05.07.2016 | Автор: Фурман Ірина Миколаївна    Просмотров:  157
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Луценко в дії: затримання "бурштинової" мафії

Генеральний прокурор України Юрій Луценко, Голова СБУ Василь Грицак та головний Військовий прокурор України Анатолій Матіос особисто приїхали на Рівненщину та керували безпрецендентною спецоперацією із затримання організованої злочинної групи, яку звинувачують у розкраданні та кришуванні нелегального бурштинового бізнесу.

Вспомните новость: Заместитель прокурора Ровенской области Андрей Боровик благодаря янтарю имеет часы за миллион!

Як заявив Генеральний прокурор України Юрій Луценко в цей день на Рівненщині було проведено більше сотні обшуків, а загалом до слідчих дій було залучено більше півтисячі співробітників різних правохоронних органів.

За результатами спецоперації вже затримано п’ять осіб, серед яких заступник головного прокурора Рівненської області Андрій Боровик та один із високопосадовців СБУ у Рівненській області, щоправда його ім’я не назвали, так само як і прізвища та посади інших трьох затриманих.

Заступника прокурора Рівненщини Андрія Боровика було затримано на робочому місці, і показово перед журналістами та перехожими виведено з приміщення прокуратури Рівненської області.

За словами Головного військового прокурора України Анатолія Матіоса негласні слідчі дії в рамках кримінального провадження проводились з квітня місяця цього року. За їх результатами було зібрано достатньо доказів, щоб провести обшуки та затримання.

Юрій Луценко, відзначив дотриманість надсекретності в даному кримінальному провадженні, адже при залученні такої кількості правохоронців не відбулося жодного витоку інформації, про що свідчать успішність проведених обшуків та затримань.

Затриманим інкримінуються головне звинувачення – це 255 статтю Кримінального кодексу України “Створення злочинної організації”. Найсуворіше покарання за неї – це позбавлення волі до дванадцяти років. Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос додав, що це не єдина стаття ККУ, за якою відповідатимуть затримані.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко також заявив, що вищезгадана стаття звільняє від кримінальної відповідальності крім організатора або керівника злочинної організації, за вчинення злочину, передбаченого частиною першою цієї статті, якщо вона добровільно заявила про створення злочинної організації або участь у ній та активно сприяла її розкриттю. І публічно звернувся до усіх причетних до незаконного видобутку бурштину на Рівненщині скористатися можливістю уникнути криміанльної відповідальності.

“За результатами розкриття даного резонансного злочину Верховна рада України просто змушена буде нарешті прийняти відповідні рішення та нарешті на законодавчому рівні легалізувати видобуток бурштину на Рівненщині” – акцентував Генеральний прокурор України Юрій Луценко.

Джерело: Ритм

0
Нравится
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення