31.10.2017 | Автор: Понзель Марина Генадіївна
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Молдавську мову перейменують на румунську

Ініціатори змін в Конституцію мають намір відновити історичну справедливість, оскільки громадяни Республіки Молдова говорять румунською мовою і про це всі знають.

У Молдові мають намір відновити історичну справедливість

Конституційний суд Молдови дав позитивний висновок законодавчій ініціативі про зміни в Конституції назви офіційної мови з "молдавської" на "румунську".

"Ініціатива зміни Конституції представлена у відповідність із законодавством. Законопроект про зміну статті 13 Конституції ("Державна мова, функціонування інших мов") не порушує межі для перегляду Конституції і може бути переданий на розгляд парламенту", - сказав голова Конституційного суду Молдови Тудор Панциру.

Вспомните новость: В Молдове водителей будут штрафовать за агрессию на дорогах

Один з ініціаторів звернення в КС, голова парламентської фракції Ліберально-демократичної партії Тудор Деліу привітав рішення суду. "Сьогодні був зроблений перший крок - встановлення історичної справедливості. Громадяни Республіки Молдова говорять румунською мовою, про це всі знають. І це повинно бути записано в Конституції", - підкреслив Деліу.

Нагадаємо, в березні 2016 року в Кишиневі пройшов багатотисячний "марш возз'єднання" з Румунією. Учасники акції назвали об'єднання з Румунією кроком Молдови до зближення з Євросоюзом.

Мітингувальники вважають об'єднання з Румунією кроком Молдови до зближення з ЄС.

Організатори акції повідомили про 50 тисяч учасників, а поліція - про 5-6 тисяч

У неділю, 27 березня, у Кишиневі пройшов "марш возз'єднання" з Румунією. Організатори акції повідомили про 50 тисяч учасників, а поліція - про 5-6 тисяч.

Згадайте новину: У Молдові затримали скандального українського суддю Чауса

Учасники маршу назвали об'єднання з Румунією кроком Молдови до зближення з Євросоюзом. Акція була приурочена до річниці приєднання Молдови (на той момент - Молдавської Демократичної Республіки) в Румунії, що відбулося 27 березня 1918. Пізніше Молдова увійшла до складу СРСР.

Нагадаємо, навесні 2015 року в Молдові почався політична криза у зв'язку з корупцією у вищих ешелонах влади. 

Згадайте новину: Єльченко закликав ООН відреагувати на невиконання РФ рішень Міжнародного суду

Джерело: «ZN.UA»

0
Нравится
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення