Головна Блог ... Консультації від юристів Як власнику виписати людину зі своєї квартири?

Як власнику виписати людину зі своєї квартири?

Відключити рекламу
 - tn1_5773e9a645d37cbc0e17752a659df4e9_5f2942f46b25a.jpg

У житті часто виникають ситуації, коли у вашій оселі прописана людина, яка вже втратила будь-яке право на проживання в ній. За допомогою інтернет-ресурсу Protocol зараз детально розберемося, як виписати людину з квартири. Причин для виписки може бути безліч: це і прагнення зменшити квартплату, і неможливість оформити субсидії через прописку стороннього, і бажання продавати житлове приміщення, а потенційні покупці відмовляються проводити операцію, наполягаючи на оформленні документів тільки після того, як в квартирі не залишиться прописаних осіб.

Зміст:

Як виписати людину з квартири, якщо вона не є власником

Потрібно відразу обумовити важливу умову: власника (співвласника) квартири виписати неможливо. Чи можна виписати людину з квартири, якщо вона не є власником? Можна. Саме тому будемо розглядати лише ті випадки, коли потрібно виписати особу, яка не є власником, і не має частки в квартирі. Особою, яку власник квартири має право виписати, може бути родич, колишній чоловік (дружина), колишній власник квартири, члени сім'ї колишнього власника, або ж взагалі стороння людина, що не має і не мала жодного відношення до вашої квартири, але якимось чином стала прописаною в ній. Варіантів виписки багато. Почнемо з найпростішого: як виписати людину з квартири, якщо вона не проти. Все, що потрібно зробити в цьому випадку - домовитися з цією людиною, щоб вона пішла у Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), і написала заяву про зняття з реєстрації. Разом із заявою вона повинна надати паспорт і військовий квиток, або приписне посвідчення. Але як часто буває, найпростіший випадок є одночасно і найбільш рідкісним. Причин може бути безліч: або втратили зв'язок з прописаною особою, або проблеми з військовим обліком не дають можливості знятися з реєстрації, або ж просто немає жодного бажання виписуватися. Розглянемо ці варіанти більш детально.

Користуйтеся консультацією: Оформлення купівлі продажу квартири

Як виписати людину з квартири без її присутності

як виписати людину з квартири без її присутностіТут також є кілька варіантів. Якщо ви купили квартиру, в якій залишився прописаним колишній власник, і в обумовлений термін він не виписався, то новому власникові потрібно самому піти в ЦНАП, подати заяву про виписку і надати копію договору купівлі-продажу квартири. ЦНАП приймає рішення протягом 10 днів, і в основному результат розгляду таких заяв позитивний - колишнього власника виписують. Щоб цей процес пройшов якомога спокійніше, необхідно все продумати ще на стадії підписання договору купівлі-продажу. У договір потрібно вписати зобов'язання продавця виписатися з квартири протягом певного часу. Також в таких випадках з продавця утримують деяку суму, яку він отримає тільки після виписки. Це дисциплінує продавця, і стимулює його самому докласти зусиль для виписки. Якщо ж він буде зволікати, і обумовлений термін пройде, то утримана при підписанні договору сума стане для вас компенсацією за витрачений час при подальшій самостійній виписці колишнього власника.

Тепер розглянемо варіант, як власник може виписати людину з квартири, якщо ця людина не є колишнім власником, а просто перейшла вам у "спадок" разом з квартирою. Чи має право власник квартири виписати прописаних в таких випадках? Відповідь на це питання позитивна, але алгоритм дій може бути різним. Так, одні ЦНАП спокійно знімають таких людей з прописки, в той час як інші відмовляються. Законодавством не передбачено оскарження такої відмови в суді. Для виписки вам доведеться подати позов до суду, але відповідачем буде не ЦНАП, а особа, прописана в вашій квартирі. Коли отримаєте на руки рішення суду, яке вступило в законну силу, потрібно буде знову-таки писати заяву в ЦНАП про виписку, і прикласти до неї копію рішення.

Користуйтеся консультацією: Чим відрізняється прописка від реєстрації в Україні?!

Чи може власник квартири виписати прописану особу без її згоди

Відповідь на це питання залежить від декількох факторів. Можна виписати людину без її згоди тільки через суд. Процедура в основному не відрізняється від вищеописаної, але є нюанси. Якщо людина не дає свою згоду на виписку, то найчастіше це або родич, або колишній чоловік. У такому випадку, відповідно до Сімейного та Цивільного кодексів України, для виписки потрібно надати в суд докази не проживання даної особи в квартирі протягом останнього року або більше. Якщо ж ця особа не є родичем, то Житловий кодекс передбачає термін 6 місяців не проживання в квартирі, після якого можна подавати в суд. Доказом буде акт керуючої компанії (ЖЕК, ОСББ) про відсутність прописаної особи. Крім керуючої компанії, факт тривалого непроживання за місцем реєстрації можуть підтвердити кілька свідків - сусідів. Якщо відсутність в квартирі пов'язана з поважними причинами, то термін переривається на час, поки діють такі причини. Поважними причинами можуть бути: служба в армії, навчання або робота, в тому числі за кордоном, і т.д. Повний перелік подібних причин зазначений в Житловому кодексі України.

А ось відповідь на питання, чи може господар квартири виписати прописану людини, якщо така продовжує жити і користуватися квартирою, незважаючи на повну відсутність прав на квартиру і родинних зв'язків з власником, не така однозначна. Зовсім недавно Верховний суд виніс несподівану постанову, яка говорить: якщо особа постійно проживає в квартирі, то власник не може і не має права її виписати: https://protocol.ua/ua/vs_ktss_normi/

Щоб виписати людину через суд, доведеться також сплатити реєстраційний збір 840 грн., який після остаточного рішення та набрання ним законної сили буде стягнуто з відповідача в примусовому порядку. Але не потрібно розслаблятися, навіть якщо є докази тривалої відсутності прописаної особи в квартирі. Подача позову до суду - справа не настільки проста, як може здатися, і містить багато нюансів, охопити які під силу тільки професіоналам. Як виписати людину через суд можуть підказати юристи на сайті Протокол. Достатньо зареєструватися на сайті, відкрити розділ "Тендер на юридичні послуги" і задати своє питання з зазначенням бажаної ціни. Далі отримати безкоштовну консультацію, і вибрати виконавця, який зможе якісно і недорого надати вам, як клієнтові, потрібну послугу онлайн, підказати, як виписати людину з квартири без її згоди, і в разі необхідності скласти позовну заяву до суду.

Користуйтеся консультацією: Неякісний ремонт у приміщенні, квартирі - зразок претензії

Які документи потрібні для подачі позову в суд

як виписати людину з квартири без її згодиДо того, як виписати людину з квартири за допомогою суду, необхідно зібрати наступні документи:

  • оригінал квитанції про оплату судового збору;
  • копії вашого паспорта та коду;
  • копії паспорта та коду відповідача (якщо є);
  • документи, що підтверджують ваше право власності на квартиру;
  • якщо раніше зверталися в ЦНАП - письмову відповідь з відмовою у виписці;
  • документ, що підтверджує, що дана особа не проживає в квартирі протягом такого-то часу;
  • довідка про склад вашої сім'ї.

Що якщо потрібно виписати неповнолітнього

Питання складне і неоднозначне. Без суду можна виписати, тільки якщо є позитивний висновок від органу опіки та піклування, тобто дитині є куди переїхати, і нові умови проживання не гірші попередніх. Якщо органи опіки не дають дозволу, то виписка можлива тільки через суд, при цьому в судовій справі обов'язково беруть участь органи опіки в якості третьої особи. Знову-таки, немає жодних гарантій, що суд випише дитину. Можливо, що доведеться змиритися з цим до моменту настання повноліття.

Тому виважено підходьте до процесу покупки, перевіряйте всі документи, а при наявності в квартирі прописаних осіб, краще завчасно проконсультуйтеся у юриста про те, які правові дії доведеться робити надалі.

Згадайте новину: Площадки ликвидируют. Как изменятся правила оценки квартир

Автор консультації: Дончак Дмитро

Джерело: Юридичний ресурс Протокол

  • 86629

    Переглядів

  • 2

    Коментарі

  • 86629

    Переглядів

  • 2

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Большое спасибо за быстрый ответ! Т.е. я правильно понимаю, что сейчас нужно только подавать иск в суд, но волнует вопрос насколько реально получить позитивное решение в пользу мамы, если человек продолжает жить в данном доме?

    27.12.2021 22:03

    Вполне реально. Он там никто. Не муж, не родственник, не член семьи, не бывший владелец квартиры.

    29.12.2021 13:29

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати