28.12.2014    Просмотров:  475
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Мораторій на стягнення майна (іпотеки), яке забезпечує повернення валютного кредиту.

Мораторій на стягнення майна (іпотеки), яке забезпечує повернення валютного кредиту. - moratoriy_na_styagnennya_mayna_(ipoteki)_yake_zabezpechue_povernennya_valyutnogo_kreditu_54a087f6b7525.jpg

Під час фінансової кризи у будь-якій державі на практичному рівні завжди виникає питання кого рятувати: кредиторів, тобто банки і інші фінансові установи або боржників, тобто суб’єкти господарювання та звичайні громадяни. Однозначної  правильної відповіді на це питання немає, тому у спорі експерти з одного боку перетворюються на лобістів розвитку банківської системи, а з іншого здебільшого на популістів, які дбають про захист інтересів годувальника - бізнесу та збіднілих громадян.

Ця проблема стає  майже нерозв'язною, коли мова іде про валютні кредити та постійно девальвуючи гривню.  І ще складніше стає, коли ці валютні кредити забезпечені іпотекою, на яку кредитори згідно закону можуть звернути стягнення. У багатьох громадян така нерухомість є єдиним місцем для проживання і в такій нерухомості разом з ними ще проживають неповнолітні  та діти.

Тимчасово держава стала на захист інтересів боржників (позичальників) і 3 червня 2014 року було ухвалено закон «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті.» Зокрема закон передбачає, що не може бути примусове стягнуте нерухоме житлове майно позичальника або майнового поручителя, яке є предметом іпотеки або застави за споживчим кредитом отриманим у валюті, за умови що це майно використовується боржником для проживання і в боржника немає у власності іншого житлового майна, при цьому загальна площа нерухомості не перевищує для квартири 140 кв.м., а для будинку 250 кв. м.  

27 грудня 2014 року Верховна Рада Україна посилила юридичні гарантії інтересів боржників шляхом внесення доповнень до вже прийнятого закону.  Тепер прямо заборонено стягувати нерухоме майно боржників у безспірному порядку на підставі виконавчого напису нотаріусу та виселяти мешканців такого житлового майна у будь-якому порядку.

Скільки часу буде тривати мораторій на стягнення предмету іпотеки у випадку надання валютного кредиту – не оголошується. Швидше за все такий мораторій буде діяти щонайменше весь 2015 рік.

Нагадаємо, що надання споживчих кредитів в іноземній валюті на території України було заборонено ще у вересні 2011 року внесенням відповідних доповнень в статтю 11 ЗУ «Про захист прав споживачів». При цьому до споживчих кредитів законодавець також відносить і придбання житла в кредит.

Наступним документом, який ще більше захистить інтереси божників кредитів в іноземній валюті і який зараз знаходиться на підпису у голови Національного банку України Валерії Гонтаревої, є Меморандум щодо врегулювання питання реструктуризації споживчих кредитів в іноземній валюті.

Обговорюйте тему:   Меморандум щодо врегулювання питання реструктуризації споживчих кредитів в іноземній валюті.

Аналізуйте судовий акт: Ухвала ВССУ від 22.12.2014 про визнання кредитної угоди (валютний кредит) недійсною. Позитивна судова практика.

Валютний кредитний договір визнано удаваним оскільки фактично кредит було надано у гривні.

Несправедлива умова у кредитному договорі: плата за обслуговування та дострокове погашення кредиту не є конкретною сумою, а визначається за формулою із змінними величинами.

 

 

 

0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярные судебные решения
Название события
Загрузка основного изображения
Выбрать изображение
Текст описание события: