Главная Блог ... Новости Міністр Малюська: Механізм вилучення золотовалютних резервів рф можна імплементувати за 7-8 місяців Міністр Малюська: Механізм вилучення золотовалютни...

Міністр Малюська: Механізм вилучення золотовалютних резервів рф можна імплементувати за 7-8 місяців

Отключить рекламу
Міністр Малюська: Механізм вилучення золотовалютних резервів рф можна імплементувати за 7-8 місяців - 9160ebc7981818c01e83b192b1fb6d8e.jpg

Процес пошуку і блокування російських активів працює доволі ефективно – як через міжнародну групу «Freeze and Seize», куди входять представники від Єврокомісії, від різних країн, в тому числі від України, так і завдяки активності окремих країн, де знаходяться російські активи, які так само досить швидко, оперативно шукають, блокують і реагують на запити чи повідомлення щодо того, які активи знайдені. Водночас процес конфіскації відбувається набагато складніше, адже юридичних інструментів такого вилучення практично не існує. Про це повідомив Міністр юстиції України Денис Малюська в інтерв’ю «РБК-Україна».

«Тому зараз ми просуваємо створення таких механізмів за кордоном і процес проходить з різною швидкістю та успішністю. Є, наприклад, закон, який прийняла Канада нещодавно щодо направлення на гуманітарні цілі, в тому числі, можливо, Україні коштів, які будуть отримані внаслідок вилучення майна. Інші країни або ж обрали вичікувальну позицію, або на ранніх стадіях законопроектної роботи. Зараз сфокусувалися на найперспективнішому механізмі з тим, щоб отримати швидкий результат – це вилучення російських золотовалютних резервів, тому що, на нашу думку, це те, що можна імплементувати місяців за 7-8. І кошти, які можуть надійти, якщо цей механізм буде імплементований так, як ми цього хочемо – це сотні мільярдів доларів США», - повідомив Міністр.

Згадайте новину: Україна пропонує укласти міжнародний договір, щоб використати золотовалютні резерви Росії для компенсацій постраждалим від її вторгнення

За його словами, для того, щоби Україна отримала в спеціально створений фонд компенсації за шкоду, завдану росією, її золотовалютні резерви, потрібно, щоб країна, де ці кошти знаходяться, уклала відповідний міжнародний договір, де з таких активів буде знятий імунітет і де вона погодиться на передачу цих коштів в спеціальний фонд.

Крім конфіскації активів рф закордоном, Україна працює над вилученням заморожених російських активів в Україні. Однак, як відзначив Денис Малюська, їхня кількість порівняно невелика. До того ж активи росіян, які знаходяться в Україні – це радше не про гроші, це про нерухомість чи бізнес.

«Тобто це не про термінову, негайну підтримку економіки держави, як це може бути з золотовалютними резервами в доларах, євро чи фунтах, які знаходяться на банківських рахунках за кордоном. Тому ця історія набагато більш довгограюча. І вона більш довгограюча ще з огляду на другий фактор. За законом, який запровадив можливість вилучення російських активів на території України, рішення РНБО як перший етап такого стягнення має бути прийнято після набрання законом сили. Відповідно, оскільки закон набрав сили 24 травня цього року, ми, Мін’юст, можемо працювати лише по тих особах, на яких санкції накладені після 24 травня. Це 35 осіб. Крім того, потрібно розуміти те, що це не просто російські активи і ми їх відібрали. Це активи лише того суб'єкта, який вчинив одну з колабораціоністських дій, що прописані в законі. Відповідно, суду треба принести докази того, що така дія дійсно була вчинена певною особою в певну дату», - наголосив Міністр.

Згадайте новину: Канадський прецедент: як конфісковані російські активи будуть передані Україні

 • 1290

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 1290

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст