Главная Блог ... Новости Чи стануть реальністю “конфіденційні пологи” в Україні? Чи стануть реальністю “конфіденційні пологи” в Укр...

Чи стануть реальністю “конфіденційні пологи” в Україні?

Отключить рекламу
Чи стануть реальністю “конфіденційні пологи” в Україні? - tn1_0_24664400_1631889348_6144a7c43c3d3.jpeg

Нещодавно у Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо профілактики та протидії інфантициду (№ 6053 від 14.09.2021).

У пояснювальній записці до законопроекту автори наголошують на тому, що “Повідомлення про ці злочини завжди спричинюють суспільний резонанс, тому що мова йде про вбивство безпорадної істоти – новонародженої дитини, яка не може сама себе захистити. Що особливо викликає занепокоєння, так це те, що знайдені мертві діти часто є жертвами вбивства вчиненого їх власними матерями”.(http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?id=&pf3511=72761).

Метою прийняття акта є посилення заходів охорони материнства та кваліфіковане медичне обслуговування вагітних жінок, соціальний захист матері та її дитини.

Згідно запропонованого авторами проекту Закону, у ст. 3 Закону України “Основи законодавства України про охорону здоров'я” визначено поняття “інфантицид” (дітовбивство) – умисне позбавлення життя дитини та “конфіденційні пологи” – це пологи, при яких вагітна жінка розкриває свою особу лише у формі передбаченій цим Законом.

Також вводиться нова норма згідно з якою: “…вагітні жінки, які бажають скористатися послугою конфіденційних пологів, користуються правами і несуть обов'язки відповідно до законодавства України. При зверненні з вагітністю та пологами до закладу охорони здоров'я або фізичної особи - підприємця, вагітна жінка, яка бажає скористатися послугою конфіденційних пологів, повинна звернутися із усною заявою до керівника закладу охорони здоров’я. За умови погодження послуги конфіденційних пологів, вагітна жінка зобов’язана передати керівнику закладу охорони здоров’я свої ідентифікаційні дані, які опечатуються та передаються до архіву”.

Згідно змін, запропонованих до ст. 40 Закону України “Основи законодавства України про охорону здоров'я”, особиста інформація про особу, яка при народжені дитини скористалася послугою конфіденційних пологів, може бути розголошена виключно їі біологічній дитині, за письмовою заявою після досягнення останньою цивільної дієздатності.

Запропоновано також внесення доповнень до ст. 135 Сімейного кодексу України, зокрема, частиною 3, за якою: якщо мати дитини скористалася послугою конфіденційних пологів то у такому разі мати вважається невідомою, а державна реєстрація народження дитини проводиться за рішенням органу опіки та піклування, яким визначається прізвище, власне ім'я, по батькові дитини і відомості про батьків.

Згідно статистичних даних, наведених авторами вказаного законопроекту, з 2013 по червень 2021 року в ЄРДР зареєстровано: 269 кримінальних проваджень (ст.117 КК України (Умисне вбивство матір'ю своєї новонародженої дитини)) та 2722 кримінальних провадження – за ч.1-2 ст. 135 КК України (Залишення в небезпеці). Тому, на їхню думку, зазначена проблематика є актуальною.

Допоки народні депутати ознайомлюються з текстом запропонованого законопроекту, у кількох обласних центрах України новонароджені мають шанс врятуватися завдяки проекту «Вікно життя» або т.зв. “бейбі-боксу” – це спеціальний пункт при пологовому будинку, де жінка, яка хоче відмовитися від новонародженої дитини, анонімно може залишити немовля.

Чи стануть “конфіденційні пологи” реальністю в нашій країні поки сказати важко, адже законопроект має пройти всі стадії законодавчого процесу. Та навіть те, що зроблено перший крок до протидії інфантициду є позитивним моментом.

Автор новини: Адвокат Даніель Анна Володимирівна

  • 3110

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 3110

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати