0
0
38286
Дотепно, але Правила дорожнього руху не містять згадки про те, з якого ж віку особі можна їздити на передньому пасажирському сидінні. Тема є цікавою, пов’язаною з копами (а ви це любите!), тож давайте розбиратися.
Варто розпочати з того, що ще кілька років тому у ПДР України йшлося про конкретне вікове обмеження щодо перевезення дітей на передньому сидінні автомобіля – 12 років. Але станом на сьогодні прямої вказівки на вік особи, яка має право сидіти на передньому сидінні поряд з водієм, у Правилах дорожнього руху України немає. Тому аналізуємо норми ПДР України, а саме параграф 21 «Перевезення пасажирів».
ОСНОВНІ ПРАВИЛА
1️. Дітей, зростом менших за 150 см, в машині взагалі можна перевозити лише у дитячих утримуючих системах (автокрісла та бустери) у задньому ряду.
2️. На передньому сидінні в автокріслі з народження і до 3 років (мова йде про крісло-колиску, що встановлена спиною вперед).
3️. Без автокрісла дозволено перевозити дітей зростом від 150 см (незалежно від віку).
ЗАБОРОНЕНО перевозити дітей на руках на передньому та на задньому сидінні. Не можна перевозити дітей в автомобілі, не обладнаному ременями безпеки.
Нагадаємо, що дуже важливо пристібати маленького пасажира – незалежно, з автокріслом чи без – ретельно і з дотриманням усіх умов безпеки. Тобто вгорі ремінь має пролягати через плече і груди (а не через шию), а внизу – через тазову область (а не через живіт). Інакше у випадку нештатних ситуацій дитина отримає травми. Також не забувайте відключати праву передню подушку безпеки, коли везете немовля у колисці на передньому кріслі.
Нагадуємо, що 24 лютого 2021 року Уряд схвалив постанову «Про внесення змін до Правил дорожнього руху». Документ набув чинності ще з 4 березня 2021 року, а відповідні пункти додані в ПДР.
Що треба знати?
1️. Пункт 1.10. Дитяча утримуюча система – обладнання, що здатне утримувати дитину в сидячому або нахиленому положенні, яка у разі зіткнення або різкого гальмування транспортного засобу зменшує небезпеку травмування дитини, що в ньому знаходиться, шляхом обмеження рухливості її тіла.
2️. Підпункт «б» пункту 21.11. ЗАБОРОНЕНО ПЕРЕВОЗИТИ дітей, зріст яких менше 145 см, у транспортних засобах без використання дитячих утримуючих систем, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу; на задньому сидінні мотоцикла та мопеда, крім:
- транспортних засобів, що здійснюють регулярні, регулярні спеціальні та нерегулярні пасажирські автобусні перевезення, за умови дотримання встановлених цими Правилами обмежень швидкості руху;
- спеціалізованих санітарних автомобілів бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги, оперативних транспортних засобів Міноборони, МВС, Національної поліції, ДСНС, Держприкордонслужби, Служби безпеки, Управління державної охорони під час виконання ними невідкладного службового завдання.
3️. Пункт 21.12. Дитячі утримуючі системи повинні використовуватися у транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки чи системами з’єднання дитячої утримуючої системи, передбаченими їх конструкцією, та відповідати вимогам чинних в Україні правил і нормативів.
4️. Пункт 21.13. Дитячі утримуючі системи встановлюють на місцях для сидіння, крім першого ряду. У разі перевезення дитини віком до трьох років у легковому автомобілі на місці для сидіння першого ряду допускається встановлення дитячих утримуючих систем, які встановлюються проти напрямку руху з обов’язковим відключенням фронтальної подушки безпеки цього місця для сидіння (у разі її наявності).
5️.Пункт 21.14. Дитячі утримуючі системи встановлюють та використовують відповідно до інструкцій виробників цих систем та транспортних засобів.
6️. Пункт 21.15. Характеристики дитячої утримуючої системи повинні відповідати масі та зросту дитини, яка у ній перевозиться.
7️. Пункт 21.16. Діти повинні перебувати у дитячих утримуючих системах у пристебнутому положенні.
У разі перевезення дітей без автокрісла відповідно до п. 10, ст. 121 КУпАП водієві загрожує штраф у розмірі 510 грн., а за повторне порушення протягом року – 850 грн.
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
459
Коментарі:
0
Переглядів:
403
Коментарі:
0
Переглядів:
1185
Коментарі:
1
Переглядів:
403
Коментарі:
0
Переглядів:
267
Коментарі:
0
Переглядів:
360
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.