2
0
2098
У 2022 році відбувся ряд змін у правовому регулюванні будівництва та інвестицій щодо придбання приміщень у новобудовах.
Дані зміни викликані як реакцією на військову агресію російської федерації, адаптуванням до життя в умовах підвищеної небезпеки, так і розвитком законодавства у сфері будівництва.
У вказаній статті розглянемо законодавчі зміни з приводу необхідності будівництва бомбосховищ у новобудовах та захисту прав інвесторів при купівлі «первинної» нерухомості.
Згадайте новину: Гарантування речових прав на об'єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому
1. Щодо обов’язкового будівництва бомбосховищ.
На сайті Верховної Ради опубліковано Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення вимог цивільного захисту під час планування та забудови територій» від 29.07.2022 р. №2486-IX (набрав чинності 24.10.2022), норми якого вносять зміни до базових законодавчих актів щодо цивільного захисту та будівництва: Кодексу цивільного захисту України, Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
Серед іншого, вказаним законом передбачається:
До відома! Нововведення з приводу будівництва захисних споруд цивільного захисту або споруд подвійного призначення застосовується до об’єктів, право на виконання будівельних робіт щодо яких отримано після набрання чинності Закону України від 29.07.2022 р. №2486-IX, - тобто, після 24.10.2022 р. (прикінцеві положення Закону України від 29.07.2022 р. №2486-IX).
Тобто, якщо забудовником було отримано дозвіл на виконання будівельних робіт до 24.10.2022 р., будівництво захисних споруд цивільного захисту або споруд подвійного призначення не є обов’язковим для забудовника.
Отже, з одного боку запроваджується обов’язковість проектувань та будівництва укриттів (бомбосховищ). Але з іншого боку, такі вимоги не застосовуються до забудовників, які отримали дозвільні документи / розпочали будівництво до 24.10.2022р.
2. Щодо захисту прав інвесторів в контексті ухваленого Закону України «Про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому».
Насамперед слід зазначити, що прийнятий Закон України «Про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому» (далі-Закон), безумовно, є позитивним кроком до забезпечення гарантій інвестицій у будівництво.
Закон запроваджує низку новацій, які покликані врегулювати ряд проблемних питань, що вважаються системними з часів існування первинного ринку нерухомості, серед яких можна виділити наступні:
Отже, новели Закону України «Про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому» дозволять потенційним інвесторам:
Водночас, слід застерегти, що закон є новим у національному законодавстві і є тільки першим кроком, який наближає до забезпечення ефективного гарантування речових прав на об’єкти незавершеного будівництва.
Слід пам’ятати, що даний закон не може гарантувати 100% захист інвестицій у будівництво, оскільки не виключає можливість банкрутства, настання форс-мажорних обставин чи шахрайства зі сторони того ж забудовника/підрядних організацій тощо.
За настання вказаних несприятливих обставин Закон не передбачає окремого джерела для фінансування подальшого будівництва, наприклад з державного бюджету. Також Закон не містить норм щодо обов’язкового страхування будівництва на випадок банкрутства /шахрайства/ тощо.
Тож у випадку проблем із фінансуванням будівництва, - питання пошуку джерел для добудови залишається відкритим.
Таким чином, вибір добросовісного забудовника, його ділова репутація на ринку нерухомості, перевірка законності схеми інвестування будівництва залишаються і надалі актуальними для інвесторів.
У разі необхідності юристи Адвокатського бюро «Лотиш і Партнери» (м. Київ, вул. Січових Стрільців, 77, оф. 407) здійснюють професійний юридичний супровід будівництва та внесення інвестицій у новобудови: готуємо необхідні документи, надаємо спеціалізовані юридичні консультації, здійснюємо правовий аудит нерухомості, вирішуємо спірні ситуації у досудовому порядку, або в судах у м. Києві та інших областях.
Запис на консультації з питань будівництва та інвестицій, - за тел. +38 067 743-27-66.
Автори статті: Андрій Лотиш - адвокат, Керуючий Адвокатським бюро «Лотиш і Партнери»
Володимир Андрійченко - адвокат Адвокатського бюро «Лотиш і Партнери»
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
540
Коментарии:
0
Просмотров:
446
Коментарии:
0
Просмотров:
421
Коментарии:
0
Просмотров:
456
Коментарии:
0
Просмотров:
417
Коментарии:
0
Просмотров:
502
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.