1
0
5617
Зміст:
Житлові питання, мабуть, є одними із найактуальніших на сьогодні. Просто тому, що багато хто бажає отримати собі трохи більше за належне, внаслідок чого другій стороні доводиться захищатися, відстоюючи свої законні права.
Прочитавши цю статтю, ви дізнаєтеся про всі нюанси та процедуру вселення у квартиру, якщо співвласник проти.
Наведемо кілька прикладів.
Ситуації різні, але суть одна. Чи законним є те, що співвласник перешкоджає іншому власнику вселенню у квартиру?
– Ні. Право власності непорушне (ст. 321 Цивільного кодексу України, далі – ЦК України). Відповідно до ст. 383 ЦК України власник житлового будинку, квартири має право використовувати приміщення для власного проживання, проживання членів своєї сім'ї. Також ст. 9 Житлового кодексу регламентує, що ніхто не може бути виселений або обмежений у праві користування житловим приміщенням інакше як на підставах та в порядку, передбачених законом.
Користуйтеся консультацією: https://protocol.ua/ua/yak_vipraviti_pomilku_u_svidotstvi_pro_pravo_vlasnosti_na_kvartiru/
Щодо відсутності реєстрації місця проживання у спільній квартирі, слід зазначити, що сам по собі факт відсутності реєстрації місця проживання у квартирі, що належить особі на праві власності, жодним чином не впливає на її право, як власника об'єкта нерухомості, тобто право володіти, користуватися та розпоряджатися квартирою.
Якщо квартира належить двом власникам, то вони обоє мають право змінювати вхідний замок у цій квартирі. Але водночас власник, який змінив замок, зобов'язаний дати співвласнику другий екземпляр ключів для вільного доступу до цієї квартири. Якщо ж співвласник змінив вхідний замок, але не дає від нього ключі, і не пускає вас у квартиру - це незаконно.
У пункті 33 постанови Пленуму ВССУ №5 від 07.02.2014 року «Про судову практику у справах захисту права власності та інших речових прав» роз'яснено, що «відповідно до змісту положень статей 391 396 ЦК України позов про усунення порушень прав, не пов'язаних з позбавленням володіння, підлягає задоволенню у разі, якщо позивач доведе, що він є власником або особою, яка володіє майном (має речове право) на підставі, передбаченій законом або договором, і що діями відповідача, не пов'язаними з позбавленням володіння, порушується його право власності чи законного володіння. Такий позов підлягає задоволенню у випадку, коли позивач доведе, що є реальна небезпека порушення його права власності чи законного володіння із боку відповідача. Водночас суди повинні брати до уваги будь-які фактичні дані, на підставі яких у звичайних умовах можна дійти невтішного висновку про наявність такої небезпеки.»
Виходячи з аналізу судової практики, доказами, які суд бере до уваги при встановленні факту перешкоджання співвласнику вселенню у квартиру власника, є:
Ознайомитись з позитивною судовою практикою вселення у квартиру без визначення порядку користування можете, перейшовши за посиланнями: https://reyestr.court.gov.ua/Review/88368437, https://reyestr.court.gov.ua/Review/47364979.
Переживати не варто. Відповідно до ст. 67 ЗУ "Про виконавче провадження" (далі Закон), державний виконавець на наступний робочий день після закінчення строків, визначених ч. 6 ст. 26 Закону, перевіряє виконання боржником рішення про вселення стягувача. У разі невиконання власником рішення про вселення другого співвласника самостійно, державний виконавець виконує його примусово, а примусове вселення полягає у забезпеченні виконавцем безперешкодного входження стягувача до приміщення, зазначеного у виконавчому документі, та його проживання/знаходження у ньому, тобто застосування сили у вигляді злому замків, дверей тощо вже повністю на законних підставах.
Якщо у вас залишилися житлові або будь-які інші питання, ви завжди можете звернутися до професіоналів, які можна знайти на сайті Protocol.
У розділі «Тендер на юридичну послугу» ви можете обрати юриста, отримати консультацію та укласти договір, на підставі якого вам будуть надані юридичні послуги. Вибравши юриста на сайті Протокол, ви зможете зробити це професійно, якісно та недорого.
Автор консультації: Ольга ДОНЧАК
Джерело: юридичний ресурс Протокол
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
641
Коментарі:
0
Переглядів:
42292
Коментарі:
1
Переглядів:
2181
Коментарі:
1
Переглядів:
430
Коментарі:
0
Переглядів:
977
Коментарі:
0
Переглядів:
424
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.