Главная Сервисы для юристов ... Законы Митний кодекс України Стаття 31-1. Застосування електронних документів та електронного документообігу в митній справі Стаття 31-1. Застосування електронних документів т...

Стаття 31-1. Застосування електронних документів та електронного документообігу в митній справі

Митний кодекс України (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие кодексы
  • 2340

    Просмотров

  • 2340

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. Особи можуть подавати заяви, звернення, запити, скарги, інші документи, подання яких до митних органів передбачено законодавством, в електронній формі.

    Митні органи можуть надсилати особам, установам та організаціям, уповноваженим органам іноземних держав запити, акти, довідки, рішення та інші документи, складання та надсилання яких митними органами передбачено законодавством, в електронній формі.

    {Частина перша статті 31 - 1 в редакції Закону № 3926-IX від 22.08.2024 }

    2. У випадках, якщо цим Кодексом встановлено вимогу щодо накладення електронного підпису на необхідні для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення документи, подання яких митним органам передбачено цим Кодексом в електронній формі, таке накладення здійснюється шляхом використання кваліфікованого або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, відповідно до вимог Закону України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги".

    {Абзац перший частини другої статті 31 - 1 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2919-IX від 07.02.2023 }

    При цьому електронна ідентифікація користувачів систем, що забезпечують функціонування електронних інформаційних ресурсів митних органів, для отримання ними електронних послуг, доступу до сервісів може бути виконана з використанням електронного підпису або іншого засобу електронної ідентифікації відповідно до вимог Закону України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги" та міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

    3. Рішення та інші документи, передбачені цим Кодексом, які створюються митними органами під час реалізації повноважень, можуть видаватися у вигляді електронних документів відповідно до Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг".

    У випадках, встановлених законодавством з питань митної справи, електронні документи перетворюються у візуальну форму, придатну для сприйняття її змісту людиною, у форматі, що унеможливлює у подальшому внесення змін до них. Рішення та інші документи, що надаються митними органами в електронній формі у випадках, передбачених цим Кодексом, підлягають засвідченню уповноваженою посадовою особою митного органу шляхом накладення кваліфікованого або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису уповноваженої особи, відповідно до вимог Закону України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги".

    {Абзац другий частини третьої статті 31 - 1 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2919-IX від 07.02.2023 }

    4. Формати, структура документів, зазначених у частинах першій і другій цієї статті, протоколи обміну даними та інші технічні специфікації визначаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, з оприлюдненням відповідної інформації на своєму офіційному веб-сайті.

    5. Митні органи та їх посадові особи для виконання завдань, визначених цим Кодексом, мають право на безоплатне отримання кваліфікованих електронних довірчих послуг, які надаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, в порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

    {Частина п'ята статті 31 - 1 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2919-IX від 07.02.2023 }

    {Кодекс доповнено статтею 31 - 1 згідно із Законом № 440-IX від 14.01.2020 ; в редакції Закону № 2510-IX від 15.08.2022 ; текст статті 31 - 1 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2919-IX від 07.02.2023 }

    Предыдущая

    105/718

    Следующая
    Добавить в избраное

    У коментованій статті встановлюється, що інформація про нормативно-правові акти з питань митної справи (назва акта, його основні положення, інформація про опублікування) безоплатно надається митними органами заінтересованим особам за їхніми запитами.

    Правова інформація, згідно з положенням статті 22 Закону України "Про інформацію", - це сукупність документованих або публічно оголошених відомостей про право, його систему, джерела, реалізацію, юридичні факти, правовідносини, правопорядок, правопорушення і боротьбу з ними та їх профілактику тощо. Джерелами правової інформації є Конституція України, інші законодавчі і підзаконні нормативні правові акти, міжнародні договори та угоди, норми і принципи міжнародного права, а також ненормативні правові акти, повідомлення засобів масової інформації, публічні виступи, інші джерела інформації з правових питань. З метою забезпечення доступу до законодавчих та інших нормативних актів усім громадянам держава забезпечує видання цих актів масовими тиражами у найкоротші строки після набрання ними чинності.

    Що стосується митних правил та процедур, то митний орган або підрозділ у разі письмового звернення повинен підготувати відповідь. Термін вивчення запиту на предмет можливості його задоволення не повинен перевищувати десяти календарних днів. Протягом вказаного терміну митна установа письмово доводить до відома запитувача, що його запит буде задоволено або що запитуваний документ не підлягає наданню для ознайомлення. Задоволення запиту здійснюється протягом місяця, якщо інше не передбачено законом. Аналогічний термін розгляду встановлюється і щодо запиту про надання письмової інформації. Письмовий запит до митного органу повинен бути оформлений належним чином, відповідно до чинного законодавства, а саме статті 5 Закону України "Про звернення громадян", яка визначає вимоги до звернення, згідно з якими: звернення адресуються органам державної влади і місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форм власності, об'єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Звернення може бути усним (викладеним громадянином і записаним посадовою особою на особистому прийомі) чи письмовим, надісланим поштою або переданим громадянином до відповідного органу,установи особисто чи через уповноважену ним особу, якщо ці повноваження оформлені відповідно до чинного законодавства. Звернення може бути подано як окремою особою (індивідуальне), так і групою осіб (колективне). Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. Якщо звернення, оформлене без дотримання цих вимог, то воно повертається заявникові з відповідними роз'ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження, за окремих випадків, які детально з регламентуються законодавством про звернення громадян.

    Податкові роз'яснення та узагальнюючі податкові роз'яснення - це оприлюднення офіційного розуміння митними органами окремих положень законодавства з питань оподаткування в межах їх компетенції, щодо податків та зборів, визначених Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами". Податкове роз'яснення на запит, направлений до митного органу, надається у разі, коли:

    - є необхідність обґрунтування рішення митного органу під час проведення апеляційних процедур;

    - запроваджено новий вид податку, збору (обов'язкового платежу) або внесено зміни до правил оподаткування;

    - нормами закону чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі закону, або нормами різних законів чи різних нормативно-правових актів припускається неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або митних органів.

    Податкове роз'яснення видається у тому разі, якщо з порушеного питання не існує додаткового роз'яснення, що має пріоритет. В іншому разі у відповіді, що направляється митним органом платнику податків, посилаються на податкове роз'яснення, що має пріоритет.

    Податкові роз'яснення на запит платників податків надаються у строки, встановлені Законом України "Про звернення громадян".

    Стислі довідки щодо основних положень законодавства України з питань митної справи розміщуються для загального ознайомлення в місцях розташування митних органів.

    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати