Главная Сервисы для юристов ... Законы Митний кодекс України Стаття 305. Забезпечення сплати митних платежів

Стаття 305. Забезпечення сплати митних платежів

Митний кодекс України (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие кодексы
  • 5108

    Просмотров

  • 5108

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. У випадках, визначених цим Кодексом, виконання обов’язку із сплати митних платежів забезпечується шляхом надання митним органам забезпечення сплати митних платежів у способи, встановлені статтею 308 цього Кодексу.

    2. Надання митним органам забезпечення сплати митних платежів є обов’язковим, якщо інше не передбачено цим Кодексом, при ввезенні на митну територію України та/або переміщенні територією України транзитом товарів, транспортних засобів комерційного призначення.

    3. У випадках, передбачених цим Кодексом, забезпечення сплати митних платежів надається митним органам під час перебування товарів під митним контролем або декларування товарів у митні режими, що передбачають сплату митних платежів.

    4. Забезпечення сплати митних платежів надається особами, на яких покладається або може покладатися обов’язок із сплати митних платежів, відповідно до частин першої та третьої статті 293 цього Кодексу.

    У порядку та на умовах, визначених міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, забезпечення сплати митних платежів може бути надано будь-якою іншою особою на користь особи, на яку покладається обов’язок із сплати митних платежів.

    5. Митні органи здійснюють облік та контроль застосування забезпечення сплати митних платежів.

    6. У разі невиконання обов’язку із сплати митних платежів забезпечення сплати митних платежів використовується для сплати відповідних митних платежів у порядку та строки, визначені цим Кодексом.

    7. Забезпечення сплати митних платежів не надається щодо:

    1) товарів, що переміщуються органами державної влади України, органами місцевого самоврядування, Збройними Силами України та іншими утвореними відповідно до закону військовими формуваннями, розвiдувальними органами України безпосередньо для виконання своїх повноважень або на їх користь іншими установами, організаціями, отримувачами (розпорядниками) міжнародної технічної допомоги в рамках зареєстрованих у встановленому законодавством порядку проектів (програм);

    2) товарів, що переміщуються особами, яким надано митні пільги, передбачені статтями 382-386, 388, 389, 391 і 392 цього Кодексу;

    3) товарів, що переміщуються трубопровідним транспортом та лініями електропередачі, якщо інше не передбачено Кабінетом Міністрів України;

    4) товарів, щодо яких не вимагається надання забезпечення сплати митних платежів відповідно до частини третьої статті 110 цього Кодексу;

    5) товарів, що переміщуються транзитом повітряним транспортом, для декларування яких замість митної декларації використовується електронний перевізний документ як спрощення, надане відповідно до положень Конвенції про процедуру спільного транзиту;

    6) товарів, що не є об’єктом оподаткування митними платежами або щодо яких сума митних платежів не перевищує суму, еквівалентну 1000 євро, крім випадків надання забезпечення сплати митних платежів згідно з главами 8, 20 і частиною третьою статті 306 цього Кодексу;

    7) товарів, що надходять в Україну як гуманітарна допомога, за умови включення їх отримувача до Єдиного реєстру отримувачів гуманітарної допомоги, або переміщуються у складі вантажів з допомогою, визначених частиною першою статті 250 цього Кодексу;

    8) товарів, що переміщуються транзитом митною територією України морським, річковим або повітряним транспортом і під час зберігання залишаються в межах одного пункту пропуску чи зони митного контролю морського (річкового) порту, аеропорту;

    9) товарів, що переміщуються (пересилаються) в міжнародних поштових відправленнях через митний кордон України;

    10) військової техніки та інших товарів, зазначених у частині першій статті 252 - 1 цього Кодексу.

    {Частину сьому статті 305 доповнено пунктом 10 згідно із Законом № 3345-IX від 23.08.2023 }

    8. Порядок забезпечення сплати митних платежів встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

    Предыдущая

    410/718

    Следующая
    Добавить в избраное

    Ведення митної статистики здійснюється за методологією, яка забезпечує порівнянність даних митної статистики зовнішньої торгівлі України з даними державної статистики інших держав.

    Спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади в галузі митної справи забезпечує регулярне публікування даних митної статистики зовнішньої торгівлі.

    Ведення митної статистики - одна з найрізноманітніших функцій митних органів. Митна статистика зовнішньої торгівлі є складовою статистики зовнішньоекономічних зв'язків.

    З метою уніфікації положень митної статистики зовнішньої торгівлі й спрощення обміну відповідною інформацією між державами-учасниками Співдружності Рада глав урядів СНД вирішила затвердити для застосовування органами керування держав-учасників Співдружності Єдину методологію митної статистики зовнішньої торгівлі держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав (надалі - Методологія). Відповідне рішення здійснене в м. Москві 9 грудня 1994 року в одному примірнику-оригіналі російською мовою.

    У Методології викладені основні правила й процедури, які базуються на положеннях митного законодавства держав-учасниць Співдружності (надалі - держави).

    Методологія розроблена з урахуванням рекомендацій Статистичної Комісії ООН і "Керівництва для користувачів по статистиці зовнішньої торгівлі" (Євростат, видання З, 1990 р.).

    Митна статистика зовнішньої торгівлі є складовою частиною статистики зовнішньоекономічних зв'язків держави. Предметом спостереження митної статистики зовнішньої торгівлі, як уже було зазначено, є зовнішньоторговельний обіг держави, тобто експорт і імпорт товарів у їх вартісному й кількісному вираженні, а також географічна спрямованість експорту й імпорту.

    Згідно з розділом II Методології основними завданнями митної статистики зовнішньої торгівлі є:

    - забезпечення повного й достовірного обліку даних про експорт і імпорт держави;

    - аналіз основних тенденцій, структури й динаміки зовнішньоторговельних товаропотоків держави в ув'язуванні з аналізом його макроекономічної ситуації;

    - інформаційне забезпечення вищих органів державної влади й керування при прийнятті ними рішень в області митної політики й державного регулювання зовнішньої торгівлі;

    - аналіз кон'юнктури ринку держави;

    - контроль за надходженням митних платежів у Державний бюджет;

    - здійснення валютного контролю в межах компетенції митник органів;

    - подання даних митної статистики для складання торговельної й окремої статей платіжних балансів держави;

    - сприяння в здійсненні державами взаємного обміну інформацією з митної статистики зовнішньої торгівлі;

    - рішення інших завдань, обумовлених національною митною політикою.

    Далі Методологія визначає, що є вихідними даними при формуванні митної статистики зовнішньої торгівлі. Це відомості, що містяться у ВМД, заповнюваних декларантами при митному оформленні товарів.

    Облік товарів, переміщуваних трубопровідним транспортом (нафта, нафтопродукти, газ, вода й ін.) і по лініях електропередач, здійснюється (відповідно до особливостей їх декларування) за партіями товарів, поставлених відповідно до документів, що підтверджують приймання товарів на прикордонних пунктах трубопроводів або ліній електропередач.

    У митну статистику зовнішньої торгівлі включаються всі товари (у тому числі цінності, за винятком валютних цінностей, що перебувають в обігу), ввіз і вивіз яких зменшує або збільшує матеріальні ресурси держави.

    До основних показників для формування митної статистики зовнішньої торгівлі належать:

    - звітний період;

    - напрямок товаропотоку (ввіз або вивіз);

    - країна походження при ввозі;

    - країна призначення при вивозі;

    - статистична вартість;

    - код і найменування товару;

    - вага нетто;

    - код і найменування додаткових одиниць виміру;

    - кількість за додатковими одиницями виміру;

    - характер угоди;

    - вид митного режиму;

    - категорія відправника (одержувача) товару;

    - регіон (республіка, край, область, м. Київ та

    м. Севастополь, автономна республіка Крим)

    Дані митної статистики зовнішньої торгівлі є власністю держави Україна.

    Вихідними даними при формуванні митної статистики є відомості, що містяться у вантажних митних деклараціях (ВМД), що заповнюються декларантами (форми МД-1 та МД-2) при митному оформленні товарів. Особливо варто звернути увагу на те, як ведеться облік товарів, що переміщуються трубопровідним транспортом (нафта, нафтопродукти, газ, вода й ін.) і по лініях електропередачі. Він здійснюється відповідно до особливостей їх декларування - за партіями товарів, поставлених відповідно до документів, що підтверджують приймання товарів на прикордонних пунктах трубопроводів або ліній електропередач.

    Митна статистика зовнішньої торгівлі веде облік ввозу й вивозу товарів у кількісному й вартісному вираженні.

    За допомогою митної статистики зовнішньої торгівлі держави ведеться облік ввозу й вивозу товарів на підставі "загальної"" системи обліку зовнішньої торгівлі, при якій ураховуються всі товари, що надходять у межі статистичної території держави або межі, що залишають ці території. При цьому границею статистичної території держави виступає його державний кордон. При цьому Методологія у примітці зазначає, що при "спеціальній" системі обліку зовнішньої торгівлі границею статистичної території держави є його митний кордон.

    При "загальній" системі обліку в митній статистиці зовнішньої торгівлі враховуються такі категорії товарів:

    Імпорт України:

    - товари, увезені для вільного обігу;

    - товари, що реімпортуються;

    - товари, увезені для переробки на митній території;

    - товари, увезені після переробки поза митною територією;

    - товари, увезені для переробки під митним контролем;

    - товари, увезені на територію держави відповідно до режиму реекспорту;

    - товари, увезені на територію держави у вільні митні зони й на вільні склади;

    - увезені товари, від яких особа відмовляється на користь держави;

    - іноземні товари, увезені в магазини безмитної торгівлі;

    - товари, тимчасово ввезені для оренди строком на один рік і більше. Експорт України:

    - товари, що вивозять відповідно до митного режиму експорту;

    - завезені в державу товари, випущені для вільного обігу, а держави, що вивозять потім з території, відповідно до митного режиму експорту;

    - товари, що вивозять після переробки на митній території;

    - товари, що вивозять після переробки під митним контролем;

    - товари, що вивозять для переробки поза митною територією;

    - товари, що вивозять із території держави відповідно до режиму реекспорту;

    - товари, що вивозять із території держави з вільних митних зон і з вільних складів;

    - іноземні й вітчизняні товари, що вивозять із території держави з магазинів безмитної торгівлі;

    - товари, що вивозять тимчасово для оренди строком на один рік і більше.

    Не враховуються в митній статистиці зовнішньої торгівлі при "загальній" системі обліку категорії товарів, обумовлені у відповідності з наступними митними режимами:

    - товари, переміщувані транзитом через територію держави;

    - товари, поміщені під митний режим митного складу;

    - тимчасово ввезені (що вивозять) товари, за винятком орендованих строком на один рік і більше;

    - іноземні товари, знищувані на території держави;

    - товари, що вивозять, від яких особа відмовилася на користь держави, а також знищення товарів;

    - товари, що вивозять відповідно до митного режиму вивозу товарів для представництв держави за рубежем.

    У митній статистиці зовнішньої торгівлі не враховуються також такі товари: а) валютні цінності (у тому числі монетарне золото), що перебувають в обігу, якими обмінюються банки для врегулювання взаємних розрахунків; предмети застави й інші кошти забезпечення зобов'язань; товари, вартість яких не перевищує порога статистичного спостереження; товари для офіційного (службового) користування дипломатичних і консульських представництв іноземних держав, міжнародних і міжурядових організацій, представництв іноземних держав при цих організаціях; дарунки державним органам, міжнародним і міжурядовим організаціям, главам держав, членам парламентів і урядів;

    товари, призначені для забезпечення боєздатності й повсякденної діяльності вітчизняних військових частин, що дислокуються за межами держави, а також перебувають у складі військ ООН, і товари, що повертають на територію держави вітчизняними військовими частинами; товари, що не є предметом комерційних операцій:

    1) переміщувані фізичними особами не для комерційних цілей, у тому числі й вантажем, що пересилають у міжнародних поштових відправленнях;

    2) поштові знаки;

    3) предмети обрядів і церемоній;

    4) фотографії, експоновані й виявлені плівки, проекти, малюнки, кальки, рукописи, ділові папери, адміністративні друковані бланки, грамоти, а також будь-який носій інформації, застосовуваний у рамках міжнародного обміну інформацією (у тому числі іноземні стандарти, технічні умови, технічні описи й т. ін.);

    5) товари, увезені й вивезені фізичними особами, що виїжджають або в'їжджають на постійне місце проживання, а також біженцями й змушеними переселенцями;

    ж) товари, що поставляють у рамках операцій, при яких не перетинається державний кордон країни:

    1) морські, річкові судна й літальні апарати, призначені для використання в міжнародних перевезеннях;

    риба й всі види морських продуктів, що продаються з вітчизняних судів за кордоном, у тому числі й на іноземні судна, що перебувають у територіальних водах іноземних держав або у відкритому морі; товари, добуті із дна у відкритому морі;

    бункерне паливо, баласт, продовольство й інші матеріали, що здобувають за рубежем для вітчизняних транспортних засобів;

    реекспорт (у статистичному значенні цього терміна) без завезення в країну;

    з) увезені в державу риба й інші морські продукти, добуті у відкритому морі або в територіальних водах іноземних держав на умовах концесії;

    и) товари, що поставляють у порядку рекламації, гарантійного обслуговування, а також помилкові поставки товарів.

    При ввозі на територію держави та вивозі із цієї території облік ряду товарів у митній статистиці зовнішньої торгівлі має свою специфіку. Зокрема:

    а) дорогоцінні метали, які не виступають як платіжні кошти, цінні папери, банкноти

    й монети, що не перебувають в обігу, ураховуються в експорті й імпорті за їх

    комерційною вартістю;

    б) міжурядові поставки, що включають ввіз і вивіз товарів у рамках урядових програм зовнішньої допомоги, ураховуються поза залежністю від того, чи поставляються ці товари в рахунок внесків у фонд технічної допомоги ООН, як дарунки або є позикою, товарообмінною (бартерною) партією або являють собою військові репарації або реституції;

    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати