Главная Сервисы для юристов ... Законы Митний кодекс України Стаття 386. Особливості пропуску та оподаткування товарів, що ввозяться на митну територію України консульськими установами іноземних держав та членами їх персоналу Стаття 386. Особливості пропуску та оподаткування ...

Стаття 386. Особливості пропуску та оподаткування товарів, що ввозяться на митну територію України консульськими установами іноземних держав та членами їх персоналу

Митний кодекс України (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие кодексы
  • 1364

    Просмотров

  • 1364

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. Консульським установам іноземних держав, консульським посадовим особам, включаючи главу консульської установи та консульських службовців, а також членів їхніх сімей, надаються митні пільги, передбачені цим Кодексом для дипломатичних представництв іноземних держав або відповідного персоналу дипломатичного представництва.

    2. З урахуванням принципу взаємності стосовно кожної окремої держави на працівників обслуговуючого персоналу консульської установи, а також на членів їхніх сімей, якщо вони не є громадянами України та не проживають в Україні постійно, можуть поширюватися митні пільги, що надаються згідно з цим Кодексом відповідному персоналу дипломатичного представництва іноземної держави.

    Предыдущая

    504/718

    Следующая
    Добавить в избраное

    Справи про порушення митних правил, передбачені статтями 336 339-341 345 348-353 МК, а також усі справи про порушення митних правил, учинені особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, розглядаються місцевими судами (судцями) за місцем розташування митних органів, посадові особи яких здійснювали провадження в цих справах.

    Крім справ про правопорушення, відповідальність за які передбачена статтями 336 339-341 345 348-353 МК, місцевими судами (суддями) також розглядаються всі справи про порушення митних правил, вчинені особами віком від 16 до 18 років.

    Справа про порушення митних правил розглядається не будь-яким судом, а тільки тим, у районі діяльності якого знаходиться митниця, посадові особи якої здійснювали провадження у цих справах.

    Коментована стаття встановлює, що від імені регіональних митниць і митниць справи про порушення митних правил розглядаються керівниками цих митних органів або їхніми заступниками. Від імені Держмитслужби справи про порушення митних правил розглядаються посадовими особами, уповноваженими на це Головою Служби або його заступниками.

    Цей перелік посадових осіб митних органів, до компетенції яких входить розгляд справи про порушення митних правил є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає. Це означає, що розгляд цих справ іншими посадовими особами митних органів є незаконним. Таким чином, згідно з п.4 ст.395 МК винесення постанови у справі про порушення митних правил неправомочною особою є підставою для скасування такої постанови.

    Посадова особа митного органу, якій передано на розгляд справу про порушення митних правил, при підготовці до розгляду повинна з'ясувати такі питання:

    - чи належить до її компетенції розгляд справи;

    - чи повідомлені про час і місце розгляду всі особи, які беруть участь у розгляді справи про порушення митних правил;

    - чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягується до відповідальності, її представників, захисника.

    Розгляд митним органом справи про порушення митних правил слід починати з представлення посадової особи, яка розглядає справу. Ця посадова особа оголошує, яка справа підлягає розгляду, хто притягується до відповідальності, роз'яснює особам, які беруть участь у розгляді справи, їх права й обов'язки. Після цього слід оголосити текст протоколу про порушення митних правил. На засіданні заслуховуються особи, які беруть участь у розгляді справи, досліджуються докази й розглядаються клопотання.

    Посадова особа в ході розгляду справи зобов'язана з'ясувати:

    - чи було вчинено порушення митних правил;

    - чи винна особа, яка притягується до відповідальності, у його вчиненні;

    - чи підлягає вона адміністративній відповідальності;

    - чи є обставини, що пом'якшують чи обтяжують її відповідальність;

    - чи мали місце витрати митного органу у справі;

    - інші обставини, що мають значення для прийняття правильного рішення у справі.

    У справі про порушення митних правил посадова особа митного органу, що розглядає справу, виносить одну з постанов, передбачених статтею 391 МК (див. коментар до ст. 391 МК).

    Посадова особа митного органу, яка здійснювала провадження у справі про порушення митних правил, перед переданням справи на розгляд систематизує й підшиває матеріали, що входять до неї, нумерує аркуші справи, складає перелік документів, що входять у справу, який підписує й ушиває у справу першим аркушем.

    Посадовій особі митного органу, яка розглядає справу, у разі встановлення причин і умов, що сприяли вчиненню порушення митних правил, слід уносити до відповідних підприємств пропозиції з посиланням на відповідну статтю Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо вжиття заходів до усунення цих причин і умов. Пропозиції можуть уноситися не тільки у зв'язку з конкретними фактами правопорушень, а й за результатами узагальнення, проведеного митним органом.

    Підприємства, що одержали такі пропозиції від митного органу, зобов'язані прийняти їх до розгляду й протягом місяця з дня їх надходження повідомити про вжиття заходів митний орган, який уніс пропозицію.

    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати