Потенційні споживачі юридичних послуг - представники бізнесу та громадяни України - зацікавлені як мінімум в двох аспектах. Перший - заощадити на юридичній допомозі, отримуючи при цьому якісну і цілеспрямовану правову підтримку. Другий - підвищити свою юридичну грамотність, щоб ряд проблемних питань вирішувати самостійно. Саме на роботу з цими двома факторами спрямовані сучасні юридичні стартапи - інноваційні проекти, створені із застосуванням інформаційних технологій.
Доступність Інтернету дозволяє реалізувати будь-які ідеї, спрямовані на оптимізацію ринку юридичних послуг. Зараз в Україні розвивається кілька проектів, що дозволяють клієнтам суттєво економити гроші на правовому обслуговуванні. Кількість користувачів таких сервісів налічує десятки тисяч людей. Деякі розробники направляють свої зусилля на допомогу колегам: існують вузькоспеціалізовані проекти, призначені для юристів. Популярний формат: допомога в пошуку необхідного нормативного акта і його окремої частини.
Сервіс «Протокол» створив особливий Юридичний світ: співтовариство або навіть соціальну мережу для досвідчених фахівців в області права. Проект спрямований на взаємообмін інформацією, отримання доступу до нових знань і можливостей, новин і подій галузі. У категорії «Стартапи» нашого Юридичного світу зібрані всі інноваційні рішення від українських розробників, що спрощують доступ до правових послуг для населення і юристів.
Думки про автоматизацію базових правових послуг навідували фахівців галузі ще 10 років тому, коли стало ясно, що незабаром Інтернет буде доступний більшості населення України. Глобальна ідея була простою: зручно, якщо бізнесмен або приватна особа зможе отримувати недорогу юридичну допомогу самостійно і з економією часу - буквально за екраном ноутбука або смартфона.
Все починалося з елементарних рішень: перші проекти дозволяли швидко - буквально за пару кліків - знаходити і завантажувати необхідний документ (закон, рішення Кабміну, стандарт і т.п.). Незважаючи на достатню примітивність, це вже було великим кроком вперед: не потрібно було йти в кабінет юриста і платити за те, що він знайде і роздрукує шуканий документ.
З розвитком технологій спектр можливостей для користувачів розширився. Зараз уваги заслуговують мінімум два типи проектів:
На окрему увагу заслуговують сервіси, що надають зручний доступ до державних реєстрів. Простий пошук, взаємопов'язаної інформація, можливість простежити справу, зареєстровану в різних держструктурах - все це суттєво економить час.
У кожного юридичного стартапу - своя цільова аудиторія. Чи є ризик, що такі інноваційні проекти змусять клієнтів відмовитися від професійних послуг юристів? Звичайно ж, немає. В Україні поки не реалізований і не випробуваний проект, заснований на використанні штучного інтелекту (на Заході є декілька успішних стартапів, що забезпечують повноцінну заміну юристів системами, що самонавчаються).
Більшість українських стартапів - це допоміжні ресурси, що полегшують доступ до юридичних послуг. Тому вони тільки популяризують якісні правові послуги, підвищують грамотність населення, роблять юристів більш доступними для своїх потенційних клієнтів.
Якого подальшого розвитку очікувати від юридичних стартапів? Насправді шляхів досить багато, і вже є проекти, що рухаються в цих напрямках. Один з них - надання ряду послуг онлайн, без особистих зустрічей з клієнтом. Є багато послуг, які потребують особистої присутності юриста (наприклад, перевірка договору). Що це дає:
Розділ Юридичний світ від нашого сервісу - це окремий проект, орієнтований в першу чергу на професіоналів в області права, керівників компаній і власників бізнесу. Тут зібрані:
«Протокол» - це юридичний світ майбутнього, сервіс значно підвищує якість правового обслуговування і юридичну грамотність населення.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.