Головна Блог ... Консультації від юристів Заміна паспорта України на ID КАРТКУ нового зразка Заміна паспорта України на ID КАРТКУ нового зразка...

Заміна паспорта України на ID КАРТКУ нового зразка

Відключити рекламу
 - tn1_88e6ebb43fe2dcc2193961fb9371fec6_61dfd5737608a.jpg

З 11.01.2016 року наша держава громадянам своєї країни почала надавати паспорт громадянина України нового зразка у вигляді картки виготовленої із пластику, яка має ID безконтактний носій в електронному вигляді.

Людина, яка має статус громадянина нашої держави, має повне право отримати ID-паспорт. Для цього їй слід звернутись до міграційної служби.

Зміст:

Отримання та заміна паспорта на id картку

ID-паспорт українці можуть отримати при досягненні ними віку 14/25 років (у 25 та 45 років, коли необхідно зробити вклеювання фото у паспорт). Водночас, якщо отримувати паспорт вперше, громадянам, 14-річного віку, адміністративний збір не сплачується, тобто цій категорії такий документ видається без оплати. При наступному оформленні адміністративний збір сплачується та становить десять відсотків мін.з.п. Якщо ж оформляти паспорт через сервісний центр, необхідно оплатити послуги цього самого центру.

Так, зробити заміну паспорта на ID-картку можливо у будь-який зручний момент. Більш того граничного терміну дії паспорта як книжечки (зразок 1994 року) законодавець не встановив, відповідно обов'язкова заміна паспорта на ID – карту не встановлено.

Разом про те, заміна паспорта на ID-картку здійснюється у разі втрати, крадіжки чи псування документа, зміні персональних даних власника.

17 березня 2020 року почав діяти ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)». У ньому закріплено, що у термін дії карантину припиняють працювати терміни, протягом яких необхідно переоформити документи. Цей термін враховується під час зупинення обмежень і триватиме з розрахунку часу, що закінчувався до настання вжитих заходів. І місцем оформлення паспорта може бути будь-яке уповноважене місце звернення.

Також, згідно з дорученням ДМС від 03.03.2021 №19 «Про організацію надання деяких адміністративних послуг на період дії карантину», під час обмежувальних карантинних заходів припинено знищення виготовлених паспортів, які не отримали заявники.

Користуйтеся консультацією: Скутер, мопед, мотороллер: які документи та права потрібні

Чи потрібно міняти ID-паспорт при настанні 25/45 років?

заміна паспорта на id карту Якщо робиться паспорт при виповненні 14-ти літнього віку, він діятиме лише 4 роки. А вже після повноліття він видається на десятирічний термін.

Якщо протягом одного місяця після виконання 25/45 років не звернутися до міграційної служби для вклеювання фото в паспорт формату 1994 року, то тоді йому може бути виданий тільки ID-паспорт і в цьому випадку його попередній паспорт у вигляді книжки буде недійсним. І тільки тоді буде обов'язковим поміняти паспорт на ID картку.

Отже, на підставі ЗУ «Про Єдиний Державний Демографічний Реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, що засвідчують особу або її спеціальний статус» оформлення паспорта громадянина нашої держави вперше надається паспорт ID. Отримання паспорта на кшталт 1994 року як книжки міграційної служби є неможливим.

Раптом паспорт у вигляді книги видавався на окупованій російсько-терористичними військами території, він також має право звернутися до підрозділів ДМС України з проханням про видачу йому ID-паспорта.

Користуйтеся консультацією: Втрата паспорта за кордоном. Куди звертатися і як відновити

Які документи потрібні для заміни паспорта на ID-картку

Щоб здійснити обмін паспорта заявник повинен зібрати таку документацію:

  • паспорт, що підлягає обміну;
  • документацію, що підтверджує обґрунтування для обміну;
  • документ як свідоцтво, якщо ця особа без постійного місця проживання;
  • довідку про взяття на облік ВПО, якщо такими є;
  • документація що підтверджує особу заявника або його представника;
  • оплату або документ про звільнення від сплати адмінзбору;
  • документи про додаткові відомості:
  • про адресу проживання крім випадку якщо змінюється з книжечки;
  • про народження дітей;
  • про реєстрацію шлюбних відносин або їх розірвання;
  • документ про заміну прізвища чи імені;
  • ідентифікаційний код.

1 фото 10 х 15 см, якщо людина сама не може з'явитися (стан здоров'я, місця позбавлення волі).

Як отримати ID-картку в Україні

як отримати id карту в Україні Щоб отримати сучасний безконтактний електронний паспорт необхідно:

  • зібрати необхідну документацію;
  • прийти до міграційної служби за пропискою або ЦНАП, або ж центру ДП «Документ».

Без встановленого місця проживання особа може оформити паспорт саме у ДП «Документ». Відповідно, отримати ID-картку можна і не за місцем прописки.

Людина, яка відбуває покарання в місцях позбавлення волі або в медзакладі на тривалому лікуванні, має право оформити паспорт через уповноваженого співробітника.

Безпритульна людина подає документи в міграційну службу за територіальністю розташування, де буде його місце проживання.

Якщо втрачено/викрадено паспорт у формі картки або він підлягає обміну, звернутися можна до будь-якого територіального органу/підрозділу ГТС України, або у відповідний центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), центр обслуговування «Паспортний сервіс» ДП «Документ».

Тільки до територіального підрозділу ДМС:

  • повернення на проживання в Україні, які живуть за межами нашої держави;
  • оформлення паспорта людині, яка за фізичними обмеженнями не може сама рухатися;
  • якщо людина у місцях позбавлення волі або у медзакладі закритого режиму.

Для людини зі статусом внутрішньої переміщеної особи звернення передбачено до територіального відділення міграційної служби, ЦНАП, ДП «Документ» за фактичним місцем проживання зафіксованим у довідці.

За відсутності довідки ВПО, наприклад, втрати, в заяві про втрату паспорта описати обставини. Коли довідка ВПО відсутня через не оформлення її, але прописка на окупованій території тоді оформляти потрібно в міграційній службі Донецької/Луганської областей на підконтрольній нашій країні території.

Якщо Ви проживаєте на тимчасово окупованій території України АР Крим або м. Севастополь документацію, яка необхідна для отримання паспорта на заміну втраченого або вкраденого, заміни книжечки-паспорта Ви можете подавати до будь-якого управління міграційної служби, ЦНАПу або ДП "Документ".

Витяг до id паспорта підтверджує реєстрацію адреси проживання. Він видається органами місцевого самоврядування у день звернення власника ID-картки за його особистою заявою з наданням додатково та ксерокопії ID паспорта.

Власникам паспортів у вигляді id-карток інформація про адресу проживання вноситься в чіп, вмонтований у документ. Заміна id-паспортів у зв'язку зі зміною прописки не здійснюється, а для підтвердження адреси проживання власнику «АйДі» картки видається довідка з демографічного реєстру ЄДР, яку можна замовити онлайн та отримати у відділі ГМС. У паспортах старого зразка (книжечка) відомості про виписку та прописку проставляються у вигляді штампу, який ставиться поряд із позначкою військкомату (для чоловіків до 60 років), тому повістку чекати не варто.

Користуйтеся консультацією: Зміна документів після заміжжя: процедура та терміни

Отримання паспорта картки ID здійснюється за такими цінами:id паспорт серія та номер

Загальна вартість адміністративного збору під час оформлення протягом 20 робочих днів складає 363 грн, (вартість адміністративної послуги - 126 грн; вартість пластикової картки - 237 грн).

Загальна вартість адміністративного збору у разі термінового (протягом 10 робочих днів) складає 489 грн, у тому числі вартість послуг - 252 грн, вартість виготовлення самої картки -237 грн). Водночас у разі обміну замість втраченого або зіпсованого паспорта за поновлення ID паспорта сплачується держмито у розмірі 34 грн. (Два неоподатковуваних мінімуму доходів громадян).

Тепер давайте розберемо чи можна по ID-картці їхати за кордон

Паспорт українця зі статусом громадянства нашої країни є тим документом, що підтверджує особу людини. А закордонний паспорт громадянина України є документом, що підтверджує юридичну приналежність певної людини до держави Україна, яка дає право залишати нашу країну та в'їжджати на її територію та в іншу державу - Закон України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, засвідчують особу або її спеціальний статус».

Тому, щоб приїхати на територію іншої держави потрібен закордонний паспорт. Використання українського паспорта для в'їзду на територію іншої країни можливе лише у разі наявності на міжнародній арені договорів на кшталт взаємовідносин міждержавного характеру з Турецькою Республікою та Грузією.

Громадянам України для поїздок до Республіки Білорусь потрібен закордонний паспорт. Жителі прикордонних із цією державою районів можуть використати загальноцивільний паспорт.

Користуйтеся консультацією: Як отримати міжнародні водійські права і навіщо вони потрібні

Навіщо потрібна заміна паспорта на ID-картку

Одним із основних кроків до переходу до паспорта нашої держави у вигляді ID-картки стали факти підробки документів у форматі паперової книги, у вигляді затвердженому у 1994 році, оскільки ID-паспорт громадянина України має високий рівень захисту. Завдяки електронному чіпу ID-картки, вбудованому всередині, підробити її неможливо.

Паспорт у вигляді ID-картки більш практичний у плані зносостійкості та читабельності.

У електронний носій ID-паспорта закладені всі персональні дані про його власника:чи можна по id карті їхати за кордон

  • підпис особи у цифровому варіанті;
  • прізвище, ім'я, по-батькові;
  • дата народження;
  • номер фіксації у реєстрі ЄДР;
  • місце народження;
  • номер документа (складається з 9 цифр і серія відсутня);
  • термін дії документа;
  • видача документа;
  • код організації, який видав документ;
  • оцифроване фото - зображення обличчя.

Відповідно, ID-паспорт українця дає можливості його власнику в електронному онлайн-режимі здійснювати будь-які операції, користуючись банківськими або іншими послугами.

В електронному носії ID-паспорта громадянина України внесено всі персональні дані його власника, які внесено до Єдиного Державного Демографічного Реєстру.

Законодавець чітко не зумовив дату припинення використання (старих) паспортів 1994 формату за типом книжечки та заміни на вдосконалені у вигляді ID-картки. Тому зараз це робиться добровільно за бажанням кожного громадянина.

Поступово ID-паспорт повністю увійде у життя – з'явиться у кожного громадянина України та замінить собою старий паспорт-книжечку.

Іншими словами, Україна у такий спосіб наближається до Євроінтеграції та розвитку електронного спрямування. Біометричний паспорт і такі документи поступово заповнюють весь світ, оскільки вони мають досконалий рівень безпеки.

Не позбавлені судової суперечки та розгляду щодо питання отримання паспортів. Так Одеським окружним адміністративним судом за позовом до головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області в особі Южненського міського відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області на користь неповнолітньої дитини про визнання протиправною відмови та зобов'язання вчинити чинність 20.10.2021 справі №629/5386/21. Було визнано протиправними дії міграційної служби про відмову в оформленні та видачі паспорта громадянина зразка 1994 року у вигляді паспортної книжечки, а також зобов'язано міграційну службу оформити та видати паспорт громадянина України зразка 1994 року у вигляді паспортної книжки з яким можна ознайомитись за наступним посиланням https://reyestr.court.gov.ua/Review/100509062.

Якщо Вам потрібна професійна послуга, скористайтесь сервісом "Тендер на юридичну послугу" від юридичного ресурсу Протокол.

Автор консультації: Олександр Удовиченко

Джерело: юридичний ресурс Протокол

  • 24268

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 24268

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст