Главная Блог ... Новости ФОПам можуть пом'якшити раніше прийняті правила для РРО ФОПам можуть пом'якшити раніше прийняті правила дл...

ФОПам можуть пом'якшити раніше прийняті правила для РРО

Отключить рекламу
ФОПам можуть пом'якшити раніше прийняті правила для РРО - tn1_8f71c49ac619c3cbaf3aec23b1d75685_5f85c5f40e5ac.jpg

12 жовтня 2020 року в Верховній Раді України було зареєстровано доопрацьований профільним Комітетом законопроект 2645-д від 12.10.2020 про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами-платниками єдиного податку.

Як розказала нам член Асоціації правників України Юлія Федосюк, документом пропонується розширення переліку побутових послуг населенню, які надаються платниками єдиного податку.

До таких послуг будуть віднесені:

 • послуги з індивідуального навчання (репетитора);
 • з індивідуального виховання дітей (гувернера);
 • послуги з утримання домашніх тварин, у т.ч. дресирування та догляд за ними;
 • послуги рекламних і споживчих –фото, -відеоробіт;
 • послуги з дизайну;
 • послуги з реставрації творів мистецтва;
 • послуги з виготовлення творів мистецтва за індивідуальним замовленням.

"Тобто, тепер няні, дресирувальники, фотографи, дизайнери, реставратори та художники мають право реєструвати ФОП першої або другої групи", – розповіла нам Юлія Федосюк.

Згадайте новину: Новые правила работы с кассами для ФЛП – законопроект от Гетманцева готовятся вносить в Раду

Законопроект дещо пом’якшує прийняті раніше норми щодо обов’язкового застосування РРО ФОПами-платниками єдиного податку.

Автори пропонують звільнення від застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій платників єдиного податку другої групи за критеріями місця здійснення діяльності та/або розміру загальної площі торгового об’єкту.

"Пропонується дозволити не використовувати РРО ФОПам, що є платниками єдиного податку другої групи та здійснюють реалізацію товарів чи надання послуг виключно через дрібнороздрібну торговельну мережу", – зауважила нам Юлія Федосюк.

При цьому, запропоноване визначення роздрібної торгівлі через дрібнороздрібну торгівельну мережу як форму позамагазинного продажу товарів, при якій відсутній торговельний зал для споживачів.

В дрібнороздрібній торговельній мережі продаж товарів здійснюється виключно через кіоски, ларі, ларки, палатки, павільйоні для сезонного продажу товарів, автомагазини, автокафе, авторозвозки, автоцистерни, лавки-автопричепи, візки, спеціальне технічне обладнання (низькотемпературні лотки-прилавки), розноски, лотки, столики.

Згадайте новину: Що сьогодні треба знати про РРО штрафи

Також пропонується дозволити не використовувати РРО ФОПам, що є платниками єдиного податку другої групи, які здійснюють:

 • роздрібну торгівлю в неспеціалізованих магазинах (крім торгівлі технічно складними побутовими товарами, що підлягають гарантійному ремонту; текстилю; вживаних товарів; деталей та приладдя для автотранспортних засобів) (група 47.1 КВЕД);
 • роздрібну торгівлю продуктами харчування в спеціалізованих магазинах (крім підакцизної продукції) (група 47.2 КВЕД);
 • роздрібну торгівлю товарами культурного призначення та товарами для відпочинку в спеціалізованих магазинах (група 47.6 КВЕД);
 • роздрібну торгівлю квітами, насінням, добривами, домашніми тваринами та кормами для них у спеціалізованих магазинах (група 47.76 КВЕД);
 • роздрібну торгівлю сувенірами та виробами народних майстрів;
 • надання послуг перукарнями та салонами краси (група 96.02 КВЕД);
 • надання послуг з тимчасового проживання у об’єктах, загальна сукупна площа яких не перевищує 400 кв. метрів (група 55.2 КВЕД).

Проте, є важливе уточнення: реалізація таких товарів чи надання послуг має здійснюватися виключно в одному торговому об’єкті, що перебуває у власності чи користуванні платника єдиного податку, та загальна площа якого не перевищує 60 кв. метрів – у селах або селищах, та 40 кв. метрів – у містах.

"Варто звернути увагу, що це розмір саме загальної площі, тобто, з підсобними та іншими приміщеннями. І це така собі ложка дьогтю в бочці меду. Навряд чи більшість перукарень чи невеликих продуктових магазинів мають площу меншу за 40 квадратних метрів", – уточнила нам Юлія Федосюк.

Згадайте новину: Програмні РРО: реєстрація, перереєстрація, скасування реєстрації

В цілому, каже юрист, запропоновані зміни мають зняти певне соціальне напруження для невеликих ФОП, що склалося в суспільстві через так звану фіскалізацію через обов’язкове запровадження РРО майже для усіх суб’єктів господарювання. Проте, на нашу думку через досить жорстке обмеження за площею здійснення діяльності існує ризик недосягнення тих цілей, що ставились авторами проекту.

"Варто також відмітити і вишеньку на торті від авторів законопроєкту, яка не стосується РРО, але без сумніву буде позитивно сприйнята ФОП, що здають в оренду приміщення. Пропонується збільшити таку площу до 400 кв.м для жилих приміщень та до 900 кв.м для нежитлових приміщень", – додала Юлія Федосюк.

Чи буде прийнято законопроєкт

Враховуючи, що законопроєкт є узгодженою та компромісною версією зареєстрованих раніше законопроєктів, погоджений профільним Комітетом, а авторами є голова Комітету Гетьманцев Д.О. та інші депутати Комітету, то напевно можна було б прогнозувати, що зміни будуть прийняті.

Але як все станеться під куполом на Грушевського невідомо напевно нікому.

Джерело: юридичний ресурс Протокол

 • 34248

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 34248

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст