03.12.2016 | Автор: Фурман Ірина Миколаївна    Просмотров:  258
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Кабмін оприлюднив порядок перерахунку платіжок за тепло

Таким чином можна буде перерахувати рахунки за опалення в жовтні 2016 року

Кабінет міністрів України встановив, що в разі відсутності лічильників тепла у багатоквартирних будинках не буде застосовуватися оплата за встановленими нормами споживання, а буде враховуватися середньозважений показник споживання будинків із лічильниками тепла.

У постанові №865 від 30.11.2016 р уряд відмовляється від діючих норм розрахунку тепла на квадратний метр опалювальної площі з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря і фактичної кількості днів надання послуги.

Згадайте новину: Суддя Аблов призначив розгляд «тарифної» справи за позовом Юлії Тимошенко проти уряду на 23 вересня

Таким чином постанова припиняє коригування на температуру зовнішнього повітря, яку Кабмін встановив торік.

Замість цього плата нараховуватиметься на підставі середньозважених для даного населеного пункту показників споживання тепла поточного розрахункового періоду, виставлених відповідно до показників будинкових лічильників тепла. Тобто показники для будинків без лічильників будуть розраховувати, виходячи із споживання будинків із лічильниками тепла.

Середньозважена для відповідного населеного пункту споживання тепла на опалення 1 кв. метра визначається як співвідношення загального обсягу споживання теплової енергії, зафіксованої будинковими лічильниками теплової енергії, до відповідної загальної опалювальної площі квартир багатоквартирного будинку, обладнаного будинковими лічильниками тепла. При цьому споживання юридичними особами і фізособами-підприємцями, які володіють або орендують нежитлові приміщення, не враховується.

Згадайте новину: Кабмін заборонив стягувати борги за компослуги з одержувачів субсидій

Для будинків з лічильниками нічого не зміниться. Хіба що Кабмін нагадав: якщо власник, балансоутримувач не вживають заходів з утеплення місць загального користування будинку, то і платити за їх опалення споживач не повинен.

Таким чином, Кабмін зобов'язав ТКЕ і постачальників тепла перерахувати плату за опалення для будинків без лічильників, починаючи з жовтня 2016 року. А до кінця 2017 ТКЕ повинні оснастити приладами обліку всі будинки.

Однак, перерахунок можливий тільки для населених пунктів, де житловий фонд забезпечений лічильниками тепла не менше 50%. А це автоматично виключає перерахунок для жителів Житомира, де всього 25,9% будинків з лічильниками, Луцька (31,3% будинків), Кременчука (18,7% будинків), Тернополя (1% будинків), Южноукраїнська (3,8%) і Калуша (2,8%).

Пользуйтесь консультацией: Если в квартире зима: как добиться перерасчета за отопление

Відзначимо, що в Южноукраїнську одним з найнижчих тарифів на опалення - 4,91 грн за кв. м або 202,03 грн / Гкал. Причина - місто є супутником Південно-Української АЕС і тепло для його комунального підприємства відпускає станція.

Нагадаємо, 2 грудня Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), підвищила тарифи на тепло для бюджетних установ у середньому на 22% - до 1345 грн/Гкал з 1105 грн/Гкал. 

Джерело: Delo

Згадайте новину: Що робити з новими платіжками за тепло?

8
Нравится
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення