Головна Блог ... Новини За скільки можна придбати сільськогосподарську землю та які податки доведеться сплатити? За скільки можна придбати сільськогосподарську зем...

За скільки можна придбати сільськогосподарську землю та які податки доведеться сплатити?

Відключити рекламу
За скільки можна придбати сільськогосподарську землю та які податки доведеться сплатити? - tn1_0_93848400_1627280926_60fe561ee5241.jpg

Під час купівлі-продажу земельної ділянки сторонам угоди необхідно буде сплатити 5% податку на доходи фізичних осіб та 1,5% військового збору від зазначеної в договорі вартості земельної ділянки.

Базою оподаткування буде зазначена у договір ціна земельної ділянки. До 1 січня 2030 року ціна продажу земельної ділянки сільськогосподарського призначення не може бути меншою за їх нормативну грошову оцінку.

Згадайте новину: Як ПРАВИЛЬНО реалізувати своє переважне право на купівлю землі

«У середньому нормативна грошова оцінка гектара ріллі в Україні становить 27,5 тис. грн за гектар. Десь вона більша, десь менша, це залежить від якості ґрунтів», – пояснює старший проектний менеджер із земельної реформи Офісу реформ Кабміну Андрій Мартин.

Відповідно до ст. 172 ПКУ фізична особа, у разі продажу земельної ділянки, вправі не сплачувати податок на доходи фізичних осіб та військовий збір за умов:

 • якщо вона продає земельну ділянку вперше протягом року,
 • якщо розмір земельної ділянки не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної в ст. 121 ЗКУ;
 • якщо земельна ділянка перебуває у власності продавця понад 3 роки (ця умова не розповсюджується на землю отримано у спадок).

За даними мапи земельних угод, розробленої Біржею сільгоспземель Zemelka.ua, станом на 22 липня найбільше угод із купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення укладено у Київській та Полтавській областях. Загалом вже здійснено 1592 операцій.

Яка реальна ціна землі?

Оцінювальна вартість 1 га землі сільськогосподарського призначення у 2021 році коливається від 1 тис до 2 тис. доларів. Яка реальна ціна на землю, за якою здійснюються угоди щодо її відчуження наразі невідомо.

За два тижні функціонування ринку землі в Україні сформувалася її середня мінімальна ціна. Вона становить близько 1 тис. доларів за гектар. Про це заявляв під час виступу у ВРУ прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Згадайте новину: Процедуру держреєстрації прав на землю змінено – Кабміном ухвалено Постанову

Від яких показників залежить вартість сільськогосподарської землі?

По-перше, якщо земля обробляється і регулярно збирається врожай, то від цього вартість значно зростає. Враховується родючість ґрунту, врожайність та питома вага зібраного врожаю.

По-друге, це – інфраструктура. Якщо сільськогосподарська продукція не вирощується, то звертають увагу на те, що знаходиться поруч із земельною ділянкою. Сюди враховують наявність дороги (ґрунтової або ж асфальтної), комунікації (світло, газ, вода), дистанція до населеного пункту.

По-третє, відсутність обтяжень на земельну ділянку. Наприклад, чинний договір оренди може тільки ускладнити процес продажу землі.

Реальну ціну може встановити лише ринок, адже тільки в ринкових умовах, де є покупець та продавець, ці дві сторони можуть знайти для себе прийнятну ціну за землю. На жаль, зараз учасники ринку можуть собі дозволити придбати землю за 1 – 1,5 тис. доларів за 1 гектар.

На першому етапі ринку сільськогосподарської землі її вартість дійсно буде занижена, на це впливає багато факторів: нерозвиненість ринкових відносин у цій сфері, попит та пропозиція не відповідають один одному, низька середня орендна ставка.

Згадайте новину: Мрії Президента щодо збереження лісів – видано Указ

До прикладу, якщо взяти країни Східної Європи, там де ринок працює не один рік, співвідношення ціни землі до факторного доходу з 1 га за рік становить у середньому 10,2. В Україні факторний дохід з гектара у 2019 р. становив 263 євро/га. Помноживши це значення на 10,2, отримуємо 2681 євро/га. Тобто маємо, значно занижену ціну на сільськогосподарську землю. Справедлива ж ціна починається від 3 тис. доларів. До такого «цінника» ми дійдемо, але не відомо як швидко це відбудеться. Експерти вважають, що це буде вже з 2024 року, коли на ринок вийдуть юридичні особи, а з ними і інвестори. Тому, тим хто хоче отримати від продажу землі більше прибутку варто дочекатися 2024 року.

Джерело: юридичний ресурс "Протокол"

 • 5784

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 5784

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст