Главная Блог ... Новости Компенсація за зруйноване житло в Україні – кому можуть відмовити Компенсація за зруйноване житло в Україні – кому м...

Компенсація за зруйноване житло в Україні – кому можуть відмовити

Отключить рекламу
Компенсація за зруйноване житло в Україні – кому можуть відмовити - b84494b37229188e672c30aa93658421.jpg

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про компенсацію за майно, втрачене або знищене внаслідок агресії Росії на території України.

Як передає "Сьогодні", законопроєкт передбачає справедливі відшкодування постраждалим, але є й ті, кому можуть відмовити в отриманні компенсацій.

Для запуску механізму планують створити єдиний реєстр майна, куди вноситимуть інформацію про його пошкодження чи знищення російськими військами. Мовиться не лише про нерухомість після 24 лютого, але й про все втрачене після окупації Криму та початку війни на Донбасі.

Користуйтеся консультацією: Фіксація завданої шкоди в умовах воєнного стану

Як виплачуватимуть компенсації?

Законопроєкт передбачає два види компенсацій – первинну та повну. На первинну компенсацію гроші скеровуватимуть з бюджету – на відновлення будинків, шкіл, лікарень, дитсадків та інших об’єктів інфраструктури.

Повне відшкодування стягуватимуть у вигляді репарацій з Росії. Його виплачуватимуть усім українцям, що постраждали від війни, незалежно від отримання первинної компенсації.

Виплати здійснюватимуть почергово у п’ять етапів:

  • першими мають право на первинну компенсацію учасники бойових дій, які отримали інвалідність, члени сімей загиблих захисників, оператори об’єктів критичної інфраструктури;
  • друга черга – виплати всім учасникам бойових дій та членам сімей загиблих воїнів, юридичним особам, засновниками яких є УБД;
  • третій етап – первинна компенсація усім громадянам України з вразливих груп населення, мікропідприємцям, малому та середньому бізнесу;
  • четверта черга – усі інші громадяни України та представники великого бізнесу;
  • п’ятий етап – виплата іноземцям або особам без громадянства, членам їхніх сімей та іншим юридичним особам.

ВИДЕО: Военное положение: фиксирование факта разрушения недвижимости

Хто має право на відшкодування?

Усі громадяни України, їхні спадкоємці та юридичні особи, чиє майно постраждало чи було втрачене через збройну агресію Росії, мають право на компенсацію. Вартість майна має становити не менше 50 прожиткових мінімумів, тобто від 124 тис. грн.

Для отримання грошей чи іншої допомоги потрібно буде надіслати заяву в "Дії" та дочекатися внесення інформації в реєстр. Далі відповідальна комісія оцінить та обстежить знищене майно, зафіксує усі факти та визначить розмір і форму компенсації.

Після цього потрібно буде дочекатися своєї черги на отримання первинної або повної компенсації.

Кому можуть відмовити у виплатах?

Відповідно до законопроєкту, на компенсації не можуть розраховувати;

  • підсанкційні особи та пов’язані з ними особи;
  • громадяни РФ;
  • юридичні особи з бенефіціарами з РФ чи Білорусі, які мають частку власності в Росії або про власників яких нічого не відомо, а також компанії під санкціями.

Водночас обмеження не стосуються росіян, які допомагали зберегти цілісність, суверенітет і незалежність України, публічно засуджували агресію РФ з 2014 року або раніше, не підтримували заклики щодо захоплення України та впродовж 10 років не працювали у російських держорганах.

Зазначимо, що зараз законопроєкт перебуває на розгляді профільного комітету у Верховній Раді. Після того, як депутати його проголосують, закон одразу набере чинності. Детальніше ознайомитися з пропозиціями можна за посиланням.

Автор новини: Євгенія Пласконь

  • 3627

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 3627

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст