Головна Блог ... Новини Залучення інвестицій через інвестиційний фонд

Залучення інвестицій через інвестиційний фонд

на правах реклами
Відключити рекламу
Залучення інвестицій через інвестиційний фонд - 9cb917f63e323bf4c39a5bf47ed8e5ac.jpg

Інвестиційний фонд – це ефективний інструмент для залучення коштів з метою їх подальшого фінансування на реалізацію інвестиційних проектів.

Інвестиційні фонди на території України представлені інститутами спільного інвестування - корпоративними інвестиційними фондами та пайовими інвестиційними фондами. Регулювання діяльності інвестиційних фондів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

Інститут спільного інвестування (ІСІ) – це варіант безпечного залучення коштів інвесторів, завдяки механізму, що чітко врегульований чинним законодавством України. Залучення коштів від фізичних та юридичних осіб відбувається шляхом розміщення цінних паперів інвестиційного фонду. Інвестор на суму проінвестованих коштів отримує відповідний пакет цінних паперів ІСІ на свій рахунок в цінних паперах. Оскільки розміщення цінних паперів інвестфонду відбувається виключно за розрахунковою вартістю на день надходження коштів на рахунок фонду, це запобігає спекулюванню на вартості цінних паперів ІСІ. І незалежно від того, коли саме той чи інший інвестор став учасником ІСІ, він отримує пакет цінних паперів ІСІ з урахуванням поточного фінансового стану інвестиційного фонду.

Інвестиційні фонди широко використовуються для фінансування діяльності підприємств різних секторів економіки України (будівництво об’єктів комерційної та житлової нерухомості, заводів по виробництву продуктів харчування, цехів по виготовленню техніки, нових ліній по виробництву ліків та вакцин, модернізації основних засобів діючих підприємств, розробці винаходів та ноу-хау тощо).

Використання інвестиційного фонду буде ефективним не лише для залучення коштів на фінансування проекту на території України, а й для реалізації проектів за кордоном. Для того щоб оцінити ефективність використання ІСІ, потрібно досліджувати податкові особливості законодавства країни де здійснюватиметься реалізація інвестиційного проекту та наявність діючих угод між країнами щодо усунення подвійного оподаткування. Наприклад, податковим законодавством деяких країн Європи передбачені особливості обліку витрат, понесених на користь фінансових установ. Звертаємо увагу, корпоративні інвестиційні фонди – є фінансовими установами, що мають право надавати фінансові послуги та включаються до Реєстру фінансових установ, який веде Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

З огляду на наявні в законодавстві України особливості оподаткування коштів спільного оподаткування, використання інвестиційних фондів з метою інвестування за кордон є вигідним та привабливим.

Венчурний інвестиційний фонд може здійснювати інвестування в реалізацію конкретного проекту шляхом надання коштів в борг (надання відсоткової позики), шляхом внесення коштів до статутного капіталу компанії, придбання боргових цінних паперів (облігацій) тощо. Як саме здійснювати фінансування коштів інвесторів, залучених інститутом спільного інвестування, вирішує компанія з управління активами такого ІСІ.

Оптимальний механізм інвестування коштів спільного інвестування розробляється компанією з управління активами (КУА). Компанія з управління активами - це професійний учасник ринку цінних паперів, що має відповідну Ліцензію КУА. Компанії з управління активами в Україні – це команди менеджерів, що мають специфічні знання та навички у сфері спільного інвестування, є сертифікованими відповідно до чинного законодавства. КУА здійснює повний комплекс дій, пов’язаних з супроводом діяльності інвестиційного фонду, і несуть відповідальність за виконання вимог чинного законодавства, встановлених регулятором до діяльності інвестиційних фондів.

Які ж отримує переваги учасник інвестиційного фонду-фізична особа?

1) Понижена ставка оподаткування пасивних доходів фізичних осіб, отриманих у вигляді дивідендів від ІСІ. Дивіденди, що підлягають виплаті на користь інвесторів ІСІ, підлягають оподаткуванню ПДФО 9% та військовим збором 1,5%, тоді як для прикладу % за депозитним вкладом – 18% ПДФО та 1,5% військовим збором.

2) Можливість реінвестувати прибутки інвестиційного фонду в інші активи без податкового навантаження. Доходи отриманні інвестиційним фондом є коштами спільного інвестування, які мають особливості оподаткування за законодавством України, а саме - звільнені від оподаткування податком на прибуток. ІСІ можуть інвестувати отримані доходи в інші активи і при цьому оподаткування не виникає.

3) Можливість отримувати офіційні легальні доходи та відображати їх в податкових деклараціях. Інвестори в активи ІСІ можуть з легкістю підтвердити джерела походження своїх доходів, адже абсолютно всі виплати (дивіденди, інвестиційний прибуток від продажу цінних паперів ІСІ) виплачуються в безготівковій формі на банківський рахунок інвесторів.

4) Можливість стати співвласником глобальних великих проектів, які є соціально важливими для розвитку країни. Мінімальний розмір інвестиції залежить від типу та виду інвестиційного фонду, але у будь-якому випадку інвестор може стати учасником інвестфонду, що об’єднує вклади та спрямовує їх на втілення значних величних проектів. І тим самим інвестор стає співвласником цих проектів.

5) Можливість повного контролю за активами та діяльністю інвестиційного фонду (у випадку інвестування через КІФ). Особливості корпоративних інвестиційних фондів дають змогу інвесторам повністю здійснювати контроль активів та діяльності інвестфонду.

Отже, інвестиційні фонди – це незамінні учасники економічного середовища, роль яких залучення коштів інвесторів та подальше їх спрямування на втілення глобальних проектів, отримання прибутків від ефективного використання коштів спільного інвестування та розподіл їх серед інвесторів.

Автор: Юлія Задубинна

  • 2903

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 2903

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати