25.12.2017 | Автор: Понзель Марина Генадіївна    Переглядів:  124
Задати питання автору
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram youtube

Ядерний удар у відповідь

Білий дім днями офіційно представив нову Стратегію національної безпеки США

Документ цей у багатьох викликав обурення і здивування. Першими стали бити на сполох захисники природи.

Підписана Дональдом Трампом стратегія не передбачає будь-якої боротьби проти глобальної зміни клімату. Взагалі, саме слово "клімат" там згадується лише кілька разів, та й то в значенні "умови середовища для ведення бізнесу". Простіше кажучи, як бізнес-клімат – податки, перевірки, інвестиції, суди – ось це все.

Про те, що Сахара швидко пожирає савани, виганяючи звідти мільйони людей, Трамп не чув. Про все більш потужні урагани, що руйнують в тому числі США, він, звичайно, чув, але ніяк не пов'язує їх з глобальним кліматом. Проблем такого роду в світі, насправді, повно – це і посухи, і повені, і аномальна спека, і аномальний холод. Десь – аномальні снігопади, наприклад.

Навіть військове відомство Пентагон називає зміну клімату прямою загрозою США. Але Трампу все байдуже. Коли президент головної країни світу поводиться таким чином, це викликає питання навіть у його союзників. Плани Трампа вже розкритикували в Європі.

Згадайте новину: Дональд Трамп про Україну: ключові цитати

Але це ще не все. У документі сказано, що відтепер буде знижений поріг застосування ядерної зброї. Раніше його можна було застосувати, якщо якась країна відправила або ось-ось відправить свої ядерні ракети на американські міста. Тепер же атомну бомбу США можуть скинути на опонента у разі "Стратегічного неядерного нападу".

Що мається на увазі зараз, і так всім зрозуміло: звичайно, Північна Корея. У цієї країни величезна кількість артилерії, якою вона може завдати удару по Південній Кореї і американським базам в цій країні. Якщо таке станеться, то Пентагон отримає право на ядерний удар у відповідь. Ну а потім вже, схоже, почнеться ядерна війна.

Мені здається, спрощення використання ядерної зброї саме і стало відповіддю на цю загрозу: Трамп захотів налякати Кім Чен Ина своєї бомбою. Але тут є один тонкий момент. Ніде немає точного визначення, що таке "Стратегічний неядерний напад". Чи можна, наприклад, вважати таким великий теракт або потужну кібератаку? Якщо так, то поле для застосування ядерної зброї стає все ширшим, а ймовірність початку ядерної війни – все реальнішою.

Згадайте новину: Ось сценарій війни США та КНДР - огляд оцінок провідних ЗМІ, експертів

Автор: Іван Яковина

Джерело: Новое время

3
Подобається
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення