"Решалу" - Миколу Ільницького, який прикидався співробітником Адміністрації президента, втретє піймали за аналогічну справу

02.07.2020    Просмотров:  1629
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Микола Ільницький, якого судять за шахрайство, у квітні цього року знову був затриманий за підозрою в отриманні 25 тисяч доларів за допомогу у влаштуванні на посаду керівника Аграрного фонду.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду.

2 квітня 2020 заявник зустрівся із раніше не знайомим йому Ільницьким, який нібито говорив, що працює у вищих органах державної влади або займає одну з посад в апараті Кабінету Міністрів України та має зв’язки в Адміністрації Президента. Зустріч відбулася на вулиці Садовій у місті Києві, біля 6 під’їзду адміністративної будівлі уряду. Ільницький начебто запропонував за 25 тисяч доларів забезпечити працевлаштування у державних установах м. Києва, міністерствах інфраструктури або ЖКГ та державних компаніях (Укравтодор). Через п’ять днів співрозмовник написав заяву у правоохоронні органи.

9 квітня поблизу Національного банку України на вул. Інститутській у м. Києві, заявник нібито передав Ільницькому власні фотокартки, копії паспорта, ідентифікаційного коду, диплому про вищу освіту, а також 300 доларів за прискорення отримання позитивного висновку спецперевірки, яка проводиться СБУ для взяття на облік у «резерві державних службовців». Так само заявник написав заяву на ім’я прем’єр-міністра щодо постановки його у резерв державних службовців та передав Ільницькому.

14 квітня відбулася передача 25 тис. доларів за працевлаштування на посаду заступника генерального директора Аграрного фонду, після чого Ільницького затримали.

Справу розслідує ГУНП України в Полтавській області. Запобіжний захід чоловікові обирав Октябрський райсуд Полтави.

Суд брав до уваги, що підозрюваний не працює, не має постійного джерела доходу, раніше неодноразово судимий за вчинення аналогічних корисливих злочинів, і в даний час його судять у Подільському суді Києва за обвинуваченням у шахрайстві в особливо великих розмірах. Тому суд зазначив, що це характеризує його як особу схильну до вчинення злочинів і що він може переховуватися від органів досудового розслідування та суду.

Прокурор розповів, що Ільницький намагався уникнути затримання і тікав з місця події машиною, в якій сидів також заявник, та скоїв ДТП, в результаті якої заявник отримав перелом руки та перебуває у лікарні. Тому прокурор просив взяти підозрюваного під варту без визначення застави.

Адвокат заперечував проти тримання під вартою і доводив, що підозра необгрунтована. Вказував, що заявник звернувся до правоохоронців чомусь тільки через п’ять днів після зустрічі. Також не зрозуміло, чому розслідування ведеться слідчими із Полтавської області, якщо подія сталася в Києві. Захисник повідомив, що підозрюваний має малолітню дитину, двох старших дітей, пережив дві тяжкі хвороби інсульт та ішемічну хворобу серця, є інвалідом другої групи, має постійне місце проживання, а тому до нього можливо застосувати нічний домашній арешт.

15 квітня суд взяв особу під варту із альтернативою застави 420 тис. грн. Наступного дня гроші внесли і підозрюваний вийшов на свободу. Розслідування справи продовжили до 14 серпня 2020.

Суд арештував автомобіль LEXUS, яким користувався Ільницький, а також речі, які були в салоні, – мобільні телефони, гроші і документи, зокрема перепустки до Верховної ради на авто LEXUS і TOYOTA CAMRY.

У рішенні суду наводиться інформація, що у 2013 році цей чоловік був засуджений до 9 років позбавлення волі за шахрайство.

Згідно з вироком суду, у 2005-2010 рр., представляючись співробітником Адміністрації президента він зібрав з людей 1,4 млн доларів – за призначення на посаду, допомогу у придбанні землі чи квартир, продаж машин із президентського автопарку та інше.

Але в лютому 2016 Ілльницький звільнився умовно-достроково та із застосуванням «закону Савченко» фактично відбув за гратами менше 3 років замість 9.

У вересні 2016 чоловіка знову звинуватили у шахрайстві і підбурюванні до передачі неправомірної вигоди – Ільніцький начебто представлявся працівником Адміністрації президента і пропонував судді Голосіївського суду Олександру Білику за гроші посприяти у призначенні на посаду безстроково. Йшлося про 500 доларів за успішну спецперевірку СБУ і 30 тисяч доларів за рекомендації Вищої кваліфкомісії суддів і позитивне голосування у Верховній Раді.

Пізніше у цій справі Ільницький заявив у НАБУ про вимагання у нього хабара слідчим прокуратури Київської області і адвокатом. Тепер справу адвоката і колишнього слідчого прокуратури слухає Вищий антикорупційний суд, а Ільницький проходить там як свідок.

Бесплатная консультация быстрый ответ на Ваш юридический вопрос поможет сориентироваться в дальнейших действиях.

Объявите собственный тендер и получите выгодное предложение от более чем 5000 юристов со всей Украины.

Видео-консультация юриста это современное и эффективное решение для получения необходимой информации

Каталог юристов Украины это эффективный способ найти надежного и профессионального исполнителя для Вашей юридической цели
1629
Просмотров
0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярные судебные решения
ЕСПЧ
Название события
Загрузка основного изображения
1
Выбрать изображение
Текст описание события:
0