Карантин для споживчого кредиту

07.04.2020 | Автор: Ares-Dis
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube
Карантин для споживчого кредиту - 0_15556000_1586249463_5e8c3ef726f83.jpg

У нашій країні люди досить часто беруть споживчий кредит. Іноді просто для того, щоб дотягнути до зарплати або оплатити непередбачені витрати. Проблеми де взяти кредит наразі немає, адже в Україні існує безліч банків та фінансових компаній, які надають споживчі кредити. Проте, станом на сьогодні виникає інша проблема, як виконувати взяті на себе кредитні зобов’язання, якщо більшість українців наразі не мають постійного доходу, у зв’язку із впровадженням на території України заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

У зв’язку з даною проблемою, 17 березня 2020 року до Закону України «Про споживче кредитування» (далі – Закон) внесено зміни, якими полегшено кредитне навантаження на позичальників.

Розділом IV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону встановлено, що у разі прострочення споживачем у період з 01 березня 2020 року по 30 квітня 2020 року виконання зобов’язань за договором про споживчий кредит (у тому числі, але не виключно, прострочення споживачем у період з 01 березня 2020 року по 30 квітня 2020 року виконання зобов’язань зі сплати платежів) споживач звільняється від відповідальності перед кредитодавцем за таке прострочення.

Споживач у разі допущення такого прострочення звільняється від обов’язків сплачувати кредитодавцю неустойку (штраф, пеню) та інші платежі, сплата яких передбачена договором про споживчий кредит за прострочення виконання (невиконання, часткове виконання) споживачем зобов’язання за таким договором.

Також у період з 01 березня 2020 року по 31 травня 2020 року забороняється збільшення процентів за користування кредитом з причин, інших ніж передбачені частиною четвертою статті 1056-1 Цивільного кодексу України.

Так, відповідно до частини четвертої статті 1056-1 Цивільного кодексу України у разі застосування змінюваної процентної ставки кредитодавець самостійно, з визначеною у кредитному договорі періодичністю, має право збільшувати процентну ставку. При цьому кредитодавець зобов’язаний письмово повідомити позичальника про зміну процентної ставки протягом 15 календарних днів, що настають за днем, з якого застосовується нова ставка. У разі незгоди позичальника із збільшенням процентної ставки позичальник зобов’язаний погасити заборгованість за договором у повному обсязі протягом 30 календарних днів з дня отримання повідомлення про збільшення процентної ставки.

Отже, за прострочення виконання кредитного договору в період з 01 березня 2020 року по 30 квітня 2020 року споживач звільняється від відповідальності, а саме від сплати штрафів та пені, а збільшення процентів за користування кредитом можливе лише в тому разі, якщо це прямо визначено кредитним договором.

Автор консультації: HolGroup

1984
Просмотров
0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярные статьи
Популярные судебные решения
ЕСПЧ
0