Головна Блог ... Новини Яка відповідальність передбачена за не здійснення компенсації за роботу у вихідний день? Яка відповідальність передбачена за не здійснення ...

Яка відповідальність передбачена за не здійснення компенсації за роботу у вихідний день?

  • Автор: 

    Автор не вказаний

  • 1

  • 0

  • 1912

Відключити рекламу
 - tn1_28ff8fd006a899ee63ffd5dab5b6dbee_5f450dca07c65.jpg

Відповідно до ст. 72 КЗпП України робота у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі.

Розглянемо перший варіант коли сторони дійшли згоди щодо надання іншого дня відпочинку за умови роботи в вихідний день, проте роботодавець порушив дану норму закону. В такому випадку, тільки у разі виконання припису центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, та усунення виявлених порушень, у визначені приписом строки (далі – припис) заходи щодо притягнення до відповідальності не застосовуються. При цьому, якщо припис про усунення виявлених порушень виданий інспектором праці не виконаний – застосовуватимуться фінансові санкції передбачені абз. 9 ч. 2 ст. 265 КЗпП України, у розмірі мінімальної заробітної плати. Крім того, вчинення порушення, повторно протягом року з дня виявлення порушення – у двократному розмірі мінімальної заробітної плати за кожне таке порушення.

Згадайте новину: Що потрібно знати, якщо ви втратили роботу і хочете отримувати допомогу від держави

Другий варіант, якщо сторони дійшли згоди компенсувати роботу в вихідний день у грошовій формі у подвійному розмірі, і роботодавець порушує норми вимог ст. 72, ст. 107 КЗпП України, тоді, відповідно до ч.7 ст. 265 КЗпП України у разі виконання припису у визначені строки заходи щодо притягнення до відповідальності не застосовуються. Проте, якщо припис буде не виконаний – застосовуватимуться фінансові санкції передбачені абз. 5 ч. 2 ст. 265 КЗпП України, а саме, у двократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення.

Згадайте новину: Якщо працівник відсутній на роботі в день звільнення, що робити з трудовою книжкою?

Водночас, звертаємо увагу на те, що у разі сплати юридичною особою або фізичною особою – підприємцем, яка використовує найману працю, 50 відсотків розміру штрафу протягом 10 банківських днів з дня вручення постанови про накладення штрафу за порушення вимог законодавства про працю, передбаченого цією статтею, така постанова вважається виконаною.

Сплата штрафу не звільняє від усунення порушень законодавства про працю згідно з вимогами ч. 10 ст. 265 КЗпП України.

Також, за порушення вимог статті 72 КЗпП України передбачена адміністративна відповідальність, яка визначена ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Джерело: Державна служба України з питань праці

  • 1912

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1912

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст