28.06.2016 | Автор: Фурман Ірина Миколаївна    Просмотров:  133
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Ердоган здувся: Туреччина вибачилась за збитий над своєю територією військовий винищувач РФ

У листі до Путіна Ердоган підкреслив готовність робити все можливе для відновлення відносин між Туреччиною і Росією.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган надіслав листа президенту РФ Володимиру Путіну, в якому висловив жаль з приводу збиття російського військового літака та зацікавленість у нормалізації відносин між державами. Він також попросив вибачення у рідних збитого пілота, заявив у понеділок, 27 червня, речник Ердогана Ібрагім Калін.

"Президент Туреччини також закликав свого російського колегу відновити традиційно дружні відносини між Туреччиною і Росією, співпрацювати у подоланні регіональних криз та спільно боротися з тероризмом", - йдеться у заяві Каліна. Як зазначив речник Ердогана, Росія та Туреччина домовилися негайно здійснити необхідні кроки для нормалізації відносин.

Раніше про отримання відповідного послання Володимиром Путіним заявили в Кремлі. Як йдеться в повідомленні прес-служби президента Росії, у посланні Ердогана наголошується, що Росія є для Туреччини другом і стратегічним партнером, з яким турецька влада не хотіла б псувати відносини.

Згадайте новину: Ердоган не буде вибачатися перед Росією за збитий у повітряному просторі Туреччини військовий літак

"Я хочу ще раз висловити свій жаль і глибокі співчуття родині загиблого російського пілота і кажу: вибачте. Всім серцем розділяю їхній біль. Родину російського пілота ми сприймаємо як турецьку родину. В ім'я полегшення болю і тяжкості завданої шкоди ми готові до будь-якої ініціативи", - цитує прес-служба російського президента послання від Ердогана.

У посланні також наголошується, що стосовно громадянина Туреччини, ім'я якого асоціюється зі смертю російського пілота, розпочато і ведеться судове розслідування.

Раніше Володимир Путін неодноразово називав вибачення турецької сторони в якості передумови для нормалізації відносин між державами. Однак президент Туреччини відмовлявся зробити це.

Тепер Володимир Путін отримав послання президента Туреччини з вибаченнями за загибель пілота російського військового літака СУ-24, і, як повідомляє прес-служба Кремля, в посланні наголошується, що Росія є для Туреччини другом і стратегічним партнером, з яким турецька влада не хотіла б псувати відносини.

"У нас ніколи не було бажання і явного наміру збити літак, що належить Російській Федерації", - цитує прес-служба лист Ердогана.

"Взявши на себе всі ризики і доклавши великих зусиль, ми забрали тіло загиблого російського пілота у сирійських опозиціонерів і привезли його до Туреччини. Організація передпоховальних процедур була проведена відповідно до релігійних і військових процедур. Вся ця робота була проведена нами на рівні, гідному турецько-російських відносин", - йдеться в листі.

У посланні також наголошується, що стосовно громадянина Туреччини, ім'я якого асоціюється зі смертю російського пілота, розпочато і ведеться судове розслідування.

Ердоган висловлює своє глибоке співчуття з приводу того, що сталося і підкреслює готовність робити все можливе для відновлення традиційно дружніх відносин між Туреччиною і Росією, а також спільно реагувати на кризові події в регіоні, боротися з тероризмом.

Водночас перший заступник голови комітету Ради Федерації з міжнародних справ Володимир Джабаров заявив, що навряд чи можна говорити про відновлення російсько-турецьких відносин у найближчій перспективі навіть після принесених Ердоганом вибачень.

"Я б не був такий оптимістичний, занадто багато ми вже втратили. Відносини рвуться швидко, а відновлюються довго", - заявив він.

Як повідомлялося, 1 червня прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Росія очікує від Туреччини вибачень і компенсацій за збитий Су-24 і сім'ї загиблого льотчика.

Так він прокоментував слова Ердогана про те, що Туреччина хоче поліпшити відносини з Росією, але не розуміє, якого першого кроку чекає від неї російська сторона.

Джерело: DW

0
Нравится
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення