладнання і знати, що гармати однієї армії можуть стріляти снарядами іншої. Планувальники Альянсу встановили норми для обладнання і постаралися забезпечити взаємозамінність обладнання. Але навіть для одного з найосновніших стандартів - 155-міліметрових артилерійських снарядів - члени НАТО виробляють 14 різних моделей", - наголошується в статті.

Як приклад нагадується, що багато з майже 200 різних систем озброєння, наданих Україні для боротьби з Росією, надійшли від країн НАТО, і ця мішанина створила "справжнє жахіття" для України, якій потім доводилося шукати запасні частини".

Нагадаємо, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на прес-конференції в Києві 29 квітня заявив, що можлива перемога Путіна у війні проти України обійдеться країнам Заходу набагато дорожче, ніж підтримка Києва зараз:

"Ця війна - це не щось теоретичне. Вона триває в режимі 24/7. І коли ми не постачаємо так, як мусимо робити, тоді українці платять ціну, але й ми також, усі союзники НАТО".


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 42

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 42

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст