13.08.2016 | Автор: Фурман Ірина Миколаївна
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Касько порадив НАБУ не ганятися за дрібними суддями-хабарниками

Національне антикорупційне бюро має зосередитись на серйозних кримінальних провадженнях, а не на показових затриманнях суддів за 200 доларів хабаря.

Таку думку висловив колишній заступник генпрокурора Віталій Касько.

«НАБУ почало повноцінно працювати десь дев’ять місяців тому, а справи, заради яких воно створювалась, почали з’являтися нещодавно – це справа Онищенка, справа Кулика, – каже Касько. – І поки що є буквально декілька кримінальних проваджень, які демонструють, що НАБУ почало працювати в правильному напрямку.

Згадайте новину: Житло екс-заступника генпрокурора: де взяв квартиру В. Касько?

Що заважало до цього? Було багато практичних питань. Були питання з Генпрокуратурою, з тим самим Шокіним, який вставляв палиці в колеса. До цього часу залишається питання неврегульованості між НАБУ і ГПУ, бо є ознаки того, що Генпрокуратура продовжує втручання в підслідність НАБУ».

Розслідування НАБУ перших серйозних справ, на думку Каська, – позитивна ознака, але на цьому бюро не має зупинятись: «Тому що для цього НАБУ і створювалось і платники податків їм платять немалі гроші, щоб одержати саме такий результат. Тільки насправді серйозних справ має бути більше. НАБУ має відрізнятися від колишньої прокуратури тим, щоб не займатися оцими показовими затриманнями суддів за 200 доларів хабаря, що нікому не потрібно. Це суспільство бачило і при попередніх генпрокурорах, що ніяким чином не вплинуло на реальну боротьбу з корупцією. Має бути декілька дійсно показових серйозних справ, які повинні продемонструвати, в т.ч. і іншим державним структурам, що за корупцію тепер будуть реально карати.

Згадайте новину: Касько: Гроші Януковича за кордоном ще заблоковані, але санкції не можуть тривати вічно

Їм потрібно якомога швидше позбавитись від дрібниць і почати займатися цими кримінальними провадженнями – серйозною корупцією в ДФС  та іншими значимими з точки зору суспільства. Тому що затримання судді якогось суду – це дуже добре, але ні в кого вже не викликає особливого ажіотажу. Потрібно взяти 10–15 серйозних кримінальних проваджень, які впливають на ситуацію з корупцією в державі, і ними займатися».

Нагадаємо, в Генпрокуратурі заявили про незаконне прослуховування їхнього прокурора Дмитра Суса детективами НАБУ. У той же час у прес-службіНАБУ повідомили, що не здійснюють жодних слідчих дій. Як відомо, саме Сус приходив у НАБУ з обшуком у питання про прослуховування. Також Сус веде справу щодо екс-заступника генпрокурора Віталія Каська.

Джерело: Главком

Згадайте новину: Сакварелідзе і Касько створюють нову партію

0
Нравится
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення