Главная Блог ... Консультации от юристов ДОГОВІР ПОЗИКИ (РОЗПИСКА)

ДОГОВІР ПОЗИКИ (РОЗПИСКА)

Отключить рекламу
 - 6cdf8d577d4a40c5f099859e769336e7jpg

На сьогоднішній день у нашій країні одним із найпоширеніших видів договорів є договір позики, або як його ще називають «передача коштів під розписку».

Аналізуйте судовий акт: Неоднакове застосування судами норм у спорах з приводу договорів позики та боргових розписок ( Постанова ВСУ №6-63цс13)

Розписки достатньо для підтвердження факту укладання сторонами договору позики (Подільський районний суд м. Києва, суддя Супрун Г. Б.)

Цей вид договору застосовується майже у всіх сферах нашої життєдіяльності, наприклад, коли Ви позичаєте гроші або сплачуєте аванс за якісь роботи. З юридичної точки зору згідно ст.1046 ЦК України, за таким договором одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов’язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості. На практиці при виконанні зобов’язань позичальником виникають складнощі, насамперед це може бути пов’язано з тим, що при оформленні вищезазначеного договору позики (розписки) кредитор (позикодавець) не дотримується основних вимог щодо оформлення такого договору у формі розписки, а саме:

  • У тексті данної угоди має бути чітко зазначена особа, яка отримує грошові кошти, а також зазначені її паспортні дані;
  • У тексті угоди має бути вказана сума, яку особа отримує (вказана цифрами та прописними буквами);
  • В обов’язковому порядку має бути передбачений кінцевий термін повернення отриманих коштів;
  • У разі, якщо кошти передаються під відсотки – має бути передбачена ставка, під яку отримуються кошти;
  • При передачі коштів в іноземній валюті – має бути зафіксований курс, за яким боржник має повертати кошти;
  • Після підписання договору необхідно підписати акт прийому-передачі грошових коштів в двох екземплярах (по одному – для кожної сторони);
  • Після підписання данної угоди, Кредитор (позикодавець) повинен отримати від боржника копію паспорту та ідентифікаційного коду;
  • При передачі в якості забезпечення договору позики рухомого/нерухомого майна, оформлюється договір іпотеки/застави, який в обов’язковому порядку має посвідчуватись нотаріусом;

Для уникнення проблем в процесі повернення Вам грошових коштів, мають бути чітко дотримані всі вищенаведені пункти, оскільки розписка – це вид цивільно-правового договору, при підписанні якого, необхідно дотримуватися чинного законодавства України.

Проте, навіть якщо Вами не були зазначені вищевказані умови при укладанні договору позики (розписки), це не звільняє боржника від його відповідальності та повернення отриманих коштів, а Ви як Кредитор маєте повне право в законному порядку їх повернути.

Користуйтесь консультацією: Боргова розписка: як правильно дати гроші в борг

Наша юридична компанія надасть свою допомогу, якщо у Вас виникли складнощі при укладанні зазначеного договору, або при його виконанні, чи поверненні Ваших коштів. Ви також завжди можете отримати безкоштовну консультацію, якщо у Вас виникли додаткові запитання.

Дивиться відео: Стягнення боргів. Найпоширеніші проблеми

  • 10495

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 10495

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные консультации

    Смотреть все консультации
    Смотреть все консультации
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст