3.19. ЗАСАДА ПУБЛІЧНОСТІ

КРИМІНАЛЬНИЙ ПРОЦЕС (ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА) (СОДЕРЖАНИЕ)
  • 103

    Просмотров

  • 103

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    Назва цієї засади виходить від лат. рublikus – громадський, державний, який служить загальним інтересам.

    Засада публічності закріплена в ст. 25 КПК України, відповідно до якої публічність у кримінальному процесі означає, що прокурор, слідчий зобов’язані:

    1) в межах своєї компетенції розпочати досудове розслідування в кожному випадку:

    • безпосереднього виявлення ознак кримінального правопорушення (за виключенням випадків, коли кримінальне провадження може бути розпочате лише на підставі заяви потерпілого);
    • надходження заяви (повідомлення) про вчинення кримінального правопорушення;

    2) вжити всіх передбачених законом заходів для встановлення події кримінального правопорушення та особи, яка його вчинила.

    Принцип публічності діє на всіх стадіях кримінального процесу. Уповноважені органи та посадові особи здійснюють свої функції незалежно від волі та бажання установ, підприємств, громадян.

    Винятком із засади публічності є кримінальне провадження у формі приватного обвинувачення, яке може бути розпочате слідчим, прокурором лише на підставі заяви потерпілого щодо кримінальних правопорушень, перелік яких визначений у ст. 477 КПК України.

     

    Предыдущая

    /

    Следующая
    Добавить в избраное
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати