07.10.2016 | Автор: Фурман Ірина Миколаївна    Переглядів:  362
Задати питання автору
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram youtube

Затверджено порядок виплат присяжним

Державна судова адміністрація України своїм наказом від 5 жовтня 2016 року № 198 затвердила Порядок виплати винагороди та відшкодування витрат, виплати добових присяжному за час виконання ним обов'язків у суді.

Документ затверджений на виконання статті 68 Закону України від 2 червня 2016 року № 1402-VIII «Про судоустрій і статус суддів».

Порядок визначає процедуру нарахування, виплати винагороди присяжному, виходячи з посадового окладу судді місцевого суду з урахуванням фактично відпрацьованого часу, відшкодування інших витрат і передбачає спрощену процедуру здійснення таких виплат.

Користуйтесь консультацією: Як підготувати клопотання до суду про звільнення від сплати судового збору?

Наказом передбачено, що присяжному за час виконання ним обов'язків у суді виплачується винагорода, розрахована виходячи з посадового окладу судді місцевого суду з урахуванням фактично відпрацьованого часу.

Виплата винагороди присяжному здійснюється відповідним територіальним управлінням Державної судової адміністрації України (далі – ДСА) за рахунок коштів бюджетної програми на здійснення правосуддя на підставі письмової заяви присяжного.

До заяви присяжний додає копії паспорту громадянина України та облікової картки платника податків.

Перерахування коштів здійснюється на відкритий банком рахунок, вказаний у заяві присяжного.

ДСА не пізніше наступного робочого дня після отримання заяви присяжного звертається до відповідного суду для отримання підтвердження виконання присяжним обов'язків у суді. Суд не пізніше трьох робочих днів з дня отримання звернення надає ДСА довідку, підписану головуючим суддею у справі за участю присяжного, про виконання/невиконання присяжним обов'язків у суді із зазначенням фактично відпрацьованого часу на підставі табелю обліку робочого часу.

Табель обліку робочого часу присяжного складається секретарем судового засідання на підставі відомостей журналу судового засідання за відповідний місяць, в якому відбувався розгляд справи за участю присяжного.

Читайте статтю: Забезпечити чи витребувати докази, платити чи не платити судовий збір?!

Суд щоквартально, до 20 числа, що настає за кварталом, надає ДСА узагальнену інформацію щодо розгляду справ за участю присяжних, в якій вказує номер справи, прізвище, ім'я, по батькові присяжного, дати проведення судових засідань із зазначенням фактично відпрацьованого присяжним часу.

ДСА протягом п’яти робочих днів після отримання від суду підтвердження виконання присяжним обов'язків у суді здійснює перерахування коштів на користь присяжного через відповідні органи Державної казначейської служби України в разі наявності кошторисних призначень та відкритих асигнувань з відрахуванням податків і зборів відповідно до законодавства.

Відшкодування витрат на проїзд і наймання житла, виплата добових присяжному провадяться ДСА в порядку та розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України для відряджень у межах України.

Джерело: Українське право

Згадайте новину: Такого маразму у податкової ще не було: відшкодований судовий збір оподатковується ПДФО!

1
Подобається
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення