ЄСПЛ присудив €7 тис. адвокатові, якого позбавили свідоцтва за сварки із суддею (Намазов проти Азербайджану)

21.02.2020 | Автор: Дроздов Олександр Михайлович    Просмотров:  1116
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Ельчин Юсіф оглу Намазов був захисником чоловіка, якого звинувачували в порушенні громадського порядку після участі в демонстрації опозиції. На чотирьох судових засіданнях адвокат мав словесні сварки із суддею, який в кінцевому підсумку прийняв офіційне рішення повідомити Асоціацію адвокатів Азербайджану про порушення захисником правил адвокатської етики.

У своєму рішенні суддя зауважив, що під час допиту свідка обвинувачення адвокат вимовляв різні фрази, які повинні були розцінюватися як порушення адвокатської етики. Захиснику не надали копію цього судового рішення або протоколи засідань, під час яких той сварився із суддею.

Згодом в асоціації адвокатів встановили, що Намазов порушив Закон про адвокатуру та адвокатську діяльність, і подали заяву до суду для того, щоб заборонити юристу займатися адвокатською практикою.

На підставі цієї заяви суд ухвалив рішення про позбавлення Намазова права на здійснення адвокатської діяльності. Юрист оскаржував таке рішення стверджуючи, серед іншого, що він не ображав суддю, а намагався захистити свого клієнта. Водночас асоціація адвокатів не перевірила це належним чином. Але апеляція та касація успіху не мали.

Згадайте новину: Нездатність влади подолати опір матері спілкуванню дитини з батьком ЄСПЛ оцінив у € 12 тис.

Тоді Намазов звернувся до Європейського суду з прав людини,передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Посилаючись по суті на статтю 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, він скаржився на те, що позбавлення права на адвокатську діяльність було незаконним і не переслідувало законної мети.

Суд у Страсбурзі констатував порушення статті 8 Конвенції та присудив 7 тис. євро як компенсацію завданої адвокатові моральної шкоди.

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 036, (2020)
30.01.2020

Намазов проти Азербайджану (№ 74354/13)

Заявник, Ельчин Юсіф оглу Намазов (Elchin Yusif oglu Namazov), є громадянином Азербайджану, який народився в 1978 році і проживає в Баку.

Справа стосувалася заборони йому займатися адвокатською практикою після словесної сварки з суддею.

У 2011 році заявник був захисником чоловіка, якого звинувачували в порушенні громадського порядку після участі в демонстрації опозиції. На чотирьох слуханнях в серпні того ж року заявник мав словесні сварки із суддею, який в кінцевому підсумку прийняв офіційне рішення повідомити Асоціацію адвокатів Азербайджану про порушення заявником етики.

Згідно з рішенням судді, під час допиту свідка обвинувачення заявник вимовляв різні фрази, які повинні були розцінюватися як порушення адвокатської етики. Заявнику не була надана копія рішення судді або офіційні протоколи слухань, під час яких він мав сварки з суддею.

Згодом Асоціація адвокатів встановила, що він порушив Закон про адвокатуру та адвокатську діяльність і подала заяву до суду для того, щоб заборонити йому займатися адвокатською практикою.

Згадайте новину:Адвокат порушує порядок чи суддя має упереджене до нього ставлення? ЄСПЛ нагадав, на чию користь сумніви

В грудні 2011 року суд першої інстанції видав наказ про позбавлення заявника права на адвокатську практику. Він подав апеляцію стверджуючи, серед іншого, що він не ображав суддю, а намагався захистити свого клієнта, що Асоціація адвокатів, яка хотіла покарати його за незалежність та активізм, не перевірила його належним чином. В 2012 році апеляція та наступна касаційна скарга були відхилені.

Посилаючись по суті на статтю 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) заявник скаржився на те, що позбавлення його права на адвокатську практику було незаконним і не переслідувало законну мету.

Порушення статті 8

Справедлива сатисфакція: 7 000 євро (моральна шкода) та 850 євро (видатки і витрати).

Згадайте новину: Рішення ЄСПЛ щодо люстрації: чи слід очікувати хвилю нових позовів?

Бесплатная консультация быстрый ответ на Ваш юридический вопрос поможет сориентироваться в дальнейших действиях.

Объявите собственный тендер и получите выгодное предложение от более чем 5000 юристов со всей Украины.

Видео-консультация юриста это современное и эффективное решение для получения необходимой информации

Каталог юристов Украины это эффективный способ найти надежного и профессионального исполнителя для Вашей юридической цели
1116
Просмотров
0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярные судебные решения
ЕСПЧ
0