Головна Блог ... Новини Зміни у системі валютного регулювання та валютного нагляду Зміни у системі валютного регулювання та валютного...

Зміни у системі валютного регулювання та валютного нагляду

  • Автор: 

    Автор не вказаний

  • 0

  • 0

  • 3322

Відключити рекламу
Зміни у системі валютного регулювання та валютного нагляду - tn1_zmini_u_sistemi_valyutnogo_regulyuvannya_ta_valyutnogo_naglyadu_5c52d91f4c85e.png

З 07.02.2019 р. запрацює нова система валютного регулювання разом із введенням в дію Закону України від 21.06.2018 р. № 2473-VIII «Про валюту і валютні операції». Вона складається з восьми основних постанов Правління Національного банку, які замінили попередню базу з 56 нормативно-правових актів у сфері валютного регулювання.

Дорожня карта валютної лібералізації розроблена Національним банком разом з експертами Міжнародного валютного фонду та передбачає суттєву лібералізацію валютного ринку. Мова йде про покрокове зняття усіх валютних обмежень відповідно до темпів поліпшення макроекономічних умов в Україні, а також прийняття низки законодавчих актів, спрямованих на підвищення якості регулювання фінансового ринку та запобігання непродуктивному відпливу капіталу з країни.

Згадайте новину: Новый закон о валюте: что меняется для населения и бизнеса

Відтепер правові засади здійснення валютних операцій, валютного регулювання та валютного нагляду, права та обов’язки суб’єктів валютних операцій і уповноважених установ, а також відповідальність за порушення ними валютного законодавства, регулюються виключно зазначеним Законом.

Після введення в дію Закону № 2473 відбудуться основні зміни, які стосуються валютного нагляду за дотриманням резидентами та нерезидентами вимог валютного законодавства, зокрема:

- збільшується граничний строк здійснення розрахунків за експортно-імпортними контрактами зі 180 до 365 днів;

- скасовується валютний нагляд за експортно-імпортними операціями до 150 тис. грн;

- скасовуються індивідуальні ліцензії на валютні операції та запроваджується система е-лімітів (для здійснення господарської діяльності юридичній особі не більше 2 млн євро протягом календарного року);

- скасовується процедура реєстрації резидентами в НБУ зовнішніх запозичень;

- скасовуються спеціальні санкції за порушення строків розрахунків (індивідуальний режим ліцензування та призупинення зовнішньоекономічної діяльності);

- скасовується щоквартальне декларування валютних цінностей, доходів та майна, що знаходяться за межами України;

- дозволяється вільне використання резидентами рахунків в іноземних фінансових установах та здійснення через такі рахунки валютних операцій (крім операцій з переказів коштів з України на такі рахунки);

- дозволяється здійснення операцій за рахунками в українських фінансових установах юридичних осіб-нерезидентів.

Відповідно до Закону № 2473 ДФС — як орган валютного нагляду — здійснюватиме валютний нагляд за дотриманням резидентами (крім уповноважених установ) та нерезидентами вимог валютного законодавства.

Згадайте новину: Валютный all inclusive: что даст народу новый закон о валюте

Фінансова санкція за порушення строків розрахунків залишається незмінною. Порушення резидентами строку розрахунків, встановленого ст. 13 Закону № 2473, тягне за собою нарахування пені за кожний день прострочення в розмірі 0,3 % суми неодержаних грошових коштів за договором чи вартості недопоставленого товару.

Загальний розмір нарахованої пені обмежується і не може перевищувати суми неодержаних грошових коштів за договором (вартості недопоставленого товару).

Нормативно-правовими актами НБУ збережено обов’язок продажу на валютному ринку надходжень в іноземній валюті. Також банки зобов’язані продати валюту у разі її купівлі та невикористання валюти за призначенням, як було зазначено при її купівлі, а також у разі повернення резиденту передплати від нерезидента.

ДФС України звертає увагу, що у випадку встановлення граничних строків розрахунків обмеження також стосуються не лише товарів, а й експорту послуг, прав інтелектуальної власності та (або) інших немайнових прав. На сьогодні чинним законодавством обмеження строків розрахунків при експорті послуг поширюється лише на транспортні і страхові послуги.

Також при зміні законодавства необхідно врахувати, що у разі ненастання до 07.02.2019 р. 180-денного строку розрахунків, який було встановлено Законом України № 185 «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», за здійсненими раніше експортно-імпортними операціями банки продовжують здійснювати валютний нагляд за дотриманням резидентами граничних строків розрахунків відповідно до статей 12, 13 Закону № 2473 та Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті, затвердженого постановою Правління НБУ від 02.01.2019 № 5.

Водночас якщо граничні строки розрахунків по операціях з експорту та імпорту товарів, які були встановлені Законом № 185 та які до моменту набрання чинності Законом № 2473 було порушено, застосовуються строки і відповідальність за їх порушення відповідно до вимог Закону № 185.

Зазначено, що внаслідок втрати із 07.02.2019 р. чинності Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.93 р. № 15-93 «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» у зв’язку з набуттям чинності Законом № 2473, останнім періодом, за який суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності необхідно буде подавати Декларацію про валютні цінності, доходи та майно, що належать резидентам України і знаходяться за її межами, є 2018 р. (станом на 01.01.2019 р.)

Джерело: ДФС України

  • 3322

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 3322

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати