Головна Блог ... Новини Японські вчені вперше у світі успішно пересадили ниркову тканину між ембріонами щурів Японські вчені вперше у світі успішно пересадили н...

Японські вчені вперше у світі успішно пересадили ниркову тканину між ембріонами щурів

  • 0

  • 0

  • 47

Відключити рекламу

Вченим з Японії вдалося вперше у світі успішно пересадити ниркову тканину між плодами щурів, коли вони ще знаходились в матці. Дослідження ще має пройти експертну оцінку, проте автори кажуть, що воно є першим кроком на шляху, який може призвести до майбутньої ксенотрансплантації in-utero у людей. Про це йдеться у дослідженні, яке опублікували в науковому журналі Nature, передає IFL Science.

"Дослідження було зосереджене на неонатальному стані під назвою "послідовність Поттера", який може виникнути, коли навколо плоду не вистачає амніотичної рідини, що оточує плід під час його росту. Серед багатьох можливих симптомів, нирки можуть сильно постраждати, викликаючи захворювання або навіть перешкоджаючи їхньому розвитку", - йдеться у матеріалі.

Автори дослідження пояснили, що діти, які народжуються з такими проблемами, здебільшого не живуть настільки довго, щоб їх можна було вилікувати діалізом, через що потрібно знайти спосіб зробити це, поки вони не стануть більш дорослими для інвазивного лікування. Вчені сподіваються, що трансплантація ембріональних свинячих нирок людським плодам в один день може стати таким рішенням, проте такий підхід є дуже експериментальним. 

"Наш проект є першим у своєму роді", - запевнив провідний автор дослідження Такаші Йоку зі Школи медицини Університету Дзікей для журналу Nature News.

"Делікатна процедура включала анестезію вагітних щурів і обережне оголення матки. Крихітні нирки вже були видалені з плодів-донорів і введені через стінку матки приблизно на 5 міліметрів під шкіру плоду-реципієнту. Нирки були попередньо промарковані зеленим флуоресцентним білком, щоб хірурги могли перевірити, чи успішно прижилася тканина", - йдеться у матеріалі.

Зазначається, що середній показник успішності трансплантації склав 88%. Після операції нирки теж розвивалися нормально, попри те, що були відокремлені від сечовивідних шляхів щурів, тому дослідникам довелося відкачувати їх вручну. 

Також одним з цікавих спостережень було те, що власні кровоносні судини щура почали рости всередині донорської тканини, що є гарною новиною, адже це говорить про можливість відторгнення трансплантата. 

"У цьому випадку організм хазяїна проникає в орган, і ви це долаєте. Це було дуже круто", - підкреслив фетальний хірург Гленн Гарденер, який не брав участі в дослідженні, в інтерв'ю Nature News.

Такаші Йоку додав, що наступним кроком дослідників буде отримання етичного дозволу на проведення експериментів на людях, проте, ймовірно, до цього ще далеко. 

Дослідження, яке ще не було підтверджено експертною оцінкою, було опубліковано на bioRxiv.

Читайте також: Учені відновили зовнішність неадертальця, який жив 75 тисяч років тому (фото) Коралів, які були вирощені в зоопарку, розмістили до найбільшого рифу у Європі У пацієнта більше шансів вижити, якщо його лікар - жінка: дослідженняІнші дослідження у сфері здоров'я

Як писав УНІАН, штучний інтелект може діагностувати остеоартрит колінного суглоба раніше, ніж рентген. У межах дослідження вчені взяли кров у 200 жінок середнього віку у Великій Британії, яких кожного року перевіряли на остеоартрит. Зазначається, що за ними вели спостереження впродовж 10 років, за цей час у половини жінок захворювання все ж діагностували. 

Своєю чергою учені з'ясували, що наступна пандемія буде спричинена вірусом грипу. Йон Салмантон-Гарсія з Кельнського університету, який проводив дослідження, зазначив, що таке твердження ґрунтується на результатах багаторічних досліджень, які показали, що вірус грипу постійно еволюціонує та мутує.


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 47

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 47

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст