Головна Блог ... Консультації від юристів Як збільшити розмір аліментів і отримати інші виплати на дітей Як збільшити розмір аліментів і отримати інші випл...

Як збільшити розмір аліментів і отримати інші виплати на дітей

Відключити рекламу
 - tn1_4da79034d99d69f07d7d68687cff655a_60dade00c32cb.png

Зміст:

Чи можна збільшити суму аліментів і в яких випадках можливо збільшити розмір аліментів

Почнемо з того, що можливість збільшення розміру аліментів дійсно є і вона передбачена статтею 192 Сімейного кодексу України, тому відповіді на питання: «Чи можна подати на збільшення аліментів? Чи можна збільшити суму аліментів?» - так, це цілком можливо і реально.

Так, підставами для збільшення розміру аліментів, згідно зазначеної статті, є наступні обставини (факти), які пов'язані з особою, яка отримує аліменти:

  • зміна матеріального стану;
  • зміна сімейного стану;
  • погіршення стану здоров'я;
  • інші випадки.

Водночас збільшення розміру аліментів, у разі настання вищевказаних обставин, відноситься як до аліментів, які виходять на підставі судового рішення (тобто в результаті задоволення відповідного позову), так і аліментів, виплата яких здійснюється за домовленістю між батьками дитини.

Користуйтеся консультацією: Утримання і аліменти на колишнього із подружжя

З чого варто починати. Як збільшити (підвищити) аліменти в Україні. Документи для збільшення аліментів

Оскільки рішення про збільшення розміру аліментів буде приймати саме суд, починати варто саме з збору доказів, оскільки під час самого судового процесу позивачеві (одержувачу аліментів) необхідно буде довести наявність обставин, посилаючись на які він і хоче отримати відповідне рішення про збільшення розміру аліментів, а потім вже і готувати для подачі відповідну заяву про збільшення розміру аліментів.

Якщо говорити про судовий процес, то процес доведення являє собою діяльність сторін, спрямовану на надання суду, або отримання таких доказів за допомогою суду (в разі неможливості самостійно отримати відповідні докази), доказів, які підтверджують або спростовують факти (обставини), на які посилається одна зі сторін такого процесу.

Користуйтеся консультацією: Договір про припинення права на аліменти

чи можна збільшити суму аліментів

Такими доказами, в розумінні Цивільного процесуального кодексу України, є:

  • письмові, речові та електронні докази;
  • висновки експертів;
  • показання свідків.

Так, наприклад:

1. У випадку зміни матеріального стану особи, що одержує аліменти, такій особі, крім інших обставин, необхідно буде доводити - факт (обставину) погіршення матеріального стану такої особи, або поліпшення матеріального стану боржника, і такими доказами, можуть бути:

  • відповідні довідки про доходи учасників процесу;
  • рішення судів, що набрали законної сили, які передбачають стягнення коштів з особи, яка отримує аліменти;
  • кредитні договори, виконання зобов'язань за якими, створюють для особи, яка отримує аліменти, додаткове (надмірне) фінансове навантаження;
  • виписки з банківських рахунків, що підтверджують відсутність нарахувань або виконання особою, що одержує аліменти, своїх боргових зобов'язань;
  • відповідні витяги з державних реєстрів, які підтверджують наявність майна, придбання великої кількості майна останнім часом.

2. У разі ж погіршення стану здоров'я особи, що одержує аліменти, або дитини, такій особі, крім інших обставин, необхідно буде доводити - факт (обставини) погіршення стану здоров'я, і ​​такими доказами, може бути відповідна медична документація, що підтверджує вказане погіршення (результати аналізів, виписки, висновки лікарів тощо) або необхідність лікування за кордоном (відповідні письмові рекомендації лікарів, виклик лікарів для допиту їх як свідків).

Користуйтеся консультацією: Чи можливо і як стягуються аліменти на дитину, якщо батьки не перебувають у шлюбі

Також, необхідно розуміти, що при ухваленні рішення про збільшення розміру аліментів, так само, як і враховувалося при визначенні розміру аліментів у попередньому процесі, судом будуть враховуватися:

  • стан здоров'я та матеріальне становище дитини;
  • стан здоров'я та матеріальне становище платника;
  • наявність у платника інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків;
  • наявність права власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна і майнових прав, у тому числі рухомого і нерухомого майна, грошових коштів, виняткових прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав;
  • доведені стягувачем аліментів витрати аліментів, в тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів;
  • інші обставини, що мають істотне значення.

Користуйтеся консультацією: Як стягнути аліменти з безробітного?

Що робити, якщо у особи, що одержує аліменти, з'явилися додаткові витрати на дитину

Необхідно сказати, що в разі виникнення обставин, пов'язаних з дитиною (розвиток здібностей дитини, хвороба дитини, каліцтва, які отримала дитина) і понесення особою, які отримують аліменти відповідних витрат, викликаних такими обставинами, така особа може звернутися до того з батьків, хто є платником аліментів з вимогою взяти участь в додаткових витратах на дитину.

Водночас у такому випадку є два варіанти вирішення даної ситуації:

  • за угодою сторін у позасудовому порядку;
  • в судовому порядку;

У разі ж звернення до суду, необхідно буде доводити факт того, що відповідні обставини настали (договір з установою, що займається розвитком дитини, медична документація тощо), а також необхідність відповідних витрат (квитанції, банківські виписки, чеки, тощо).

До якого суду подавати позов (підсудність позову про зміну розміру аліментів, позов про зміну розміру аліментів підсудність) і чи варто звертатися за професійною правовою допомогою.

Позовна заява про зміну розміру аліментів подається до місцевого загального суду, водночас відповідно до норм Цивільного процесуального кодексу України, позов про зміну розміру аліментів може подаватися за місцем реєстрації або перебування як відповідача, так і позивача (особи, що одержує аліменти).

Також зауважимо, що відповідно до законодавства, що регулює сплату судового збору, закон № 3674-VI, позивач (особа, яка отримує аліменти), зокрема, в такій категорії справ, звільняється від сплати судового збору у всіх судових інстанціях.

У будь-якому випадку, перед тим як подавати відповідний позов, або навіть під час збору відповідних доказів, рекомендуємо звертатися за правовою допомогою до відповідних юристів, оскільки ті ж докази повинні відповідати «процесуальним вимогам» і отримання, припустимо, таких доказів не в спосіб, передбачений законодавством, призведе до визнання їх судом незаконними, а в разі звернення до професійних юристів «можливий» результат стає точним, передбачуваним і максимально ефективним для клієнта.

Якщо Вам необхідна професійна юридична допомога, скористайтеся сервісом «Тендер на юридичну послугу» від юридичного ресурсу «Протокол».

Автор консультації: Адвокат Владислав ГОЛОВАТЮК

Джерело: юридичний ресурс Протокол

  • 3881

    Переглядів

  • 2

    Коментарі

  • 3881

    Переглядів

  • 2

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    "набравшие законной силы решения судов, которые предусматривают взыскания средств с лица, получающего алименты; кредитные договора, выполнение обязательств по которым, создают для лица...............", Это на каком языке написано? На сербском или болгарском?

    01.06.2021 12:03

    Спасибо большое, исправили.

    01.06.2021 19:36

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати