Головна Блог ... Новини Запроваджено заочне правосуддя в Україні

Запроваджено заочне правосуддя в Україні

эксклюзив
 • Автор: 

  Автор не вказаний

 • 0

 • 0

 • 1865

Відключити рекламу
 - tn1_zaprovadgeno_zaochne_pravosuddya_u_ukraini_544a95c430261.jpg

Верховна Рада України ухвалила закон « Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо невідворотності покарання за окремі злочини проти основ національної безпеки, громадської безпеки та корупційних злочинах" , яким внесені доповнення до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України, що дозволять у визначених випадках здійснювати в судах України правосуддя без присутності і участі обвинуваченого та виносити заочні вироки.

Мова іде про обвинувачення осіб за скоєння злочинів проти основ національної безпеки України, злочинів проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, злочини, пов’язані з терористичною діяльністю, деякі злочини проти громадської безпеки та корупційні злочини.

Ця принципова новела у кримінальному та кримінально-процесуальному законодавстві України дозволяє спростити притягнення до відповідальності особи, яка переховується від органів слідства та суду, насамперед за кордоном. Цікавим моментом у запровадженого заочного правосудді є обов’язкова наявність захисника при заочному розгляді судом справи. Обвинувальний акт та інші процесуальні документи, які необхідно вручати обвинуваченому під підпис при звичайному розгляді справи будуть публікуватися в спеціальних виданнях. З моменту публікації повістки про виклик обвинуваченого до суду вважається, що обвинувачений повідомлений належним чином про судове засідання і, у випадку його неявки, процесуальні права не порушуються. І звичайно заочно засуджена особа має право на апеляційне та касаційне оскарження вироку.

Окрім цього закон дозволяє за вироком суду також конфіскацію майна осіб, які перебувають у міжнародному розшуку за визначені законом злочини.

Заочне правосуддя застосовується в багатьох європейських країнах, таких як Франція, Данія, Німеччина, Швейцарія, Нідерланди, Чехія. З приводу заочного правосуддя прийняті також міжнародні акти, підписані, але не ратифіковані Україною, Рада Європи та ЄСПЛ не заперечують проти його здійснення в окремих випадках насамперед з метою захисту прав потерпілих.

Нагадаємо, що у міжнародному розшуку перебувають колишній Президент України Віктор Янукович, колишній генпрокурор України Віктор Пшонка, колишній міністр МВС Віталій Захарченко, та інші члени так званої «сім’ї».

ЗАУВАЖЕННЯ СКЕПТИКА:

Справедливе заочне засудження людини неможливе. І це очевидно. Це суперечить багатьом іншим принципам правосуддя та порушує багато процесуальних прав обвинуваченого починаючи від можливості бути присутнім на слідчих діях і закінчуючи правом звертатися до суду із останнім словом. Не дарма науково-експертне управління Верховної Ради України та Головне юридичне управління не рекомендували депутатам ухвалювати цей закон.

Попередній режим вже намагався запровадити заочне кримінальне правосуддя і тоді нинішні керівники, перебуваючи в опозиції, назвали це одним із диктаторських законів. Що змінилось сьогодні? Звичайно і у теперішній владі буде спокуса використати заочне правосуддя проти опонентів у політичній боротьбі. Законність застосування заочного правосуддя міг проконтролювати незалежний та справедливий суд, проте такого суду поки що в Україні немає.

Читайте статтю: Заочне кримінальне провадження: за чи проти?

 • 1865

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 1865

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст