Головна Блог ... Новини ВРП звільнила суддю Баришівського районного суду Київської області Олену Литвиненко ВРП звільнила суддю Баришівського районного суду К...

ВРП звільнила суддю Баришівського районного суду Київської області Олену Литвиненко

  • Автор: 

    Автор не вказаний

  • 1

  • 0

  • 2279

Відключити рекламу
ВРП звільнила суддю Баришівського районного суду Київської області Олену Литвиненко - tn1_vrp_zvilnila_suddyu_barishivskogo_rayonnogo_sudu_kiivskoi_oblasti_olenu_litvinenko_5e19cb6530f29.jpg

Раніше на суддю були скарги від адвоката «Авіакомпанії Скайап» і народного депутата Антона Геращенка.

Суддя Литвиненко у травні 2019 призупинила ліцензію лоукостера SkyUp. На момент ухвали цього рішення слідчий прокуратури закрив кримінальне провадження, що стосувалося судді, але потім його відновили.

У сюжеті програми «Схеми» йшлося, що позов до авіакомпанії SkyUp пов’язаний з народним депутатом з оточення олігарха Ігоря Коломойського. Позивачкою значилась проста жителька Баришівки Оксана Пасенко, яка начебто листом просила нардепа Олександра Дубініна сприяти в позові.

Згадайте новину: За фіктивний поділ арештованого та спільного майна подружжя покарано суддю Аліну Охтень. НАЗАВЖДИ!

У матеріалах дисциплінарної справи йдеться, що зупинивши ліцензію авіакомпанію в якості забезпечення позову суддя уже вирішила спір по суті, бо це була одна з вимог позивача. Відповідно до ч. 10 ст. 150 ЦПК України не допускається вжиття заходів забезпечення позову, які за змістом є тотожними задоволенню позовних вимог, якщо при цьому спір не вирішується по суті.

Крім того, відповідно до ст. 239 Господарського кодексу України зупинення дії ліцензії – це вид адміністративно-господарської санкції, яка застосовується органами державної влади та органами місцевого самоврядування, а не судом. Рішення судді було неспівмірним, Литвиненко не переконалася у реальності спору.

Першою Дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя встановлено, що такі порушення суддя Литвиненко вчинила умисно.

Згадайте новину: Суддю виправдали у зв’язку з невизначеністю поняття «неправосудне рішення»

А саме суддя не розглядала заяви SkyUp про скасування заходів забезпечення, знімала їх розгляду. Водночас Литвиненко розглядала заяви інших осіб, які надійшли пізніше. ВРП констатує, що суддя розглядала заяви вибірково, що свідчить про умисність дій. Апеляційний суд, скасовуючи рішення Литвиненко, зазначав, що позивачка не надала ніяких доказів необхідності такого заходу забезпечення – зупинення ліцензії авіаперевізника. Пізніше позивачка подала заяву про відмову від позову, зазначивши, що ніколи не була клієнтом цієї авіакомпанії.

Згадайте новину: Звільнили суддю Старобільського суду Віталія Озерова, якому поклали гроші в коробку з сухариками

Олена Литвиненко була суддею Баришівського суду з 1992 року. Раніше до дисциплінарної відповідальності не притягувалась. Але тепер з огляду на грубі порушення ВРП вирішила звільнити суддю.

Державне бюро розслідувань завело справу про можливе ухвалення Литвиненко неправосудного рішення.

Джерело: Судовий репортер

Згадайте новину: Суддю Святошинського районного суду Аллу Чалу, яка переслідувала активістів Майдану, звільнено за вчинення істотного дисциплінарного проступку

  • 2279

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 2279

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати