Главная Юридический мир ... Методички 6.1. Поняття процесуальних строків, їх значення та класифікація у кримінальному процесі 6.1. Поняття процесуальних строків, їх значення т...

6.1. Поняття процесуальних строків, їх значення та класифікація у кримінальному процесі

КРИМІНАЛЬНИЙ ПРОЦЕС (ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА) (СОДЕРЖАНИЕ)
  • 114

    Просмотров

  • 114

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    Процесуальні строки – це встановлені законом або відповідно до нього прокурором, слідчим суддею або судом проміжки часу, у межах яких учасники кримінального провадження зобов’язані (мають право) приймати процесуальні рішення чи вчиняти процесуальні дії (ч. 1 ст. 113 КПК України).

    У широкому значенні під процесуальним строком розуміють встановлений законом, підзаконним нормативним актом або рішенням уповноваженої на те посадової особи час для виконання суб’єктами кримінальних процесуальних відносин певних процесуальних дій (іноді утримання від них) або прийняття процесуальних рішень.

    Значення процесуальних строків полягає в тому, що вони є гарантією кримінального процесу, необхідним організаційним заходом, що забезпечує оперативність та ефективність розслідування.

    Класифікація строків у кримінальному провадженні:

    1) за функціональним призначенням:

    • строки, що забезпечують максимальне скорочення часу між фактом вчинення кримінального правопорушення та вжиттям до винуватої особи заходів кримінального покарання чи іншого впливу;
    • строки, що гарантують забезпечення прав і законних інтересів учасників процесу;

    2) за юридичною природою правовідносин:

    • строк виконання обов’язку;
    • строк здійснення права;

    3) залежно від часового прояву:

    • строки-моменти;
    • строки-періоди, які залежно від способу визначення їх тривалості в свою чергу поділяються на: невизначені (визначаються вказівкою на подію) та визначені, які можуть бути абсолютно визначені (мінімальна або максимальна межа ні за яких умов не може бути продовжена) чи відносно визначені (продовжуються у разі потреби відповідно до закону);

    4) залежно від того, ким/чим встановлюються:

    • встановлені законом;
    • визначені прокурором, слідчим суддею або судом. Так, відповідно до
    • ч. 1 ст. 114 КПК України, для забезпечення виконання сторонами кримінального провадження вимог розумного строку слідчий суддя, суд має право встановлювати процесуальні строки у межах граничного строку, передбаченого КПК України, з урахуванням обставин, встановлених під час відповідного кримінального провадження.

     

    /

    Следующая
    Добавить в избраное
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати