Главная Блог ... Консультации от юристов Фізособа-«єдинник» не заповнює Книгу обліку доходів при готівкових розрахунках: які штрафи? Фізособа-«єдинник» не заповнює Книгу обліку доході...

Фізособа-«єдинник» не заповнює Книгу обліку доходів при готівкових розрахунках: які штрафи?

  • Автор: 

    Автор не указан

  • 1

  • 0

  • 6133

Отключить рекламу
 - tn1_0_40657100_1543858760_5c056a4863488.jpg

За незабезпечення щоденного відображення в Книгах обліку готівкових доходів фізособам-«єдинникам» доведеться сплатити штраф у п'ятикратному розмірі від невідображених сум

ДФС у Луганській області розповіла, що відповідно до пп. 2 п. 58 розд. VI Положення №148, готівка, що надходить до кас, повинна своєчасно та в повній сумі оприбутковуватися. Порядок оприбуткування готівки в касах, у тому числі і під час розрахунків із застосуванням РРО (або розрахункових книжок), визначено в п. 11 розд. II Положення №148.

Пп. 18 п. 3 розд. I Положення №148 визначено, що оприбуткування готівки – це проведення суб’єктами господарювання обліку готівки в касі на повну суму її фактичних надходжень у касовій книзі/книзі обліку доходів і витрат.

Книга обліку доходів і витрат – документ установленої форми, що застосовується відповідно до законодавства України для відображення руху готівки. Форми відповідних книг обліку доходів і витрат затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики, відповідно до вимог ПКУ (пп. 14 п. 3 розд. I Положення №148).

Користуйтеся консультацією: Як закрити ФОП (для підприємців)

Згідно з пп. 296.1.1 ПКУ платники єдиного податку I і II груп та платники єдиного податку III групи (фізичні особи-підприємці), які не є платниками податку на додану вартість, ведуть книги обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.

Платники єдиного податку III групи (фізичні особи-підприємці), які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів та витрат (пп. 296.1.2 ПКУ).

Форми книги обліку доходів, книги обліку доходів і витрат та порядок їх ведення затверджені наказом Мінфіну від 19.06.2015 р. №579.

Абз. 3 ст. 1 Указу №436 передбачена відповідальність за не оприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки – у п’ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.

Таким чином, виходячи з вимог законодавства, фізичні особи-підприємці-платники єдиного податку повинні забезпечити щоденне за підсумками робочого дня у хронологічному порядку відображення отриманих доходів, у тому числі у готівковій формі, в книзі обліку доходів (книзі обліку доходів і витрат). Порушення зазначеної вимоги вважається неоприбуткуванням (неповним та/або несвоєчасним) оприбуткуванням готівки. За це порушення передбачена відповідальність у п’ятикратному розмірі несвоєчасно оприбуткованої суми відповідно до норм Указу №436.

До того ж в одному з роз'яснень податківці наголошували на можливості проведення контрольної розрахункової операції. Зокрема, вони вказували, що згідно з п. 80.1 ПКУ фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків (особи). Перед початком фактичної перевірки, з питань дотримання порядку здійснення розрахункових операцій та ведення касових операцій, на підставі пп. 20.1.9 ПКУ може бути проведена контрольна розрахункова операція (п. 80.4 ПКУ).

Користуйтеся консультацією:Проверка контрагентов и партнеров

Правила оформлення куточка/папки споживача в закладі охорони здоров’я

  • 6133

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 6133

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные консультации

    Смотреть все консультации
    Смотреть все консультации
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст