Головна Блог ... Аналітична стаття Статті Зняття судимості: до європейських стандартів?

Зняття судимості: до європейських стандартів?

  • Автор: 

    Автор не вказаний

  • 2

  • 0

  • 1783

Відключити рекламу
 - tn1_0_31751700_1501259805_597b681d4d8fb.jpg

Картинки по запросу Зняття судимості

Для оцінки запропонованих змін слід порівняти запропонований текст законодавчої ініціативи, схвалений Комітетом з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Верховної Ради, з чинною редакцією Кримінального кодексу України.

На сьогодні ч. 2 ст. 91 КК України передбачає, що дострокове зняття судимості до закінчення строків, зазначених у ст. 89 КК України, не допускається у випадках засудження за умисні тяжкі, особливо тяжкі та корупційні злочини.

Запропоновані зміни (у порівнянні з чинною редакцією КК України) значно звужують перелік осіб, до яких не може бути застосоване дострокове зняття судимості: судимість не може бути дострокова знята з лише із засуджених, які вчинили тяжкі та особливо тяжкі злочини, передбачені розд. ІІ «Злочини проти життя та здоров’я», розд. VI «Злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості особи», розд. ХХ «Злочини проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку» Особливої частини Кримінального кодексу України».

Користуйтесь консультацією: Як отримати довідку про відсутність або наявність судимості

Для прикладу, у разі прийняття запропонованих змін до КК України на дострокове зняття судимості зможуть розраховувати особи, засуджені за державну зраду (ст. 111 КК України), диверсію (ст. 113 КК України), шпигунство (ст. 114 КК України) та за вчинення розбою (ст. 187 КК України).

Таким чином законодавець надасть додаткову можливість досить широкому колу осіб, засуджених за тяжкі та особливо тяжкі злочини, розраховувати на дострокове зняття судимості, а у випадку зняття з такої особи судимості факт попереднього притягнення її до кримінальної відповідальності, згідно з ч. 2 ст. 88 КК України, не матиме правового значення у разі вчинення нового злочину. На мою думку, таке поблажливе ставлення до осіб, засуджених за тяжкі та особливо тяжкі злочини, хоча і може відповідати європейським стандартам, однак є неприйнятним для України в умовах постійного зростання кількості вчинених злочинів, зокрема тяжких та особливо тяжких злочинів проти власності.

Картинки по запросу Зняття судимості

Також дивною виглядає ініціатива вилучення з переліку злочинів, у разі вчинення яких засуджена особа не може розраховувати на дострокове зняття судимості, корупційних злочинів. Така позиція йде у розріз із задекларованими державними органами цілями викорінення корупції, оскільки зменшує можливі негативні наслідки для осіб, засуджених за корупційні злочини. До того ж у разі дострокового зняття судимості із засудженої особи, згідно з положеннями ч. 1 ст. 88 КК України, вона буде вважатися такою, що не має судимості, а також на неї не розповсюджуватимуться передбачені законодавством України обмеження на заняття посад у державних органах.

Пользуйтесь консультацией: Чем отличаются зона, тюрьма, колония?

Підсумовуючи вищевикладене, слід зазначити, що законодавець, вносячи зміни до чинних нормативно-правових актів України, хоча і має орієнтуватися на європейський досвід регулювання певних суспільних відносин, однак, насамперед, він повинен зважати на можливість та доцільність його застосування в українських реаліях.

Нагадаємо, Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо наближення кримінального законодавства України до європейських стандартів у частині зняття судимості. Законопроектом №5514 пропонується викласти ч. 2 ст. 91 «Обчислення строків погашення судимості» Кримінального кодексу України в новій редакції, зазначивши, що «зняття судимості до закінчення строків, зазначених у ст. 89 цього Кодексу, не допускається у випадках засудження за умисні тяжкі та особливо тяжкі злочини, передбачені розд. ІІ «Злочини проти життя та здоров’я», розд. VI «Злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості особи», розд. ХХ «Злочини проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку» Особливої частини Кримінального кодексу України».

Автор статті: Сергій Хохлов

Джерело: Юридична газета

Вспомните новость: В надежде на свободу: как живут приговоренные к пожизненному сроку украинки в Качановской колонии

  • 1783

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1783

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні аналітичні статті

    Дивитись усі статті
    Дивитись усі статті
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст