Головна Блог ... Новини Всього 3% високопоставлених хабарників понесли покарання, інших — врятували Всього 3% високопоставлених хабарників понесли пок...

Всього 3% високопоставлених хабарників понесли покарання, інших — врятували

Відключити рекламу
Всього 3% високопоставлених хабарників понесли покарання, інших — врятували - tn1_0_59021300_1475839489_57f78601901c8.jpg

За минулий рік суди розглянули майже тисячу справ щодо затриманих корупціонерів від влади, але строками та конфіскаціями завершилися лише 3% з них. Уникнути в'язниці допомагають суди та прокуратура.

29 вересня на своїй Фейсбук-сторінці генпрокурор Юрій Луценко написав про те, що на хабарі у 80 тис. грн затриманий заступник мера Херсона і його спільник — депутат місцевої ради. Голова Генпрокуратури (ГПУ) задоволений — розкрито черговий злочинний чиновницький "синдикат".

Таких новин останнім часом — хоч греблю гати. "Затриманий чиновник під час отримання хабара в 100 тис. грн", "затриманий працівник облдержадміністрації під час спроби отримати від бізнесмена $100 тис." — приблизно такими заголовками рясніють новинні стрічки українських суспільно-політичних онлайн-видань, а вже сайт Генпрокуратури буквально забитий ними. Відчуття, що гідра корупції зазнає все нових ударів і незабаром ґиґнеться, виникає у будь-якого читача.

Згадайте новину: Член Вищої ради юстиції Гречківський вимагав хабар в 500 тис. доларів

"80 тис. грн хабара стали для них останніми",— написав з приводу арешту заступника мера Херсона Юрій Луценко. Але голова ГПУ помиляється: найімовірніше, хабарники відбудуться легким переляком. На це вказує уперта річ — статистика.

Журналісти-розслідувачі з проекту Наші гроші вивчили всі корупційні справи, які потрапили до суду за період з липня 2015‑го до липня цього року. Мета цієї роботи — зрозуміти, що відбувається з фігурантами резонансних арештів.

Як виявилося — не відбувається нічого. За минулий рік вироки за корупційними справами винесені 952 особам, але лише 33 з них потрапили до в'язниці. Решта відбулися легким переляком. Та й то — на нарах опинилася дрібна сошка. "З вищої категорії чиновників рівня А ще ніхто не сів,— пояснює Олексій Шалайський.— Навіть якщо говорити про категорію Б, то виконаних вироків тільки чотири — три слідчі й один голова селищної ради".

Вспомните новость: Какой доход позволит судьям жить без взяток?

Покарання за корупцію, як і раніше залишається, в Україні долею дрібних регіональних чиновників, нарікає Єгор Соболєв, голова Антикорупційного комітету Верховної Ради. “Топ-корупція вищого рівня, я впевнений, стала ще безкарнішою. І це дуже явно видно з цифр",— зазначає депутат.

Вина за поточне корупційне свавілля цілком лежить на владі, упевнені журналісти та експерти. Причому відповідальність ділять слідчі органи на зразок прокуратури, яка безладно готує матеріали справ, та суди, які не прагнуть карати винних. “Статистика говорить про те, що ловлять або тих, кого дозволили, або тих, хто комусь дорогу перейшов,— каже Віталій Касько, колишній заступник генпрокурора.— Тому я інакше як круговою порукою назвати це не можу. Це спільна відповідальність і судів, і прокуратури".

Джерело: НВ

Читайте статтю: Успішна боротьба з корупцією: 8 історій з світового досвіду

  • 1505

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1505

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст