ЖІНОЧА ЗРАДА – НЕ ПРИВІД ПРИСУДЖУВАТИ ДІТЕЙ ЧОЛОВІКОВІ ПІСЛЯ РОЗЛУЧЕННЯ (Бабаєва проти Азербайджану)

11.02.2020 | Автор: Дроздов Олександр Михайлович    Просмотров:  2083
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Громадянка Азербайджану Ламан Бабаєва ініціювала шлюборозлучний процес. Суд, який розглядав справу, надав чоловікові опіку над двома дітьми подружжя. Рішення було засноване переважно на тому факту, що жінка раніше мала позашлюбні стосунки, а відтак її дії були «несумісними з моральними нормами».

Пані Бабаєва оскаржувала це рішення на тій підставі, що суд не врахував висновки Комісії з питань опіки та піклування, яка не заперечувала можливість її опіки над дітьми. Але апеляція і касація були відхилені.

Тоді вона звернулася до Європейського суду з прав людини, передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Посилаючись, зокрема, на статтю 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, пані Бабаєва оскаржувала призначення судом опіки над дітьми на користь батька.

Суд у Страсбурзі констатував факт порушення статті 8 Конвенції та присудив відшкодування моральної шкоди на рівні 4,5 тис. євро.

Згадайте новину: Нездатність влади подолати опір матері спілкуванню дитини з батьком ЄСПЛ оцінив у € 12 тис.

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 036 (2020)
30.01.2020

Бабаєва проти Азербайджану (№ 57724/11)

Заявник, Laman Feruz gizi Babayeva, є громадянкою Азербайджану, яка народилася в 1981 році і проживає в м. Гянджа (Азербайджан).

Справа стосувалася судів, які надали опіку над її дітьми колишньому чоловікові після того, як виявили, що вона мала позашлюбні стосунки.

Пані Babayeva подала заяву про розлучення з чоловіком в 2010 році. Суд, який розглядав цю справу, в кінцевому підсумку надав чоловікові опіку над двома дітьми подружжя засновуючи своє рішення переважно на тому факту, що заявник раніше мала стосунки, і дійшов висновку, що її дії були «несумісними з моральними нормами».

Заявник подала апеляцію стверджуючи, серед іншого, що суд незаконно не врахував перший висновок, наданий Комісією з питань опіки та піклування, яка не заперечувала її опіку, і не оцінив належним чином два наступні висновки Комісії. Апеляція була відхилена в жовтні 2010 року рішенням, яке Верховний Суд підтвердив в березні 2011 року.

Згадайте новину:Адвокат порушує порядок чи суддя має упереджене до нього ставлення? ЄСПЛ нагадав, на чию користь сумніви

Посилаючись, зокрема, на статтю 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) Європейської конвенції пані Babayeva скаржилася на призначення судом опіки над дітьми на користь батька.

Порушення статті 8

Справедлива сатисфакція: 4 500 євро (відшкодування моральної шкоди).

Бесплатная консультация быстрый ответ на Ваш юридический вопрос поможет сориентироваться в дальнейших действиях.

Объявите собственный тендер и получите выгодное предложение от более чем 5000 юристов со всей Украины.

Видео-консультация юриста это современное и эффективное решение для получения необходимой информации

Каталог юристов Украины это эффективный способ найти надежного и профессионального исполнителя для Вашей юридической цели
2083
Просмотров
0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярные судебные решения
ЕСПЧ
0