2
0
1295
КЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) повідомляє, що відтепер товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю та їх учасники можуть перевести облік часток з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань до облікової системи часток Національного депозитарію України.
Система запрацювала з березня 2024 року.
«Надання можливості учасникам товариств перевести облік часток з Єдиного державного реєстру до Центрального депозитарію – це фундаментальна робота нас, як регулятора. Метою такого обліку є фіксація фактів набуття і припинення прав на частки, обмеження прав на частки та, безперечно, захист права власності на частку від його несанкціонованої втрати. Впевнений, що для ринку відкривається новий етап і це ще один крок назустріч цифровізації та діджиталізації процесів», — коментує Максим Лібанов, Член НКЦПФР.
«Запровадження механізму обліку часток ТОВ та ТДВ через облікову систему часток Центрального депозитарію є революційним нововведенням. Одна особа зможе об’єднати свої права власності на цінні папери та частку в товаристві в одній депозитарній установі та скористатися додатковими сервісами, які пропонує Центральний депозитарій. Наприклад, електронні збори учасників, що є актуальним в сучасних умовах. Крім того, використання рахунків умовного зберігання (ескроу) для гарантування виконання зобов’язань за операціями з відчуження часток підвищить гарантії кредиторів, права та вимоги яких забезпечуються заставою прав на частку товариства, і надасть можливості розширити застосування такого виду забезпечення», – Марина Адамовська, Член Правління ПАТ «НДУ».
Читайте статтю: Частка учасника господарського товариства як об’єкт спільної сумісної власності подружжя
Облік в системі НДУ це:
- додатковий механізм захисту права власності на частки товариства,
- гарантування дотримання режиму обмежень на частки товариств (зокрема, при заставі),
- дієвий механізм гарантування виконання зобов’язань за правочинами щодо часток товариства (рахунок умовного зберігання (ескроу),
- технологічний спосіб проведення електронних зборів учасників товариства,
- нові можливості при проведенні корпоративних подій (виплата дивідендів та направлення повідомлень через облікову систему),
- консолідація учасником свого інвестиційного портфеля в одній депозитарній установі.
Детальніше про послуги з обліку часток ТОВ та ТДВ на офіційному вебсайті НДУ за посиланням.
Джерело: Урядовий портал
Аналізуйте судовий акт: Частка, яка належить самому товариству, не наділяє його корпоративними правами щодо самого себе - участю в управлінні та іншими правомочностями (ВС КГС справа № 904/1112/20 від 28.07.2021 р.)
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
434
Коментарии:
1
Просмотров:
373
Коментарии:
0
Просмотров:
271
Коментарии:
0
Просмотров:
447
Коментарии:
1
Просмотров:
279
Коментарии:
0
Просмотров:
687
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Все права защищены.